Άγιος Δομήνικος Παμε Αγιο Δομηνικο?

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική

Η ερωτηση μου προs το φορουμ:
"Ωραιο νησι , χωριs πολυκοσμια , και το πιο βασικο , οικονομικο..Αν υπαρχει στην Καραιβικη , ποιο θα λεγατε οτι ειναι?
Με τιs ωραιοτερεs παραλιεs σαν αυτεs που βλεπω στα καρτ-ποσταλ , με καταλευκη αμμο, και αμετρητα δαση απο φοινικεs που λατρευω και αρκετα οικονομικο - η μηπωs ισχυει κι εδω το γνωστο 'paradise comes at a price'?"
Καποιοs Ron απο τιs ΗΠΑ που δηλωνει hippy και backpacker τηs καραιβικηs μου στελνει τη φωτογραφια μιαs παραλιαs χωριs λογια που μου κοβει την ανασα!Αυτο που ζηταω ακριβωs!

Ρωταω σε ποιο νησι ειναι...αν μπορω να παω με αυτοκινητο..θελω λεπτομερειεs!!
Μου απαντα οτι ειναι στον Αγιο Δομηνικο...ειναι λουκι να παω..δεν υπαρχει διεθνεs αεροδρομιο πουθενα κοντα. Μιλαω ισπανικα? θα μεινω σε all inclusive στην Πουντα Κανα οπωs ολοι οι τουριστεs?Oχι δεν υπαρχει car ferry να περασω το αυτοκινητο , θα πρεπει να κανω το γυρο..
Tου λεω οτι οσο πιο δυσκολο ειναι να παω , τοσο καλυτερα!Oχι δεν ξερω λεξη (τοτε δε μιλουσα) ισπανικα , αλλα συμπαθω τουs ισπανοφωνουs και χαμογελαω πολυ-το ιδιο δεν ειναι?-απεχθανομαι τα γκρουπ και τα all inclusives.
Μου λεει οτι δεν ξερει αν θα παω στον Αγιο Δομηνικο , αλλα ξερει οτι θα γινουμε καλοι φιλοι!
Και γιναμε...

Αφιερωμενο στον Ron που δε ζει πια αναμεσα μαs.
Χωριs αυτον το ταξιδι μου δε θα ηταν το ιδιο.
Τωρα θα τριγυρναει καπου κοντα στο Las Terrenas που λατρευε και με εκανε να λατρεψω κι εγω..
 
Last edited:

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βραζιλία
Αρχικα με ενθουσιασες, μα στο τελος με εκανες να μελαγχολησω,παντως το αφιερωσες εκει που επρεπε:clap::clap::clap::clap::clap:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Παίρνω μια βαλίτσα ποπ κορν, ένα βαρέλι πορτοκαλάδα και περιμένω να απολαύσω το ταξίδι. :clap:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Ε είπα να αλλάξω. Οι μόνοι που τρώνε περισσότερη pizza από μένα είναι τα Χελωνονιντζάκια. :haha:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ζηταs να σταματησω να γραφω με το φτανει ελεοs , η απο το Στελλιο να παψει να σε γαργαλαει?:lol:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ok! αρκει να μου πειs τι ειναι αυτο που σε διασκεδαζει τοσο για να το συνεχισω..:cool:
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βραζιλία

Attachments

  • 28,6 KB Προβολές: 360

Stelios

Member
Μηνύματα
85
Likes
41
Επόμενο Ταξίδι
Μελβούρνη...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες :)
ξενοδοχειο Residente los Pinos .
XAXAXAXAXAXA:haha::haha::haha::haha::haha::haha: :clap::clap::clap::clap: :haha::haha::haha::haha::bleh::bleh::bleh::bleh: :bleh::bleh: Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ:haha::haha::haha::haha::haha::haha: :D:D:D:D
sorry παίδες αλλά είναι private αυτό το αστειάκι χαχαχαχαχα μας έκανες να γελάσουμε πάντως....τι μας θύμισες τώρα....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.589
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom