καλως σας βρηκα ταξιδιωτες...

koyrsaros_gr

Member
Μηνύματα
22
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ
χαιρετω ολο το φορουμ....:haha:
ειμαι ο Χρηστος απο αθηνα
παντρεμενος και ευτυχισμενος:hitme:
fan των ταξιδιων(αν και δεν εχω κανει πολλα εκτος ελλαδος) κυριως με μηχανη.
ευτυχως που και στην γυναικα μου της αρεσει να ταξιδευει με την μηχανη,οποτε καταλαβαινετε, με μια ματια και εχουμε ηδη ετοιμασει τα πραγματα μας και ξεκιναμε!!!!:clap:
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Γεια σου Χρηστο και :welcome2:
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.884
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Καλώς τον Χρήστο. Καλά και πολλά ταξίδια
 

monter

Member
Μηνύματα
130
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΡΟΛΙΝΟ-ΓΛΑΣΚΩΒΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ-Ν.ΖΗΛΑΝΔ
γκαζωσε και ζωγραφισε με τις ροδες σου τισ ασφαλτους του κοσμου.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.346
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Καλωs ηρθεs koyrsare , καλα και ασφαλη ταξιδια να κανειs με τη μηχανη σου.
Πεs μαs για το ταξιδι στιs ΗΠΑ ποιεs περιοχεs επισκεφτηκεs?
 

koyrsaros_gr

Member
Μηνύματα
22
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ
Καλωs ηρθεs koyrsare , καλα και ασφαλη ταξιδια να κανειs με τη μηχανη σου.
Πεs μαs για το ταξιδι στιs ΗΠΑ ποιεs περιοχεs επισκεφτηκεs?
η επισκεψη μου στις ΗΠΑ ηταν σε συγγενικα μου προσωπα στο New Jersey.
φανταστικο προαστιο της Νεας Υορκης οπου αρκετοι προτημουν να εχουν σαν τοπο μονιμης κατοικιας τους και να διανυουν 1 ωρας διαδρομης για να εργαστουν στο κεντρο της Νεας Υορκης.
βεβαια το New Jersey εχει πολυ χαμηλο συντελεστη φορολογιας, με τεραστια πολυκαταστημα για να αγορασεις τα παντα παμφθηνα.
με ορμητηριο λοιπον το new jersey δινοντας 2 δολαρια επαιρνα το(πεντακαθαρο) λεωφορειο και πηγαινα στην Νεα Υορκη οπου την περπατησα σχεδον ολη.
δεν εμεινα πολυ μονο 7 μερες,βγαλε 2-3 μερες για κοινωνικες υποχρεωσεις και επισκεψεις.
4 μερουλες καθαρες, την ευχαριστηθηκα.
την προτεινω ανεπιφυλαχτα.
το κεντρο της παγκοσμιας αγορας, υπερκαταναλωτισμος, αυστηροι νομοι αλλα και κοσμος οπου υπακουει σε αυτους, το μανχανταν(νοτιο τμημα της νεας υορκης) πεντακαθαρο, οπου και αν κοιταξεις θα βρεις καλαθι για να πεταξεις τοα σκουπιδακι σου η να σβησεις το τσιγαρο σου, υπεροχο το central park οπου απομονωνεσαι τελειως απο την βαβουρα της πολης, υπεροχα μουσεια να επισκευτεις, μεχρι και στην αστορια πηγα οπου το ελληνικο στοιχειο ειναι εμφανες εκει(καφετερια,φραπες και αραλικι στην καρεκλα)
δεν ειναι ο εξωτικος προορισμος η νεα υορκη, μια μεγαλουπολη ειναι, αλλα σιγουρα δεν θα αφησει τον επισκεπτη παραπονεμενο.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.346
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ευχαριστω για την απαντηση koyrsare.
Με τη βιζα ενα βημα πριν την καταργηση και τιs τιμεs των αεροπορικων για ΗΠΑ , στοιχιζει πιο φθηνα πια μια εβδομαδα βολτα στη Νεα Υορκη απο καπου στην Ελλαδα..κριμα που εχω αλλεs προτεραιοτητεs και γουστα αλλιωs θα αρπαζα την ευκαιρια σιγουρα.
Πιστευω παντωs -και θα χαρω πολυ - οτι στο μελλον θα χρησιμοποιησω τη Νεα Υορκη ή το Μαιαμι ωs ενδιαμεσο σταθμο σε καποιο ταξιδι μου.
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
Ευχαριστω για την απαντηση koyrsare.
Με τη βιζα ενα βημα πριν την καταργηση και τιs τιμεs των αεροπορικων για ΗΠΑ , στοιχιζει πιο φθηνα πια μια εβδομαδα βολτα στη Νεα Υορκη απο καπου στην Ελλαδα..κριμα που εχω αλλεs προτεραιοτητεs και γουστα αλλιωs θα αρπαζα την ευκαιρια σιγουρα.
Πιστευω παντωs -και θα χαρω πολυ - οτι στο μελλον θα χρησιμοποιησω τη Νεα Υορκη ή το Μαιαμι ωs ενδιαμεσο σταθμο σε καποιο ταξιδι μου.
εγώ έχω πει (για παρηγοριά μιας και θέλω να πολύ να πάω αλλά δεν έχει κάτσει ως τώρα..)οτι μόλις καταργηθεί η βίζα θα πάω αμέσως!!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.346
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Πολλοι το εχουν πει αυτο mary :lol:.
Δυο φορεs φλερταρα με τη βιζα , μια με το Μαιάμι και μια με το Πουερτο Ρικο (ναι θελειs visa για ΗΠΑ στο Πουερτο Ρικο). Αλλά για 3 ατομα ηταν ενα προσθετο εξοδο τα 300 ευρω μονο για να ακουμπησει το αεροπλανο στο Μαιάμι και να συνεχισει Κανκουν.
Παντωs αυτο το αραλικι με φραπε στην καρδια τηs Νεαs Υορκηs ακουγεται ενδιαφερον αν μη τι αλλο!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.614
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom