Ελβετία Ιταλία Καλοκαιρινο ταξιδι...

Μηνύματα
122
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Καλαβρυτα Σ/Κ...
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΝΤΑΡΤΙΚΗ...
Καλησπερα σε ολους θα ηθελα την πολυτιμη βοηθεια σας για αλλη μια φορα..

Ετοιμαζομαστε με την παρεα πρωτα ο Θεος να μας εχει καλα καλοκαιρινο ταξιδακι στας Ιταλιας-Ελβετιας....οποτε περιμενω να μου πειτε αν ξερετε κανενα ξενοδοχειο στις παρακατω περιοχες..φθηνο ετσι..

2 διανυκτερευσεις λιμνη Κομο Ιταλια..:rolleyes:
2 διανυκτερευσεις Φλωρεντια..:rolleyes:
2 διανυκτερευσεις Λουγκανο..:rolleyes:
1 διανυκτερευση Μπολζανο..:rolleyes:

Ιουλιο θα ειναι η εκδρομη απλα σκεφτομαστε οτι οσο νωριτερα τοσο καλυτερα λεω εγω τωρα...

Επισης να αναφερω οτι δεν θελουμε 5στερα και χλιδες απλα ζεστο νερο πρωινο και ενα παρκιν για τις μηχανες....πολλα ζηταω..????

Μετα απο ενα χρονο αποχης απο εκδρομες ανυπομονο πως και πως....:clap:


Για το καραβι εχουμε βρει καποια οικονομικα εισητηρια για Πατρα-Ανκονα αν εχετε και για αυτο γνωσεις τι να πω θα πεσω απο τα συννεφα...:D:D:D
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Μετα απο ενα χρονο αποχης απο εκδρομες
Για το καραβι εχουμε βρει καποια οικονομικα εισητηρια για Πατρα-Ανκονα αν εχετε και για αυτο γνωσεις τι να πω θα πεσω απο τα συννεφα...:D:D:D
τρελοσυντοπιτη σε χασαμε..δεν εκανες εκδρομες και μας ξεχασες..
για Ανκόνα αν εχεις βρει <90 καλα εισαι, κλειστο. >90 (για 1 ατομο και 1 μηχανη μιλαω και επιστροφη εννοειται) ειναι ακριβα.
 
Μηνύματα
122
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Καλαβρυτα Σ/Κ...
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΝΤΑΡΤΙΚΗ...
Εχουμε βρει 172 ευρω σε 4κλινη καμπινα το ατομο πηγενε ελα...
Και 40 ευρω η μηχανη πηγενε ελα...
Ακριβα η φθηνα...

Χαθηκα το ξερω αλλα οταν δεν μπορω να εκπληρωσω μερικα μου ονειρα ξενερωνω παρα μα παρα πολυ...

Θα με συγχωρεσετε????
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Εχουμε βρει 172 ευρω σε 4κλινη καμπινα το ατομο πηγενε ελα...
Και 40 ευρω η μηχανη πηγενε ελα...
Ακριβα η φθηνα...

Χαθηκα το ξερω αλλα οταν δεν μπορω να εκπληρωσω μερικα μου ονειρα ξενερωνω παρα μα παρα πολυ...

Θα με συγχωρεσετε????
ε αφού είσαι από το ωραιότερο νησί της Ελλάδας συγχωρείσαι...
έχεις μια αντίφαση: το μοττο σου λέει η μηχανη μου, η σκηνη μου..και ζητάς καμπίνα και ξενοδοχεία. η σκηνή είναι μόνο γiα κανα νησακι?:haha::haha:
τωρα deck + μηχανή βρίσκεις στα 89Ε Ανεκ. αξίζει η καμπίνα τα 40Ε το άτομο ανά διαδρομή? πάρε σλίπινγκ μπαγκ και νεανικό πνεύμα να κατεβάσετε το μπάτζετ. άσε που μπορείς να πας και στα αεροπορικά κάποια ώρα. ντουζ έχει ελευθερα, άντε λοιπόν. αν επιμένεις για καμπίνα στα 168 τιμή βάση. αν πας σε κεντρικό πρακτορείο το πιθανότερο να στην κατεβάσουν λίγο ακόμα. υπόψη ότι μιλάμε για κρατησεις ως 26/3.
αν κυριαρχήσει το πνεύμα της περιπέτειας στην παρέα να κοιταξεις κάμπινγκ στη Β. Ιταλία τουλάχιστον που ξέρω (πιθανώς και Ελβετία). παίρνετε ένα bungalow αν θέλετε και ανέσεις και το μπάτζετ κατεβαίνει δραματικά. πχ.
Home: Camping Bungalows ADLER S?dtirol Naturns Italien Camping Bungalows S?dtirol Suedtirol bei Bungalow ADLER S?dtirol Naturns Italien,Suedtirol,Sudtirol,Sudtirolo,Alto Adige,Southtyrol,South Tyrol,Italien,Italia,Italy,Camping,Appartement,Vinschg
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
Δεν θα σου προτείνω τί να κάνετε, αλλά τι να μην κάνετε. Προσωπικά εάν ξαναπήγαινα στο Κόμο (το επισκέφτηκα τον Αύγουστο) δεν θα έμενα μέσα στην πόλη. θα προτιμούσα το Mennagio. είναι πολύ ομορφότερο και δεν θυμίζει αστική πόλη, όπως το Κόμο. Επιπλέον,από τον δρόμο προς Mennagio πας κατευθείαν Lugano. Στο Κόμο έμενα στο Metropol Suisse, καλό ξενοδοχείο, όχι τίποτα ιδιαίτερο αλλά ακριβό, οπότε δεν το προτείνω.
 
Μηνύματα
122
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Καλαβρυτα Σ/Κ...
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΝΤΑΡΤΙΚΗ...
ε αφού είσαι από το ωραιότερο νησί της Ελλάδας συγχωρείσαι...
έχεις μια αντίφαση: το μοττο σου λέει η μηχανη μου, η σκηνη μου..και ζητάς καμπίνα και ξενοδοχεία. η σκηνή είναι μόνο γiα κανα νησακι?:haha::haha:
τωρα deck + μηχανή βρίσκεις στα 89Ε Ανεκ. αξίζει η καμπίνα τα 40Ε το άτομο ανά διαδρομή? πάρε σλίπινγκ μπαγκ και νεανικό πνεύμα να κατεβάσετε το μπάτζετ. άσε που μπορείς να πας και στα αεροπορικά κάποια ώρα. ντουζ έχει ελευθερα, άντε λοιπόν. αν επιμένεις για καμπίνα στα 168 τιμή βάση. αν πας σε κεντρικό πρακτορείο το πιθανότερο να στην κατεβάσουν λίγο ακόμα. υπόψη ότι μιλάμε για κρατησεις ως 26/3.
αν κυριαρχήσει το πνεύμα της περιπέτειας στην παρέα να κοιταξεις κάμπινγκ στη Β. Ιταλία τουλάχιστον που ξέρω (πιθανώς και Ελβετία). παίρνετε ένα bungalow αν θέλετε και ανέσεις και το μπάτζετ κατεβαίνει δραματικά. πχ.
Home: Camping Bungalows ADLER S?dtirol Naturns Italien Camping Bungalows S?dtirol Suedtirol bei Bungalow ADLER S?dtirol Naturns Italien,Suedtirol,Sudtirol,Sudtirolo,Alto Adige,Southtyrol,South Tyrol,Italien,Italia,Italy,Camping,Appartement,Vinschg
Για αρχη σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια οχι για μενα αλλα για το νησι..:clap::clap::clap:
Εγω κοιμαμαι πανω στην μηχανη δεν εχω τετοια προβληματα απλα η κυριες τις παρεας πρεπει να σκληραγογηθουν λιγο..οποτε μονοδρομος η καμπινες..
Γιατι μεχρι 26/3?
Υπαρχει καποια προσφορα που αγνοω?
Πολυ καλα τα μπανκαλοους θα το ψαξω το θεμα και οικονομηκοτατα..:D
 
Μηνύματα
122
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Καλαβρυτα Σ/Κ...
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΝΤΑΡΤΙΚΗ...

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Εγω διαβαζω ο τουριστικος μου πρακτορας λεει αλλα οτι η SuperFast εχει τα φθηνοτερα εισητηρια τωρα...
Αθυσος η ψυχη των εταιριων...:(
αν κλείσεις μονος στο site της Ανεκ βγαίνει 168, λιγότερα από τον πράκτορα σου.
 
Μηνύματα
122
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Καλαβρυτα Σ/Κ...
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΝΤΑΡΤΙΚΗ...
Δεν θα σου προτείνω τί να κάνετε, αλλά τι να μην κάνετε. Προσωπικά εάν ξαναπήγαινα στο Κόμο (το επισκέφτηκα τον Αύγουστο) δεν θα έμενα μέσα στην πόλη. θα προτιμούσα το Mennagio. είναι πολύ ομορφότερο και δεν θυμίζει αστική πόλη, όπως το Κόμο. Επιπλέον,από τον δρόμο προς Mennagio πας κατευθείαν Lugano. Στο Κόμο έμενα στο Metropol Suisse, καλό ξενοδοχείο, όχι τίποτα ιδιαίτερο αλλά ακριβό, οπότε δεν το προτείνω.
Και εγω αυτης της αποψης ειμαι ειδηκα που το καλοκαιρι ειναι η σεζον τους θα ειναι φαρμακειο ολα τα ξενοδοχεια..:rolleyes:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom