Να σας συστηθώ

Orpheas

Member
Μηνύματα
15
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ-ΝΤΙΖΟΝ-ΖΥΡΙΧΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟΚΥΟ (ΙΑΠΩΝΙΑ)
Γειά σας
Είμαι νέο μέλος και το όνομά μου είναι Ορφέας! Είμαι 38 χρονών και ζώ στην Στοκχόλμη!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Α! και Καλως Όρισες!
Ωραία πόλη η Στοκχόλμη!
 
Last edited by a moderator:

fenia42

Member
Μηνύματα
3.877
Likes
14.380
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Γειά σας
Είμαι νέο μέλος και το όνομά μου είναι Ορφέας! Είμαι 38 χρονών και ζώ στην Στοκχόλμη!
Ωωωωω, ζηλεύω κολασμένα. Την Κυριακή γύρισα από Στοκχόλμη. :(
Να μας πεις λίγα πράματα για τη ζωή εκεί. Η ποιότητα ζωής είναι υπέροχη ή ήταν η ιδέα μου ;;; :p
Καλώς ήρθες.
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.000
Likes
2.093
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Kαλως ορισες και απο εμας απο την ομορφη Στοκχολμη. Ειναι ευκολο λογω καιρου να την επισκεφτει καποιος χειμωνα?(χριστουγεννα)
 

the Lycan

Member
Μηνύματα
215
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
Βοστώνη...10 και σήμερα..
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
welcome.....καλά ταξίδιαααααα
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα

Orpheas

Member
Μηνύματα
15
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ-ΝΤΙΖΟΝ-ΖΥΡΙΧΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟΚΥΟ (ΙΑΠΩΝΙΑ)
Η ποιότητα ζώης

Ωωωωω, ζηλεύω κολασμένα. Την Κυριακή γύρισα από Στοκχόλμη. :(
Να μας πεις λίγα πράματα για τη ζωή εκεί. Η ποιότητα ζωής είναι υπέροχη ή ήταν η ιδέα μου ;;; :p
Καλώς ήρθες.
Η Στοκχόλμη είναι μια πόλη, (πρωτεύουσα της Σουηδίας) μητρόπολη των Σκανδιναβικών χωρών (Νορβηγίας, Δανίας, Φινλανδίας, Ισλανδίας)! Η ζωή και οι ρυθμοί εδώ είναι αρκετά χαλαρή! Προσωπικά για μένα είναι μια πόλη που σε εντυπωσιάζει η ησυχία της! Μια βόλτα στην Στοκχόλμη εκείνο που σου κάνει εντύπωση είναι πως δεν θα ακούσεις καμία κόρνα αυτοκινήτου! Επίσεις είναι μια καθαρή πόλη με πολλά καταστήματα, εμπορικά κέντρα, εστιατόρια, ξενοδοχεία! Οι συγκοινωνία της τόσο το μετρό της όσο και τα λεοφωρεία της είναι ρυθμισμένα με ακρίβεια και αρκετά πυκνή! Βέβαια τα ωράρια των καταστημάτων είναι απο της 09:00 εώς της 18:00 ενώ τα Super Market κρατάνε μέχρι της 22:00 το βράδυ! Τα μπαράκια, μουσικά clubs, καφετεριες λειτουργούν καθημερινά μέχρι τις 02:00 το πρωί ενώ κάθε Παρασκευή κρατάνε και μέχρι της 05:00! Ένα καλό η κακό αναλόγως πως θα το δει κανείς είναι πως σε κλειστό χώρο απαγορευεται το κάπνισμα! Αυτό το μέτρο κρατάει χρόνια και το ακολουθούν όλοι κατα γράμμα! Στο ερώτημα σου για την ποιότητα ζωής εδώ σαφώς είναι πολύ υψηλό! Αλλα τι να πρωτογράψω για τα καλά της Σουηδίας σε σχέση πάντα με την πατρίδα Ελλάδα και πόσο μάλλον σήμερα που βλέπω πως τα πάντα έχουν καταρεύση στην πατρίδα!
 

Orpheas

Member
Μηνύματα
15
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ-ΝΤΙΖΟΝ-ΖΥΡΙΧΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟΚΥΟ (ΙΑΠΩΝΙΑ)
Υπέροχη χειμωνιατικη Στοκχόλμη

Kαλως ορισες και απο εμας απο την ομορφη Στοκχολμη. Ειναι ευκολο λογω καιρου να την επισκεφτει καποιος χειμωνα?(χριστουγεννα)
Το χειμώνα η Στοκχόλμη είναι κάτι το μαγευτικό! Η Θερμοκρασία αγγίζει τους -25 με -30 βαθμούς μα μην φανταστείς πως κάνει τόσο πολύ κρύο που δεν το αντέχει κανείς! Εδώ το κρύο είναι χοντρό και δεν το καταλαβαίνεις τόσο! Αξίζει να επισκεφτείς την Σουηδία το χειμώνα και αν σου πω για Χριστούγεννα η Πρωτοχρονια θα περάσεις υπέροχα! Βέβαια θα δείς μια πόλη ντυμένη στα λευκά!
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.816
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Γιά σου Ορφέα και καλώς όρισες.
και εγώ έλεγα να επισκευθώ τη Στοκχόλμη τώρα τον Οκτώβρη αλλά το ανέβαλα για το καλοκαίρι.
 

KaterinaM

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
ΚΑΛΩΣ ΗΛΘΕΣ

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΟΡΦΕΑ. ΚΑΛΩΣ ΗΛΘΕΣ. ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΕΙΜΑΙ. ΓΡΑΦΤΗΚΑ ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΗ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΣΗΜΕΡΑ ΑΞΙΩΘΗΚΑ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΩ. ΚΑΛΗ ΣΟΥ ΝΥΧΤΑ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom