Ταϊλάνδη Πάμε Ταυλανδη!

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.964
Likes
9.356
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική

Εκεινο που δεν ξερετε για μενα ειναι οτι τρεμω τα αεροπλανα!
Το θεμα ειναι οτι δεν το ηξερα ουτε κι εγω μεχρι που αγορασα εκεινα τα εισητηρια που βρηκα με φοβερη εκπτωση για Πουκετ.

Το αεροπλανο τηs Τhai ηταν φοβερο και εντελωs ακινητο στον αερα , εγω ομωs καταπια δυο χαπια στη μεση τηs διαδρομηs για να σταματησω να σφιγγω τη ζωνη στο καθισμα και να βριζω οποιον σηκωνοταν απο το καθισμα του και απειλουσε να κουνησει το αεροπλανο.
Λιγο πριν προσγειωθουμε στην Μπανγκοκ ειχα καταπιει και τριτο χαπι και στην πτηση για Πουκετ ημουν ηδη μαστουρωμενη.

Μη ρωτησετε πωs ηταν η θεα απο ψηλα , ουτε η διαδρομη προs το ξενοδοχειο.Κοιμομουν συνεχωs και μολιs εφτασα στο δωματιο αγνοησα το καρπουζι που ειχε σχημα τριανταφυλλου και το ποτο για το καλοσωρισατε.. απλα ξανακοιμηθηκα!
Συμπερασμα: τα χαπια κανουν δουλεια , αλλα πρεπει να τα παρειs τη σωστη ωρα!

Μια εβδομαδα αργοτερα πεταξα με μικρο αεροπλανο για Κο Σαμουι , αλλα ξεχασα τα χαπια στιs αποσκευεs.Το μονο που μπορουσα να κανω ειναι να εξαντλησω ολα τα Πατερημων και τροπαρια που ηξερα :haha:.
Παρατριχα γλιτωσα το εμφραγμα , και ακομα δεν πιστευω οτι ειμαι ζωντανη , αφου προσγειωθηκαμε εν τω μεσω μιαs φοβερηs καταιγιδαs. Tα ειδα ολα :shock:!!
Λεπτομερειεs αργοτερα...
 

Attachments

Last edited:

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Ειμαι περιεργος να μαθω τι εκανες τι δευτερη φορα που μπηκες σε αεροπλανο?
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Χαχαχα!! Λεπτομέρειες αργότερα!!!! Ούτε τρέιλερ κινηματογραφικής ταινίας του Χόλυγουντ να ήταν!!! :haha:
 

billy

Member
Μηνύματα
72
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Η.Π.Α
Ταξίδι-Όνειρο
polynesian , new zealand
τι εχετε να προτεινετε σε εμενα που ζαλιζομε σαν μπαλακι του ping pong?:( κατι δυνατο γιατι η δραμαμινη δεν συμφερει για μεγαλα ταξιδια...!ασε που μπορει να μην κανει και τπτ!
αμα μαζευα σε μια δεξαμενη ολους τους ε***:D και τους ανακυκλονα θα ειχα φαει και νερο για μια ζωη:bleh:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.964
Likes
9.356
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Σε καταλαβαινω Billy..Στην πτηση για Αγιο Δομηνικο , η αεροσυνοδοs δεν ακουσε τιs παρακλησειs μου να με κλειδωσει στο wc μεχρι να προσγειωθουμε:haha:.
Δεν ξερω τι μπορει να βοηθησει , παντωs οταν στριβει το αεροπλανο νομιζω πωs το κεφαλι μου περναει απο τη μηχανη του κιμα.

Επρεπε να ησουνα στην πτηση για Κο Σαμουι...η πλειοψηφια των επιβατων χρησιμοποιησε τιs γνωστεs σακουλεs :haha:.Εγω περιοριστικα στο "Βασιλευ ουρανιε παρακλητε"!
 

Angeliki

Member
Μηνύματα
107
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή (ξανά)
go to the beach:

Μπραβο σου παντως που παρα το φοβο σου για τα αεροπλανα το πολεμας (απ'οτι βλεπω). Εχω ακουσει οτι ο φοβος για τα αεροπλανα ειναι πολυ δυνατος - οπως καποιοι αλλοι δυνατοι φοβοι για τα φιδια, τις ενεσεις ή τα υψη!

Εγω δεν εχω κατι απο αυτα. Φοβαμαι μονο τις πτωσεις (ακομη και επι του εδάφους) γιατι με τραυματιζουν. Μιλω ως παθων...
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.964
Likes
9.356
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Αγγελικη εχειs δικιο , ο φοβοs αυτοs χωριs πλακα ειναι φοβεροs.Πριν απο το ταξιδι βλεπω εφιαλτεs οτι πεφτει το αεροπλανο και τετοια.Φαινεται ομωs οτι η αγαπη μου για ταξιδια ειναι πολυ πιο δυνατη :D.
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Tωρα εχεις εξοικιωθει με τα αεροπλανα η αντιμετωπιζεις ακομη τα ιδια προβληματα???
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.964
Likes
9.356
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
dkotsifis , σε ολα τα μερη που εχω παει εχω φτασει χαλια.
Παρολα αυτα στιs Φιλιππινεs αν παω θα πρεπει να κανω 4 εσωτερικεs πτησειs με 19-θεσιο αεροπλανακι για να παω στα νησακια που θελω.Θα το κανω αφου δεν υπαρχει αλλοs τροποs , αν και φιλοι που εχουν παει με προειδοποιησαν :roll: οτι την καταλαβαινειs καλα την πτηση - κοινωs κουναει πολυ!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Εγώ πάλι το φχαριστιέμαι τόσο πολύ το κούνημα μέσα στο αεροπλάνο που προσπαθώ πάντα να βγάζω θέση στην ουρά που κουνάει περισσότερο!! :haha: :haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.170
Μηνύματα
882.789
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom