viva travel

norad

Member
Μηνύματα
12
Likes
2
Dont worry tripakias!

Για κάποιο διάστημα από λάθος εμφανίζαμε στην σελίδα ότι υπάρχει χρέωση 0,90 για το SMS, χωρίς όμως να το χρεώνουμε :) Αυτό θα είδες και το αναφέρεις. Μην στεναχωριέσαι no harm done!

Alexander Caravitis
Viva.gr
 

Menia21

Member
Μηνύματα
781
Likes
2.020
Επόμενο Ταξίδι
Το σχεδιάζω...
Ταξίδι-Όνειρο
Photography trip
Κανένας φόβος για το Viva, κι εμείς από κει κλείσαμε τα αεροπορικά για Ισλανδία και μιλήσαμε τηλεφωνικά για κάποιες απορίες που είχαμε, εξαιρετική εξυπηρέτηση και τιμές.
 

taxidiakias

Member
Μηνύματα
52
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ορλαντο
Ταξίδι-Όνειρο
ορλαντο
για παρισι που εκλεισα με viva 135 ευρω πηγαινε ελα με aegean τους πηρα τηλεφωνο σε 5 λεπτα ειχα κλεισει τα παντα εχουν απο το καλυτερο τηλεφωνικο τμημα πιστευω και τις ποιο δυσκολες μερες λειτουργει κανονικα το προτεινω ανεπιφυλακτα
 

metmat

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Εγώ έχω μια απορία για αυτές τις σελίδες που σίγουρα κάποιος θα μπορεί να μου την λύσει.
Μπαίνω πχ στην viva travel, airtickets κλπ και βρίσκω για παράδειγμα μια πτήση που με ενδιαφέρει την οποία εκτελεί η swiss air. Αν μπω στην σελίδα της swiss όμως δεν εμφανίζει ως διαθέσιμη την συγκεκριμένη πτήση. Γιατί συμβαίνει αυτό;
Οι εταιρίες αυτές όπως η viva κλπ κλείνουν κάποια εισιτήρια από τις αντίστοιχες αεροπορικές και τα δεσμεύουν με αποτέλεσμα να μην φαίνονται διαθέσιμα στις αεροπορικές εταιρίες;
Ελπίζω να γίνομαι κατανοητός με την διατύπωση του ερωτήματος.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.952
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Εγώ έχω μια απορία για αυτές τις σελίδες που σίγουρα κάποιος θα μπορεί να μου την λύσει.
Μπαίνω πχ στην viva travel, airtickets κλπ και βρίσκω για παράδειγμα μια πτήση που με ενδιαφέρει την οποία εκτελεί η swiss air. Αν μπω στην σελίδα της swiss όμως δεν εμφανίζει ως διαθέσιμη την συγκεκριμένη πτήση. Γιατί συμβαίνει αυτό;
Οι εταιρίες αυτές όπως η viva κλπ κλείνουν κάποια εισιτήρια από τις αντίστοιχες αεροπορικές και τα δεσμεύουν με αποτέλεσμα να μην φαίνονται διαθέσιμα στις αεροπορικές εταιρίες;
Ελπίζω να γίνομαι κατανοητός με την διατύπωση του ερωτήματος.
Μάλλον ψάχνεις λάθος, αλλά πρέπει να δώσεις πιο συγκεκριμένο παράδειγμα αν θες πιο συγκεκριμένη απάντηση....
 

metmat

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Δίκιο έχεις! Θα δώσω λοιπόν ένα παράδειγμα:
Πτήση Αθήνα Δουβλίνο με επιστροφή. Το airtickets δείχνει πτήση επιστροφής με swiss και η συνολική τιμή Αθήνα Δουβλίνο με Lufthansa και επιστροφή με swiss είναι 234.06 σε economy seat.
airtickets.gr

Όταν μπαίνω στην σελίδα της swiss για να δω μόνο την πτήση της επιστροφής δείχνει ότι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα σε economy θέση για την ίδια ακριβώς πτήση.
Book SWISS flights

Συγγνώμη κιόλας παιδιά που παραθέτω παράδειγμα από airtickets στο νήμα του viva travel αλλά αυτή τη στιγμή δεν μου ανοίγει το viva για κάποιο λόγο και η ερώτηση αφορά γενικά σε όλες τις σελίδες αυτού του είδους.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.952
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Δίκιο έχεις! Θα δώσω λοιπόν ένα παράδειγμα:
Πτήση Αθήνα Δουβλίνο με επιστροφή. Το airtickets δείχνει πτήση επιστροφής με swiss και η συνολική τιμή Αθήνα Δουβλίνο με Lufthansa και επιστροφή με swiss είναι 234.06 σε economy seat.
airtickets.gr

Όταν μπαίνω στην σελίδα της swiss για να δω μόνο την πτήση της επιστροφής δείχνει ότι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα σε economy θέση για την ίδια ακριβώς πτήση.
Book SWISS flights

Συγγνώμη κιόλας παιδιά που παραθέτω παράδειγμα από airtickets στο νήμα του viva travel αλλά αυτή τη στιγμή δεν μου ανοίγει το viva για κάποιο λόγο και η ερώτηση αφορά γενικά σε όλες τις σελίδες αυτού του είδους.
Μα δεν ψάχνεις για το ίδιο πράγμα - στη μια περίπτωση ψάχνεις για ένα σκέλος ενός εισιτηρίου μετ' επιστροφής, και στην άλλη περίπτωση για ένα εισιτήριο one-way. Εντελώς διαφορετικοί κανόνες διαθεσιμότητας.
 

metmat

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Α οκ τότε.
Δεν γνώριζα ότι υπάρχουν τέτοιοι διαχωρισμοί.
Είχα την εντύπωση ότι τις πιάνει και τις δύο πτήσεις σαν one way μιας και δεν είναι από την ίδια εταιρία. Δλδ ότι η μία εταιρία δεν ενδιαφέρεται αν εσύ κάνεις ταξίδι μετ' επιστροφής μιας και την πρώτη εταιρία θα την χρησιμοποιήσεις μόνο για να πας και την άλλη μόνο για να γυρίσεις. Και ότι ουσιαστικά ψάχνει η εκάστοτε μηχανή αναζήτησης να βρει ένα ανεξάρτητο εισιτήριο για το "πήγαινε" και ένα εισιτήριο για το "έλα".
Γράψτε λάθος!
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Εχω κλεισει με την βιβα απειρες φορες και ποτε δε ειχα προβλημα ποτε. Πρεπει να επεσες στην περιπτωση
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.986
Κλείνω από τη Viva τα ακτοπλοϊκά μου. Σοβαρότατη εταιρεία. Πρόσφατα χρησιμοποίησα και την εταιρεία ταξί μέσω διαδικτύου που συνεργάζονται, πραγματικά άψογοι επαγγελματίες. Το ταξί έρχεται μισή ώρα νωρίτερα στο σημείο του ραντεβού (!) και οι χρεώσεις σε σχέση με τα τυπικά ραδιοταξί σημαντικά φτηνότερες, χωρίς έξτρα χρέωση για το ραντεβού και με ενημέρωση εκ των προτέρων για το κόστος της διαδρομής και την πορεία που θα ακολουθήσει.
 

spor_os

Administrator
Μηνύματα
1.951
Likes
617
Όταν ολοκληρωθεί η διαδικασία της καταγγελίας μπορείτε να τη δημοσιεύσετε εδώ. Μέχρι τότε παρακαλώ να περιοριστείτε στο θέμα.
 

spor_os

Administrator
Μηνύματα
1.951
Likes
617
Επειδή μερικοί δεν καταλαβαίνουν ή κάνουν ότι δεν καταλαβαίνουν...
2ήμερο ban για να καταλάβουν.
Αν συνεχίσουν θα γίνει μόνιμο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.268
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom