Ταϊλάνδη Ταϋλάνδη? Όχι! όχι ευχαριστώ, δεν θα πάρω!

Lucia86

Member
Μηνύματα
128
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Σικαγο(?)και Ιταλια
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδια,για 3 μηνες!!!
υπεροχη ιστορία τη διάβασα μονορούφι γέλασα με την ψυχή μου και δεν πίστευα στ μάτια μου μ αυτά που διάβαζα!

Ήρθε ο καλός μου και με βρήκε να γελάω στον υπολογιστή. Γιατί γελάς; Μου λέει; Γιάτι ξέρω κάποιον που ταυτίζεται με σένα. Εεε διαβάζει

Κάποια στιγμή πέφτει το μάτι της σε ένα συγκεκριμένο που από 100 ευρώ, το είχαν βάλει προσφορά στα 30! Το θεώρησε ευκαιρία και γυρίζοντας προς τον μισοκοιμισμένο Γκιούλιβερ του κάνει την εξής ερώτηση "Είναι δυνατόν ένα ξενοδοχείο της τάξης των 100 ευρώ να δίδεται μόνο 30?" και παίρνει την απάντηση "όχι, κάποιο πρόβλημα θα έχει, μην το κλείσεις". Αλλά η Dim είχε άλλη γνώμη και..... το έκλεισε, σίγουρη ότι έπραξε το σωστό. Κακομοίρα Dim, δεν συνήθιζε ποτέ να διαβάζει τα ψιλά γράμματα,

Αυτο και τη συνέχεια του... τότε που γύρισες μούσκεμα... Κάτι γλύκες και το πως παίρνονται οι αποφάσεις μαζί με μπύρα... Χαμογέλασε ο καλός μου...
πάλι καλά που είναι κι αυτός ο Γκιούλιβερ γιατί νομιζα οτι μόνο ο Gino έχει τεράστεια υπομονή!!! Ευτυχώς υπάρχουν κι άλλοι!
Τι είπε όμως ο Gino? Εσύ είσαι πιο γκαντέμω. Γκαντεμόσαυρα (!)
Του κράτησα μούτρα.
Πήγαμε για μπύρες!
 

Vaso_P

Member
Μηνύματα
36
Likes
8
Απο τις πιο ωραιες ιστοριες που εχω διαβασει.Ειμαι στο τεταρτο κεφαλαιο και δεν χορταινω να διαβαζω γιατι καθε περιγραφη ειναι υπεροχη!Εχω ξεκαρδιστει πραγματικα η Dim εχει απιστευτο χιουμορ κ καταπληκτικο τροπο να αποδιδει τα γεγονοτα..τρομερη μπραβο!
 

Vaso_P

Member
Μηνύματα
36
Likes
8
Εχω λιωσει!Κλαιω απο τα γελια εχω πεσει κατω!Χτυπιεμαι με το κεφαλαιο 16!!
Dim ειλικρινα εχεις ταλεντο.Πρεπει να γραψεις βιβλιο!Σε εχω αγαπησει :)
 

Vaso_P

Member
Μηνύματα
36
Likes
8
Συγγνωμη το κεφαλαιο 15 εννοουσα με την εκπληκτικη περιγραφη του δωματιου :)
 

d4ydr33m3r

Member
Μηνύματα
124
Likes
29
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Χαχαχ.. Απολαυστικη ιστορια και ειχε αρκετες δοσεις γελιου κ black humor..
Παντως σε σχεση με το "καγκουρο-αντιταξιδιωτικο" αυτη η ιστορια ειναι απλα μικρες κακοτοπιες που μπορουν να συμβουν στον καθενα.. :D
 

vrea

Member
Μηνύματα
233
Likes
212
Dim οι ιστορίες σου είναι πραγματικά οι καλύτερες στο site γιατί:
  1. Είναι γραμμένες με αξεπέραστο χιούμορ - οι ιστορίες σου από Ινδία (βλ.σκηνές τρένου και αεροπλάνου), Μαρόκο (βλ. ξενοδοχείο) και Ταυϋλάνδη είναι top. Γελούσα μόνη μου.
  2. Είσαι ο τύπος του μαλακομαγνήτη ταξιδιώτη. Ότι μπορεί να πάει στραβά σε ένα ταξίδι, είναι απολύτως βέβαιο ότι θα συμβεί σε εσένα.
  3. Είσαι ο τύπος του 'από άποψη' low budget ταξιδιώτη - όταν κλείνεις ξενοδοχείο κλείνεις πάντα την φόλα και επιζητάς την έκπληξη- να βγει καλό - αλλά πάντα διαψευδεσαι.
Αναμένω τις νέες περιπέτειες σου. Στείλε μου οπωσδήποτε ειδοποίηση για κάθε καινούργια σου απόπειρα.

Πολλά φιλιά
 

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.328
Likes
3.468
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Του Κόσμου
dim kyr άργησα να ανακαλύψω τις ιστορίες σου άλλα πραγματικά "το καλό πράγμα αργεί να γίνει"

Οτι κ να πω είναι λίγο .. είναι hands down τα χάι-λάιτ του φορουμ
Please keep writing !!!! :)
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.057
Likes
1.606
dim kyr άργησα να ανακαλύψω τις ιστορίες σου άλλα πραγματικά "το καλό πράγμα αργεί να γίνει"

Οτι κ να πω είναι λίγο .. είναι hands down τα χάι-λάιτ του φορουμ
Please keep writing !!!! :)
Βρε δεν λες πάλι καλά που πρόλαβες να πας ένα 9ημερο χωρίς να έχεις διαβάσει την ιστορία της; Χειρότερα από ταξιδιωτική οδηγία του ΥΠΕΞ δρα αυτό το άρθρο!
Εγώ έλεγα να πάω Καμπότζη-Λάος φέτος, αλλά τελικά μάλλον για Ταΐλάνδη με ξαναβλέπω, μετά τις εξαιρετικές αφηγήσεις περί νεφρών της αθώας περιστεράς dim-kyr....
 

Fauve

Member
Μηνύματα
33
Likes
72
Επόμενο Ταξίδι
κάπου και σύντομα!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Μάτσου Πίτσου
Ε ναι λοιπόν, υπάρχουν και χειρότερα......:shock:
να σου πω...για καλό και για κακό βρε παιδί μου, μήπως μπορείς να μας ανακοινώνεις τον επόμενο προορισμό σας από καιρό πριν???για να ξέρουμε κι εμείς τα υπόλοιπα φτωχά μέλη μην πέσουμε στον δρόμο σας...!
επίσης θέλω να δηλώσω θαυμάστρια του Γκιούλιβερ (ναι, το ξέρω γυναικεία αλληλεγγύη αλλά αυτός ο άνθρωπος...τι έχει τραβήξει....??!!!???)
Ήσουν κι εσύ εκεί, αλλά το χειρίζεσαι καλύτερα!!:bleh:
Ο άλλος ο καψερός....ήρωας!!!!:D:clap::clap::clap::clap::clap::clap:
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
silversurfer, είσαι ο μόνος που κρατηθηκες στο υψος σου και δεν κατρακύλησες , στα όσα μύρια μου καταλόγησε ο φίλος μου αδιάφορος. Μην του δίνεις σημασία. Τα λέει απο την ζήλια του ο καψερός που δεν βίωσε τις ρομαντικές καταστάσεις που έζησα εγώ.

Αδιάφορε συγκεντρώσου. Και η Ταυλάνδη "καμένη" είναι. Αρα δοκίμασε κάπου Λατινική Αμερική. Δεν την έχω -ακόμα- "μολύνει". Αντε βρε... όσο προλαβαίνεις ακόμα....

Και έρχομαι στην περίπτωση της Fauve-λέγε με Αρτέμη Μάτσα.
Προδότρα! Προτίμησε στρατόπεδο διαφορετικό απο το δικό μου. Θα τιμωρηθεί παραδειγματικά. Ηδη η Κομαντατουρ έχει λάβει σήμα. Λυπάμαι Fauve. Διάλεξες την λάθος πλευρά. Θα υποστείς τις συνέπειες.
 

vickygian

Member
Μηνύματα
87
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
αγνωστο....
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου!!!
Ο Γκιούλιβερ μας είναι συμπαθής δε λέω (έχει τραβήξει πολλά ο καψερός) αλλά μέλος του φορουμ είναι η dim kyr επομένως ΑΥΤΗ είναι φίλη μας! :) Όπως καταλαβαίνεις dim kyr σε καλοπιάνω για να μπορώ να ταξιδέψω μαζί σου και στην επόμενη ιστορία(για πραγματικό ταξίδι δεν το τολμώ), μη φάω πόρτα σας κάποιους άλλους...:bleh:
 

Fauve

Member
Μηνύματα
33
Likes
72
Επόμενο Ταξίδι
κάπου και σύντομα!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Μάτσου Πίτσου
Κάτι περίεργοι τύποι έχουν εγκατασταθεί έξω απ το σπίτι μου.....μετανοώ, μετανοώ! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
dim kyr, εσύ είσαι ο πραγματικός ήρωας..........:roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.366
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom