Διακοπές all inclusive

vickygian

Member
Μηνύματα
87
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
αγνωστο....
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου!!!
Σκεφτόμαστε με τον άντρα μου να πάμε 4-5 μέρες διακοπές να χαλαρώσουμε σε ένα ξενοδοχείο δίπλα στη θάλασσα που να προσφέρει και φαγητό. Δεν είμαι φαν του all inclusive αλλά αυτή την περίοδο νομίζω ότι είναι το ιδανικό για μας. Έχει κάποιος να προτείνει κάτι? Προτιμώ κάτι σε Χαλκιδική ή Κέρκυρα ή Πελοπόννησο πάντως όχι κάτι κοντά στην Αθήνα γιατί είναι μακρυά για μας... Βρήκα κάποιες πληροφορίες για τον Ψαθόπυργο, ξέρει κανείς λεπτομέρειες, έχει ωραίες παραλίες?
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
κανε μια αναζητηση στο google "all inclusive χαλκιδικη"
ετσι απο μια αναζητηση βρηκα μερικα πολυ ομορφα...
All inclusive Χαλκιδική ξενοδοχεία - All inclusive Χαλκιδική ξενοδοχείο Village Mare
Akrathos Beach Hotel
Oceania Club | Accomodation | Double Room
Simantro Hotel Chalkidiki | Hotels Chalkidiki | Halkidiki Hotels | Kassandra hotels | Hotels Kassandra | Sani Beach Hotels | Hotels Sani Beach | Hotels | Sani Beach Chalkidiki | Sani Beach | Kassandra | Chalkidiki | Greece
PORTO CARRAS GRAND RESORT

μπορεις να κλεισεις και μεσω ξενων ιστοσελιδων σε πολυ καλυτερες τιμες ή να ρωτησεις σε καποιο πρακτορειο που ισως τα εχουν χαμηλοτερα...
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.472
Likes
7.935
Να σημειωθεί ότι στα περισσότερα all-inclusive απαιτούν μίνιμουμ διαμονή 7 νύχτες!
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Να σημειωθεί ότι στα περισσότερα all-inclusive απαιτούν μίνιμουμ διαμονή 7 νύχτες!
Εξαρτάται και από την περίοδο. Στη high season ισχύει σε πολλά.
Εγω πρόπερσι (αρχές Ιουνίου) στο grecotel πήγα για τέσσερις ημέρες.
 

elmaria

Member
Μηνύματα
11
Likes
2
Για το all inclusive δεν είναι απαραίτητες οι 7 νύχτες ακετά ξενοδοχεία στη Χαλκιδική δεν ζητάνε κάτι τέτοιο. Πάντως αυτός ο τρόπος διακοπων ευνοεί πεισότεο τις οικογένειες με μικά παιδάκια καθώς τα μικρά όλο θέλουν κάτι.... Στα ζευγάρια συμφέρει καλυτερα η ημιδιατροφή που συνήθως είναι πρωινό-βραδυνό, καθώς τα ζευγάρια όλη τη μέρα γυρίζουν και το απογευμα επιστρέφουν στο δωμάτιο, κάνουν το ντούζ τους και μετά θέλουν να φάνε κάτι. Πάντως εάν καποιος ονειρεύεται να αράξει σε ενα ξενοδοχείο και να μην το κουνήσει απο εκεί τότε ναι συμφέρει το all inclusive.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.069
Likes
2.828
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
εγω ειχα μεινει στο Ιστιον στην Ποτιδαι για 3 μερες
αρκετα καλο αν θες να "λιωσεις" σε μια ξαπλωστρα με φαι, ποτο και καμια βουτια

αλλα επαιζε ΠΟΛΥ ΡΩΣΙΑ
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
εγω θα σου προτεινω το Lakopetra Grecotel στη ΒΑ Πελοπονησο.
ιδανικο για οικογενειες με μικρα παιδια και οχι μονο...
πολλες πισινες 2 νεροτσουληθρες,ολα all inclusive(οχι μετα τις 12 ή πριν τις 9 χρεωνονται),με τεραστιους κηπους, στρεμματα γκαζον για μπαλα "μπαμπα και γιου" κλπ.
η αιθουσα internet απλα τελεια.......
δυστυχως "δε παιζει" στις γνωστες μηχανες αναζητησης, τιμη πορτας για δικλινο 170 ευρω.
υποψιν ειμαστε σε high season...
 

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Πολλα...
Συμφωνω με ολα τα παραπανω προτεινομενα ξενοδοχεια. Ειδικα Aldemar, Grecotel, Sani προσφερουν πολυ καλη ποιοτητα. Παντως τα τελευταια χρονια που παω σε ανεξαρτητα ξενοδοχεια στη Χαλκιδικη δεν μου αρεσει το σερβις. Μιλαμε για Α κατηγοριας και να μην υπαρχει ουτε ΕΑΝΣ Ελληνας στο προσωπικο. Ολοι ηταν απο την Ανατολικη Ευρωπη και μιλαγανε απο καθολου εως λιγα Ελληνικα, χωρις "εκπαιδευση" επαγγελματια στον τουρισμο - ουτε ευχαριστω, ουτε χαμογελο, και παντα επρεπε να ζητησεις κατι 2-3 φορες. Κοινως σε "γραφανε".

Εχω ακουσει ακομη πολυ καλα λογια για τις υπηρεσιες Α/Ι που προσφερει η αλυσιδα Aquis.

Τελος να προτεινω (εχω παει) το Lookea Kalogria Beach (πολυ κοντα στο Grecotel Lakopetra) που προσφερει Α/Ι σε απιστευτες τιμες. Καλυτερα να το κλεισεις μεσω Γαλλικου πρακτορειου μιας και ειναι γεματο Γαλλους. Δεν ειναι επιπεδου Grecotel Lakopetra, αλλα εχει πολυ καλη παραλια και για τα λεφτα του ειναι απιστευτο.
 

helenabak123

Member
Μηνύματα
25
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Μαροκο
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
για Χαλκιδική οι καλλίτερες τιμές για all inclusive δίνονται σε γερμανικά πρακτορεία απ'ότι έχω ακούσει από γνωστούς. Το Σανι και το Σήμαντρον είναι κοντά στην ίδια ακτή και πολύ καλά και τα δύο. Εχει πάντα κόσμο αλλά δεν έχει συνωστισμό σχεδόν ποτέ. Ξέχασα το σπουδαιότερο: τις Φανταστικές παραλίες
 

turms

Member
Μηνύματα
2.069
Likes
2.828
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
ακριβως. και εγω απο γερμανικο πρακτορειο το ειχα κλεισει
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.168
Μηνύματα
882.713
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom