Πορτογαλία Λισσαβώνα

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Το ξενοδοχείο είναι αρκετά καλό, δεν είναι το τυπικό 5στερο, με βαριά επίπλωση, μεγαλεπίβολη αρχιτεκτονική και παλιομοδίτικο διάκοσμο, αλλά είναι αρκετά διακριτικό, με μία κλασική μοντέρνα διακόσμηση, διατηρώντας όμως παραδοσιακές πινελιές, είναι δηλαδή ένα πολύ καλό boutique hotel. Το πρωινό ήταν τυπικό αλλά καλό, το δωμάτιο(superior) ευρύχωρο, με λίγο μικρό μπάνιο για 5στερο, αλλά με όμορφη θέα στην πλατεία μπροστά. Το προσωπικό ήταν αρκετά ευγενικό. Τα τελευταία 2 χρόνια φιγουράρει και στη Gold List του Conde Nast. Η ταράτσα έχει πολύ όμορφη θέα στον Τάγο. Θα ξαναέμενα εκεί λόγω της τοποθεσίας και της ατμόσφαιρας του ξενοδοχείου, και θα έδινα μέχρι 150-200ευρώ. Αν θες κάτι πιο μεγαλοπρεπές, καλύτερα να κοιτάξεις αλλού.
Με 250 ευρώ τη βραδυά για τον Ιούλιο, και κρίνοντας απ' τα παραπάνω, δε θα τό'λεγες good-value-for-money...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Εγω πριν λιγο καιρο εμεινα στο Residential Florescente, ποιο κεντρο δεν γινεται, με 40 ευρω το δικλινο και ηταν απιστευτα καλο. Μαλιστα ειχε και πρωινο στο οποιο ντρεπομουν να παω επειδη ηδη πιστευα οτι τους εκλεβα.
Τον Ιούλιο η αντίστοιχη τιμή είναι στα 70. Κατά την προσωπική σου άποψη, εξακολουθεί ν' αξίζει και μ' αυτήν την τιμή; (Δεν είναι προβοκατόρικη η ερώτηση - πραγματικά μ' ενδιαφέρει)
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Με 250 ευρώ τη βραδυά για τον Ιούλιο, και κρίνοντας απ' τα παραπάνω, δε θα τό'λεγες good-value-for-money...
Αν ήταν στο Παρίσι, τότε ναι θα το έλεγα value, αλλά τέτοια τιμή για Λισαβόνα είναι αρκετά ακριβή, δεδομένου ότι βρίσκει κανείς αξιοπρεπέστατα ξενοδοχεία στα 100ευρώ. Μάλλον μετά από τις διακρίσεις και τα gold list στο conde nast, οι τιμές έχουν πάρει την ανιούσα.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Αν ήταν στο Παρίσι, τότε ναι θα το έλεγα value, αλλά τέτοια τιμή για Λισαβόνα είναι αρκετά ακριβή, δεδομένου ότι βρίσκει κανείς αξιοπρεπέστατα ξενοδοχεία στα 100ευρώ.
Μα για τη Λισσαβώνα μιλούσα κι εγώ! (άρα, συμφωνούμε) :)
 

Giotap17455

Member
Μηνύματα
95
Likes
11
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Τον Ιούλιο η αντίστοιχη τιμή είναι στα 70. Κατά την προσωπική σου άποψη, εξακολουθεί ν' αξίζει και μ' αυτήν την τιμή; (Δεν είναι προβοκατόρικη η ερώτηση - πραγματικά μ' ενδιαφέρει)

Είχα μείνει πέρυσι τον Απρίλιο στο συγκεκριμένο ξενοδοχείο, όντως ήταν κεντρικότατο και πολύ βολικό είχε όμως πολύ φασαρία Παρασκευή και Σάββατο βράδυ..
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Τον Ιούλιο η αντίστοιχη τιμή είναι στα 70. Κατά την προσωπική σου άποψη, εξακολουθεί ν' αξίζει και μ' αυτήν την τιμή; (Δεν είναι προβοκατόρικη η ερώτηση - πραγματικά μ' ενδιαφέρει)
ψάξε αυτό:
Vip Inn Veneza Hotel

σούπερ, πάνω στον κεντρικό, δίπλα στο νοβοτελ κ το βλεπω μονο 65 τον ιούλιο. με κλειστα ματια.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
To Veneza είναι μια πολύ καλή περίπτωση ξενοδοχείου 3*. Σε εξαιρετικό σημείο και με καλές τιμές. Και δεν έχει και.. ανηφόρες.

Εκεί είχαμε μείνει και εμείς. Το αναφέρω και μερικές σελίδες πιο πάνω... ;)
 

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
εμεις παντως λεμε να μεινουμε στο real palacio!εχει μεινει καποιος για να μας πει πως ειναι?
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.280
Προσπαθώ να οργανώσω 5 μέρες(καθαρές) στήν Πορτογαλία.

Μια πρώτη ερώτηση.

Ακόμη δεν έχω διαβάσει τίποτα από τα θέματα.Να το οργανώσω μόνον για Λισαβώνα για να κινηθώ με άνεση χρόνου ή το συνδυάσω και με άλλη Πορτογαλική πόλη(άν ναι ποιά?).

Εννοείται ότι δεν έχω πάει πουθενά στην Πορτογαλία μέχρι σήμερα.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Τον Ιούλιο η αντίστοιχη τιμή είναι στα 70. Κατά την προσωπική σου άποψη, εξακολουθεί ν' αξίζει και μ' αυτήν την τιμή; (Δεν είναι προβοκατόρικη η ερώτηση - πραγματικά μ' ενδιαφέρει)
Συγγνώμη που δεν απάντησα ποτέ σε αυτή την ερώτηση, δεν το παρακολουθούσα το θέμα και το ειδα σήμερα κατα λαθος.Αν και έχουν περάσει 4 μήνες που έμεινα σε αυτό το ξενοδοχείο και οι εντυπώσεις έχουν ξεθωριάσει και εν τω μεταξύ άλλαξα αρκετά ξενοδοχεία, αυτό μου έχει μείνει.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Προσπαθώ να οργανώσω 5 μέρες(καθαρές) στήν Πορτογαλία.

Μια πρώτη ερώτηση.

Ακόμη δεν έχω διαβάσει τίποτα από τα θέματα.Να το οργανώσω μόνον για Λισαβώνα για να κινηθώ με άνεση χρόνου ή το συνδυάσω και με άλλη Πορτογαλική πόλη(άν ναι ποιά?).

Εννοείται ότι δεν έχω πάει πουθενά στην Πορτογαλία μέχρι σήμερα.

Ξεκίνα να διαβάζεις τα θέματα που υπάρχουν για Πορτογαλία και αμέσως θα καταλάβεις ότι όλοι μα όλοι λέμε ότι πρέπει οπωσδήποτε με κάποιο τρόπο να βάλεις στο πρόγραμμα και το Πόρτο.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.280
Ξεκίνα να διαβάζεις τα θέματα που υπάρχουν για Πορτογαλία και αμέσως θα καταλάβεις ότι όλοι μα όλοι λέμε ότι πρέπει οπωσδήποτε με κάποιο τρόπο να βάλεις στο πρόγραμμα και το Πόρτο.
Ευχαριστώ για την απάντηση.Θα προσπαθήσω να βάλω μια ακόμη μέρα για να έχω περισσότερη άνεση.Φυσικά θα διαβάσω τα 8έματα και άν έχω απορίες θα επανέλθω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.248
Μέλη
38.892
Νεότερο μέλος
Petr23

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom