Μαζική μετακίνηση συμφορουμιτών στην Αιανή Κοζάνης

Θα την κόψουμε αυτή την πρωτοχρονιάτικη βασιλόπιτα στην Κοζάνη;

  • Κυριακή, 29 Ιανουαρίου

    Votes: 2 20,0%
  • Κυριακή, 5 Φεβρουαρίου

    Votes: 8 80,0%

  • Total voters
    10

vickygian

Member
Μηνύματα
87
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
αγνωστο....
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου!!!
Borealis αφού δε θα έχουμε πολλές συμμετοχές, δεν το κάνουμε στην Αιανή (που το κατέχεις σίγουρα) να μας δείξεις και τη γύρω περιοχή? Μια ιδέα ρίχνω εγώ τώρα... :xmas_wink: (Είχα φάει σε ένα μαγαζί στην πλατεία πολύ ωραίο...μμμ μου τρέχουν τα σάλια)
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Λοιπόν, για πρακτικούς λόγους δεν μπορούμε να το κάνουμε στην Αιανή. Θα γίνει στην Κοζάνη και όσοι ενδιαφέρονται να επισκεφθούν αρχαιολογικούς χώρους ή άλλους θα το κανονίσουμε για νωρίτερα ή αργότερα. Από την Αιανή θα υπάρχει για όλους ένα συμβολικό δώρο (βιβλίο) και για τους τυχερούς της ημέρας περισσότερα δωράκια.
Για περισσότερες ιδέες περιμένω από εσάς.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.875
Likes
14.371
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Εγώ σκέφτομαι να οριστεί ένα σημείο συνάντησης στην Κοζάνη πχ στις 11 η ώρα
και αντίστοιχα, για όσους ξεκινήσουν από Θεσσαλονίκη ένα σημείο συνάντησης 1μιση-2 ώρες νωρίτερα για να πάμε όλοι μαζί και να μη μπερδευτούμε.
Μάλλον οι Θεσσαλονικείς πρέπει να συννενοηθούμε μεταξύ μας δια του τηλεφώνου/πμ.


Το λινκ όπου δηλώνουμε συμμετοχή είναι εδώ : http://www.travelstories.gr/calendar.php?do=getinfo&e=558&day=2012-2-5
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Λοιπόν έφτασε (σχεδόν) η ώρα. Κοζάνη 5 Φλεβάρη 2012 ώρα 11.30
Σχεδόν σίγουροι δήλωσαν:
1. Ερση (μετά αφέντη)
2. Babaduma (εκτός απροόπτου)
3. Ιβάνα (μετά συζύγου φαντάζομαι)
4. Vick kygian
5. Gkapo (οικογενειακώς)
6. Paptas
7. Toumpiotis
8. Ioanna Karagianni (καλά κατάλαβα? ελπίζω!!!! πάρε και την Pandora μαζί σου!)
9. Fenia 42 (όχι που θα έλειπε)
10. Marioulita

Λοιπόν για δηλώστε αριθμό συνοδών για να μετρηθούμε. Επιστρέφω σε λίγο με τους αναποφάσιστους για να ξαναμετρηθούμε.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.875
Likes
14.371
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Λοιπόν για δηλώστε αριθμό συνοδών για να μετρηθούμε. Επιστρέφω σε λίγο με τους αναποφάσιστους για να ξαναμετρηθούμε.
Δε ξέρω , το έτερον ήμισι μου τα μασάει . Μάλλον θα έρθει όμως (marioulita)

YΓ Ωραίο το επόμενο ταξίδι σου, εισακούστηκα ε;;;
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Λοιπόν συνεχίζω με αναποφάσιστους:

1. Orestescrete
2. Battered suitcase
3. Fantasia 13

Λοιπόν για αποφασίστε και οι υπόλοιποι!!!

Σχετικά με την οργάνωση:

1. Εχουν εξασφαλιστεί ΠΟΛΥ ΦΤΗΝΕΣ τιμές σε ένα ξενοδοχείο της Αιανής και ένα της Κοζάνης για αυτούς που θέλουν να διανυκτερεύσουν.
2. Εχει εξασφαλιστεί μια σειρά βιβλίων για ΟΛΟΥΣ (για διάφορες περιοχές)
3. Δωρεάν είσοδος στο Λαογραφικό Μουσείο της Κοζάνης
4. Δωρεάν είσοδος και ξενάγηση στο Μουσείο και τους Αρχαιολογικούς χώρους της Αιανής (αν βολεύει από άποψη χρόνου)
5. Μια Βασιλόπιτα

Απομένει να κλειστεί το κατάλληλο μέρος που θα χλαπακιάσουμε αλλά περιμένω να μετρηθούμε πρώτα. περιμένω- περιμένω λοιπόν
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.433
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
Δεν περίμενα τίποτα λιγότερο από σένα!!!!! Είσαι φοβερός!

Εγώ είμαι σίγουρη, ο σύζηγος δεν θα ξέρει μέχρι την αρχή του μήνα μέχρι να βγεί το πρόγραμα στην δουλειά του. (αν δεν έρθει, περιμένω κάπιον να με πάρει μαζί του-Τουμπιότης, Φένια ....αλλά και αν έρθει προτείνω να πάμε όλοι μαζί ούτως ή άλλως).

Καλή αντάμωση!!!!
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Δεν περίμενα τίποτα λιγότερο από σένα!!!!! Είσαι φοβερός!

Εγώ είμαι σίγουρη, ο σύζηγος δεν θα ξέρει μέχρι την αρχή του μήνα μέχρι να βγεί το πρόγραμα στην δουλειά του. (αν δεν έρθει, περιμένω κάπιον να με πάρει μαζί του-Τουμπιότης, Φένια ....αλλά και αν έρθει προτείνω να πάμε όλοι μαζί ούτως ή άλλως).

Καλή αντάμωση!!!!
Aυτά είναι τα απλά που εννοούνται δεν αναφέρω ακόμη τα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΩΡΑ!!! γιαβάς γιαβάς ή καλύτερα πολάκο πολάκο (μαρτύριο...)
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Δεν περίμενα τίποτα λιγότερο από σένα!!!!! Είσαι φοβερός!

Εγώ είμαι σίγουρη, ο σύζηγος δεν θα ξέρει μέχρι την αρχή του μήνα μέχρι να βγεί το πρόγραμα στην δουλειά του. (αν δεν έρθει, περιμένω κάπιον να με πάρει μαζί του-Τουμπιότης, Φένια ....αλλά και αν έρθει προτείνω να πάμε όλοι μαζί ούτως ή άλλως).

Καλή αντάμωση!!!!
Ιβάνα μου πολύ ευχαρίστως να σε φέρω πίσω ,αλλά για να σε πάω θα πρέπει να έρθεις μαζί μου την Παρασκευή που θα πηγαίνω Καστοριά !!!!!
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Λοιπόν για να ζεσταθούμε λίγο για να δούμε μερικά δωράκια.

Δύο διανυκτερεύσεις για δύο άτομα στις Επαύλεις Αετόζι (Aetozi Residence), στον Αετό Φλώρινας (3 χιλ. από το Νυμφαίο).
Πρόκειται για αυθεντικά αρχοντικά του τέλους του 19ου αιώνα, τα οποία έχουν πλήρως αναπαλαιωθεί με σεβασμό στην ιστορία τους.
Η σελίδα τους:
http://www.aetozi.gr/maineng.html
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.433
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
μην υπερβάλεις,και μας βαζεις στην δύσκολη θέση... παρέα μετράει και η παρεα όπως φαίνεται θα είναι η καλύτερη :)

(όντως, είμαι της άποψης να μην τρέχεις να τα ψάχνεις τόσο)


Τουμπιότη- μην το πεις δύο φορές :bleh::haha:;)
..πάντως ευχαριστώ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.733
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom