Γερμανία Ελβετία Basel-Mulhouse-Freiburg ............ HELP ME

Μηνύματα
167
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Δενν πάμε ...έχουμε μωρά.
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
Παιδιά ...τελικά σχεδόν αποφάσισα....

Στρασβούργο 2 νύχτες είμαι αναποφάσιστος σε 2 ξενοδοχεία

1) Booking.com: Le Grand H?tel, Strasbourg, France - 1329 Guest reviews. Book your hotel now!

2) Booking.com: hotel Best Western Monopole M?tropole, Strasbourg, France - 554 Guest reviews. Book your hotel now!

Τι λέτε ποιό απο τα δύο?

και για Βασιλεία κατέληξα στο
Booking.com: hotel Ibis Basel Bahnhof, Basel, Switzerland - 424 Guest reviews. Book your hotel now!
το οποίο μπορώ να ο κλήσω και απο εδώ ...
ibis Basel Bahnhof hotel: Book a hotel in BASEL
ποιες είναι οι διαφορές ας δει κάποιος......
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Παιδιά ...τελικά σχεδόν αποφάσισα....

Στρασβούργο 2 νύχτες είμαι αναποφάσιστος σε 2 ξενοδοχεία

1) Booking.com: Le Grand H?tel, Strasbourg, France - 1329 Guest reviews. Book your hotel now!

2) Booking.com: hotel Best Western Monopole M?tropole, Strasbourg, France - 554 Guest reviews. Book your hotel now!

Τι λέτε ποιό απο τα δύο?

και για Βασιλεία κατέληξα στο
Booking.com: hotel Ibis Basel Bahnhof, Basel, Switzerland - 424 Guest reviews. Book your hotel now!
το οποίο μπορώ να ο κλήσω και απο εδώ ...
ibis Basel Bahnhof hotel: Book a hotel in BASEL
ποιες είναι οι διαφορές ας δει κάποιος......
Η τελευταία ιστοσελίδα είναι η επίσημη του ξενοδοχείου, το booking.com είναι εξίσου έγκυρο, κλείσε όπου είναι φθηνότερο(προσοχή γιατί υπάρχουν τιμές με προπληρωμή, τις οποίες έπειτα δε μπορείς να ακυρώσεις!).
 
Μηνύματα
167
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Δενν πάμε ...έχουμε μωρά.
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
Η τελευταία ιστοσελίδα είναι η επίσημη του ξενοδοχείου, το booking.com είναι εξίσου έγκυρο, κλείσε όπου είναι φθηνότερο(προσοχή γιατί υπάρχουν τιμές με προπληρωμή, τις οποίες έπειτα δε μπορείς να ακυρώσεις!).
Δυστιχώς όμως έτσι πιάνεις καλές τιμές ε...?ετσι δεν είναι?
Για Στρασβούργο τι λέτε?Ποιο απο τα δύο?

Στρασβούργο 2 νύχτες είμαι αναποφάσιστος σε 2 ξενοδοχεία

1) Booking.com: Le Grand H?tel, Strasbourg, France - 1329 Guest reviews. Book your hotel now!

2) Booking.com: hotel Best Western Monopole M?tropole, Strasbourg, France - 554 Guest reviews. Book your hotel now!

Τι λέτε ποιό απο τα δύο????
 
Last edited by a moderator:

Phanton

Member
Μηνύματα
77
Likes
171
Επόμενο Ταξίδι
Βοστώνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ινδια
Ριξε μια ματια στη πρώτη και τις τελευταίες μέρες της ιστορίας. Μπορεί να σου φανούν χρήσιμες. Εγώ θα πήγαινα μόνο Αλσατία & Στρασβούργο και θα κοίταζα να τα απολαύσω...

http://www.travelstories.gr/%F4%E1%EE%E9%E4%E9%F9%F4%E9%EA%DD%F2-%E9%F3%F4%EF%F1%DF%E5%F2-%F3%E5-%E5%EE%DD%EB%E9%EE%E7/24301-14-%EC%DD%F1%E5%F2-%F3%F4%E7%ED-%E1%EB%F3%E1%F4%DF%E1-%EC%DD%EB%E1%ED%E1-%E4%F1%F5%EC%FC-%EA%EF%EB%F9%ED%DF%E1-%E2%DD%EB%E3%E9%EF.html
 
Μηνύματα
167
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Δενν πάμε ...έχουμε μωρά.
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
Ριξε μια ματια στη πρώτη και τις τελευταίες μέρες της ιστορίας. Μπορεί να σου φανούν χρήσιμες. Εγώ θα πήγαινα μόνο Αλσατία & Στρασβούργο και θα κοίταζα να τα απολαύσω...

http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...%EA%EF%EB%F9%ED%DF%E1-%E2%DD%EB%E3%E9%EF.html
Επείδη είναι καταχείμωνο είπα να κανονήσω διαμονή σε πόλεις μην πάθουμε και καμία πλάκα με χιόνια...απο εκεί και πέρα θα το φτιάξω το πρόγραμμα ανάλογα τον καιρό...
Βασιλεία είπα να μείνω γιατί μου είπαν τα καλύτερα.....
Απο εκεί και πέρα θα ήθελα την γνώμη σας για τα 2 ξενοδοχεία που σας είπα ποιο πάνω για το Στρασβούργο.....
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ονειρεμένο Ταξίδι
γύρος του κόσμου
για το Στρασβούργο σου προτείνω το Hotel Maison Rouge πολύ κεντρικο και καλό.

Το συγκεκριμένο ξενοδοχείο το χρησιμοποιούμε στην εταιρεία για επαγγελματικές επισκέψεις και είμαστε πολύ ευχαριστημένοι. Και είναι και σε πολύ καλό σημείο.
 
Μηνύματα
167
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Δενν πάμε ...έχουμε μωρά.
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
Παιδιά κατά τις ημέρες που θα είμαι Στρασβούργο και Βασιλεία τι θα πρέπει να δω απο σημαντικά αξιοθέατα και γενικά στις γύρω περιοχές.........?
Τι λέτε?
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Παιδιά κατά τις ημέρες που θα είμαι Στρασβούργο και Βασιλεία τι θα πρέπει να δω απο σημαντικά αξιοθέατα και γενικά στις γύρω περιοχές.........?
Τι λέτε?
Ορίστε η ιστοσελίδα του γραφείου τουρισμού της Βασιλείας για να δεις τι έχει και τι να επιλέξεις ανάλογα με τα ενδιαφέροντα σου: Basel Tourismus - Download of brochures Λογικά θα προτιμήσεις να κάνεις βόλτες στην παλιά πόκη που είναι αρκετά γραφική, και να δεις τον Καθεδρικό και το δημαρχείο. Υπάρχουν 4 θεματικές διαδρομές, καλά σηματοδοτημένες με κατευθύνσεις και επεξηγήσεις στην πόλη. Εφόσον δεν σου αρέσει η τέχνη, δε θα σου προτείνω κάποιο από τα εξαιρετικά μουσεία της Βασιλείας.
 
Μηνύματα
167
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Δενν πάμε ...έχουμε μωρά.
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
Ορίστε η ιστοσελίδα του γραφείου τουρισμού της Βασιλείας για να δεις τι έχει και τι να επιλέξεις ανάλογα με τα ενδιαφέροντα σου: Basel Tourismus - Download of brochures Λογικά θα προτιμήσεις να κάνεις βόλτες στην παλιά πόκη που είναι αρκετά γραφική, και να δεις τον Καθεδρικό και το δημαρχείο. Υπάρχουν 4 θεματικές διαδρομές, καλά σηματοδοτημένες με κατευθύνσεις και επεξηγήσεις στην πόλη. Εφόσον δεν σου αρέσει η τέχνη, δε θα σου προτείνω κάποιο από τα εξαιρετικά μουσεία της Βασιλείας.
Καλημέρα

Ωραιά για Βασιλεία...θα πάω να δω το site...άκουσα τα καλύτερα και για τον ΖΟΟ της Βασιλέιας καθώς και για ημερήσια τους καταράκτες του Ρήνου (να δώ τι θα πρωτοκάνω....) ..
Σχετικά με το Στρασβούργο θα ήθλα τις απόψεις σας...
 

thespyros

Banned
Μηνύματα
391
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ισπανια ΜΑΔΡΙΤΗ ΠΡΟΣΕΧΩΣ
γεια σας και απο μενα τι να πω ειμαι ετοιμος να κλεισω και εγω εισητηρια για οκτωμβριο βρηκα με 58ε για basel σας ευχαριστω για τις πληροφοριες
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.800
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom