Ηνωμένο Βασίλειο Λονδίνο Γενάρης 2009

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
καλο μεσημέρι σε όλους :lol:
χρειάζομαι τήν βοήθεια σάς γιά να βρώ αρχικά οικονομικά αεροπορικά tickets για λονδινο
απο 01/01/2009 με επιστροφή 07/01/2009
:shock: ερηξα μια ματια για easy jet αλλα για γενάρη δέν εχει ανοίξει τό πλάνο τούς ακόμα.
ολυμπιακη και british ζητάνε από 540 + για δύο άτομα.
για διαμονη και συμβουλές θα τά πούμε έν καιρό

ευχαριστώ πολύ
 
Μηνύματα
34
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Νορμανδία
Ταξίδι-Όνειρο
το...ψάχνω ακόμη !
καλο μεσημέρι σε όλους :lol:
χρειάζομαι τήν βοήθεια σάς γιά να βρώ αρχικά οικονομικά αεροπορικά tickets για λονδινο
απο 01/01/2009 με επιστροφή 07/01/2009
:shock: ερηξα μια ματια για easy jet αλλα για γενάρη δέν εχει ανοίξει τό πλάνο τούς ακόμα.
ολυμπιακη και british ζητάνε από 540 + για δύο άτομα.
για διαμονη και συμβουλές θα τά πούμε έν καιρό

ευχαριστώ πολύ
Δοκίμασε στο booking.com η με την Cyprus η ακόμη με την Aegean.Iσωs και με την Swiss.Προγραμματίζεις εγκαίρως και κάτι καλό θα βρεις
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Εγώ προτείνω να περιμένεις να βγάλει τιμές η Easyjet.

Πήγα πριν ένα μήνα Λονδίνο με easy και είχα κλείσει πριν δύο μήνες τα εισιτήριά μου από την μέρα της αναχώρησης και μου βγήκε πολύ φθηνά! Αν θυμάμαι καλά, 60 ευρώ πάνε (Κάτγουικ).

Τώρα βέβαια δεν ξέρω και για τις ημερομηνίες που ενδιαφέρεσαι γτ είναι Πρωτοχρονιά..

Είμαι της άποψης να περιμένεις λιγάκι πάντως :)
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Γιώργο Τ το booking.com είναι μόνο για hotel (αυτό έν καιρό)
θα δώ με cyprus τί παίζει;
xontro mpizeli σίγουρα θάπεριμένω να ανοίξει τπο πλάνο τής easyjet αλλά καλό είναι να βλέπουμε τι γίνεται από τιμές καί δρομολόγια(ωρες)
γιατί δέν είμαι και μέγας πολυταξιδευτής , αλλά θά ειναι η πρώτη φορά πού θα κάνω ταξίδι χωρίς group

(βλέπεις όλοι εσείς έχετε αρχίσει να μου μεταδίδετε το σύνδρομο τού μεμονομένου ταξιδιού καί όχι άλλο με group
καί πιστέυω ότι τό λονδίνο βολέυει γιά αυτό πού σκέφτομαι ?
ποια είναι η γνώμη σου μια καί γύρισες πρόσφατα
 

fosia

Member
Μηνύματα
36
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
είναι υπό συζήτηση
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Καλησπέρα, επειδή το Λονδίνο τον τελευταίο χρόνο έχει γίνει ένας συχνός προορισμός σου, θα σου πρότεινα κι εγώ να περιμένεις την easyjet ή να ψάξεις στο ebookers.com. Με την easyjet σίγουρα θα πετύχεις τις καλύτερες τιμές και μέσα στο αεροπλάνο μπορείς να αγοράσεις σε καλύτερη τιμή εισητήριο για το τρένο που σε πάει στον κεντρικό σταθμό απ' όπου φεύγουν όλα τα τρένα και τα λεωφορεία του Λονδίνου. Μέχρι στιγμής οι τιμές που έχω βρει στην easyjet, κλείνοντας εισητήριο με επιστροφή δύο μήνες πριν, είναι 150ευρώ και άνω, το άτομο. Επίσης όταν χρειαστείς, αν δεν έχεις πρόβλημα με τους κοινούς χώρους, ξέρω ένα πολύ καλό hostel, πεντακάθαρο, το οποίο έχει και δωμάτια με διπλά κρεβάτια για ζευγάρια, με καλές τιμές και κοντά στο κάμτεν.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
ευχαριστώ γιά τίς συμβουλές σίγουρα θα περιμένω τίς τιμές τίς easyjet
πιστέυω ομως ότι η εποχή που θέλω να πάω θά ειναι λίγο (δύσκολη) από θέμα τιμών
θα χρειαστεί ψάξιμο
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Για τις ημερομηνίες που ψάχνεις (1/1/9 με 7/1/9) πρέπει να κινηθείς ιδιαίτερα γρήγορα για να βρεις κάτι καλό με την Εasy και όταν λέμε καλό εννοούμε κάτω από 180ευρώ.
Μόλις λοιπόν ανοίξουν τα πλάνα της αν βρεις κάτι κάτω από 180 το κτυπάς ακαριαία γιατί σίγουρα αργότερα η τιμή θα απογειωθεί, αν βρεις από 180 και πάνω ξέχνα την γιατι σε αυτά βέβαια πρέπει να προσθέσεις το κόστος του Gatwick express ή κάποιο αντίστοιχο ποσό από Luton...

Με δεδομένο ότι με 247 ευρώ μπορείς να ταξιδέψεις σαν κύριος, άνετα, με καταπληκτικά αεροπλάνα και από Heathrow, εμένα προσωπικά η Easy θα ήταν ή λύση ανάγκης ή η διαφορά της από τις άλλες εταιρίες να ήταν τουλάχιστον 50 ευρώ για να την προτιμούσα...
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
traveller πολύ σωστα το θέτεις το θέμα καί εμπιστέυομαι τίς γνώσεις σου καί τήν εμπειρία σου .τα 247ευρώ σε ποιά εταιρία αναφέρεσαι ?
 

pinelopi

Member
Μηνύματα
265
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Βρεττάνη , Λίγηρας
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού..αρκεί να φεύγω
καλο μεσημέρι σε όλους :lol:
χρειάζομαι τήν βοήθεια σάς γιά να βρώ αρχικά οικονομικά αεροπορικά tickets για λονδινο
απο 01/01/2009 με επιστροφή 07/01/2009
:shock: ερηξα μια ματια για easy jet αλλα για γενάρη δέν εχει ανοίξει τό πλάνο τούς ακόμα.
ολυμπιακη και british ζητάνε από 540 + για δύο άτομα.
για διαμονη και συμβουλές θα τά πούμε έν καιρό

ευχαριστώ πολύ
Γεια σου κι από μένα. Από το Μάϊο και μετά πετάει για Λονδίνο και η Aegean . Κοίτα στο www.aegeanair.gr. Χθές που είδα το πρώτο σου μήνυμα βρήκα με 180€ το άτομο μαζί με τους φόρους) αλλά κάτι έγινε μετά και δεν μπόρεσα να σου απαντήσω. Σήμερα το βρήκα 202€ . Για δες το λίγο , μόνο να δεις σε ποιό αεροδρόμιο προσγειώνεται και που είναι.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
pinelopi με Αegean κοίταξα μόλις καί δίνει 180,44 τελική τιμή .sτο stansted προσγειώνεται ,δέν ξέρω το κόστος από εκεί εώς το κέντρο .
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.231
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom