Η Γαύδος απέκτησε ταχύπλοο...

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.604
Likes
9.841
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
και βέβαια δεν το ξέρεις;;που θα είσαι το Καλοκαίρι; Θα πάω τους Χανιώτες στη μονή Κουδουμά.:haha: θάρθεις;;;
ποτε θα τους πας;;;; αμα ειμαι τρεις εκκλησιες θα ερθω εκ θαλασσης ;)
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
εγω λεω να παμε παντως στην Γαυδο για την καλοκαιρινη μας συναντηση!
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
εγω λεω να παμε παντως στην Γαυδο για την καλοκαιρινη μας συναντηση!
ναι ναι εχω και τα μεσα στο ταβερνακι του νησιου ... το δουλευει ο ξαδελφος:clap:
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
ΝΑΙ!

Λατρεύω τη Γαύδο! Πήγε μήπως κάποιος πρόσφατα; Τί κάνει ο Σούλης;! Πέτυχα μια φωτογραφία του από την Κρήτη του flower power.
Η Γαύδος έχει τον ουρανό της Βόρειας Αφρικής. Συμφωνείτε;
 

Giotap17455

Member
Μηνύματα
95
Likes
11
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Παιδιά καλησπέρα!

Σκεφτόμαστε φέτος για Γαύδο μέσα Ιουλίου για καμια δεκαριά μέρες. Έχετε καμιά ιδέα που λέει να μείνεις? Και για τις μετακινήσεις θέλει αυτοκίνητο; (μηχανάκι δεν παίζει..) αλλιώς τρεχάτε ποδαράκια μου ή άραγμα στην παραλία που μένεις μέχρι να σαπίσεις;;
 

lia7

Member
Μηνύματα
35
Likes
112
Επόμενο Ταξίδι
Ελπίζω Βερολίνο!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Ερωτευμένη με τη Γαύδο


Πήγα το προηγούμενο καλοκαίρι.
Ο Σούλης ίδιος. Συνεχίζει να κάνει βόλτες το κόσμο με το λεωφορείο του (αν δεν είναι λιώμα) και να πειράζει όλο τον κόσμο.
Και μην ξεχνάμε ότι είναι ο ιδιοκτήτης του πιο κιτς σπιτιού πανελλαδικά!!! Όποιος το έχει δει, καταλαβαίνει τι εννοώ.
Όσο για το νέο ταχύπλοο δεν ξέρω αν είναι και απαραίτητα καλό. Το να γίνει όλο το νησί όπως έχει αρχίσει να γίνετε το Σαρακίνικο δεν θα έλεγα ότι είναι και καλή ιδέα.
Διαμονή: Αϊ Γιάννης και ξερό ψωμί. Βρίσκεις το κέδρο της αρεσκείας σου και αράαααααζεις. Εμείς στήσαμε σκηνή αλλά την είχαμε μόνο για να αποθηκεύουμε πράγματα. Ύπνος στην αιώρα ή στην άμμο με θέα τ΄άστρα.
Μπορεί να θέλεις ένα τεταρτάκι με τα πόδια για να φτάσεις στο πολιτισμό αλλά αυτό είναι και η ομορφιά του νησιού.
Εγώ βρισκόμουν εκεί χωρίς μέσο αλλά όπου ήθελα να πάω μπορούσα είτε με τη βοήθεια άλλων είτε με το λεωφορειάκι του Σούλη που για 2 ευρώ σε πάει παντού.
 
Last edited by a moderator:

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Παιδιά καλησπέρα!

Σκεφτόμαστε φέτος για Γαύδο μέσα Ιουλίου για καμια δεκαριά μέρες. Έχετε καμιά ιδέα που λέει να μείνεις? Και για τις μετακινήσεις θέλει αυτοκίνητο; (μηχανάκι δεν παίζει..) αλλιώς τρεχάτε ποδαράκια μου ή άραγμα στην παραλία που μένεις μέχρι να σαπίσεις;;
10 μερες θεωρω ότι ειναι παρα πολλες για Γαυδο. Μηπως να μενατε και λιγο Κρητη? Εκτος αν θελετε να κανετε αποτοξινωση απο το κοσμο, ωστε να ηρεμησετε. ;) τοτε παω πασο!!
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.506
Likes
7.699
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
.. εχεις δικιο ο Σουδιανος...θα φτανουν οι επιβατες με το στομαχι στο πατωμα και οχι μονο...ουτε εγω εχω παει λογω ευαισθητου γαστρεντερικου και ουτε θα το προσπαθησω με το ταχυπλοο ασε !!!.
οσο για το νησι...με τοσο λιγους κατοικους καταφεραν να υπεξερεσουν 500 χιλιαδες ευρω απο το δημο τους..μεσω ε-μπακινγκ...και τωρα τα ψαχνουν!!!!!:mad:
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Παιδιά, καμιά ακόμη εμπειρία από ελεύθερο στο νησί;
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.698
Likes
6.305
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
.. εχεις δικιο ο Σουδιανος...θα φτανουν οι επιβατες με το στομαχι στο πατωμα και οχι μονο...ουτε εγω εχω παει λογω ευαισθητου γαστρεντερικου και ουτε θα το προσπαθησω με το ταχυπλοο ασε !!!.
οσο για το νησι...με τοσο λιγους κατοικους καταφεραν να υπεξερεσουν 500 χιλιαδες ευρω απο το δημο τους..μεσω ε-μπακινγκ...και τωρα τα ψαχνουν!!!!!:mad:
Το διάβασα κι εγώ και δεν το ΄πίστευα!!!όλοι οι σαλταδόροι... εκεί βρίσκονται; ή επειδή είναι απομονωμένοι στα νότια νομίζουν πως έχουν το δικαίωμα ή πως θα τους τη χαρίσουν

Παναγιώτα για το ελεύθερο κάμπινκ λες;; στα 500 μέτρα είναι τα ντους/νερό κράτα το γουβαδάκι σου να κουβαλάς. εκτός και τους βάλανε γραμμή παροχής τελευταία
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom