Μαλδίβες ή κάπου αλλού?

Vivianaki

Member
Μηνύματα
292
Likes
45
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πραγματοποιήθηκε :D
Αλέξη και εγώ πέρσι είχα πάει τελος Ιουλιου, κ απο τις 6 μέρες που ήμουν εκεί μόνο την τελευταία έβρεξε. Τις υπολοιπες 5 είχε μια χαρά ήλιο. Εμείς είχαμε πάρει full διατροφή και όντως τα ποτά όπως λέει και ο Παντελής δεν ήταν τόσο πολύ ακριβά. Αρκετά ακριβές ήταν οι δραστηριότητες που είχε να κάνεις, αν ήθελες, τα μασάζ και αυτά..
 

pantelis_k

Member
Μηνύματα
15
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ - ΜΠΑΛΙ - GILI
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΑΛΛΙΚΗ ΠΟΛΥΝΗΣΙΑ
Vivianaki σε ποιο νησί πήγες? Πάντως δεν μπορώ να πω ότι το μασάζ ήταν ακριβό αν σκεφτεις ότι πληρώσαμε 120$ για 2 ώρες μασάζ από Ταύλανδέζες guru. Και το συγκεκριμένο πρόγραμμα γίνεται συγχρόνος στο ζευγάρι...όποις πάει να μην το χάσει
 

Vivianaki

Member
Μηνύματα
292
Likes
45
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πραγματοποιήθηκε :D
Πήγα στο Olhuveli(το οποίο είχε βραβευτεί κιόλας όπως έλεγε στο site για την καλύτερη παραλία :clap: ). Eγώ θυμάμαι ότι είχαν το μασάζ για ένα άτομο, 100-120$ για 75 λεπτά. Τα πιο φθηνά ήταν τα μισάωρα μασάζ πλάτης που είχαν 50-60$. Ευτυχώς που το καβούρι μας βγήκε δευτερο στον αγώνα καβουρομαχίας και κερδίσαμε ένα μασάζ (αξίας 90$) δωρεάν. :bleh:
 

coolalexis

Member
Μηνύματα
92
Likes
86
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Παιδιά σας ευχαριστώ όλους.Θα μεταφέρω όλα όσα στους φίλους μου και ας αποφασίσουν.Πάντως οι προτάσεις για ξενοδοχεία είναι ευπρόσδεκτες...
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Λοιπόν φίλοι μου.
Ετοιμάζω ταξίδι , όχι για πάρτυ μου...:)
Γαμήλιο ταξίδι :D για μια φίλη μου...
Θα φύγουν στις 02/07 για μια εβδομάδα...Έχουν αποφασίσει να πάνε στις Μαλδίβες και έχουν δυο βασικά ερωτήματα που δεν μπορώ να βοηθήσω καθώς δεν έχω πάει...
Πρώτον:Είναι καλή η εποχή???
Δεύτερον:Επειδή θα πάνε με γραφείο υπάρχει κάποιο που να ειδικεύεται στις Μαλδίβες?
Και μια δική μου ερώτηση...Μήπως έχετε να τους προτείνεται κάτι άλλο?Θα δώσουν περίπου 2500 για αεροπορικά και ξενοδοχείο.θέλουν κάτι εξωτικό και ξεκούραστο...
Ευχαριστώ...
Δυστυχως δεν μπορω να σε βοηθησω γιατι δεν εχω παει.

Αλλα θα σκασω αν δεν σου κανω την παρακατω ερωτηση.

Εσυ τι ακριβως κανονιζεις,αφου δεν εχεις παει μαλδιβες και εχουν κανονισει ηδη να πανε με γραφειο?

Την ιδεα εβαλες?

Παντως με μια συντομη αναζητηση ξενοδοχεια μπορεις να βρεις με καλες τιμες,αν κλεισεις μονος σου.

Αλλα το θεμα ειναι τα αεροπορικα.Που το φθηνοτερο το δινει η qatar airways και ειναι στα 1.060 ευρω.

Οποτε μαλλον καλυτερα με καποιο γραφειο.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.420
Likes
7.761
Το ΑΙ ειναι υπερβολή. Το φαγητό είναι σε μπουφέ και σε απεριόριστες ποσότητες. Οι ώρες σερβιρίσματος είναι κοντά και αν πάρει κάποιος πρωινό και μεσημεριανό, δεν υπάρχει περίπτωση να πεινάει για βραδυνό. Ημιδιατροφή, νομίζω, είναι η καλύτερη επιλογή σ' αυτήν την περίπτωση. Άλλωστε, αν έχουν και κάποια ημερήσια δραστηριότητα (π.χ. με κανώ σε απέναντι νησάκι, με βάρκα για ψάρεμα, καμμιά πτήση με ιδιωτικό αεροπλάνο πάνω απ' τα νησιά, κανένα σιάτσου, κλπ.), αν έχουν μεσημεριανό φαγητό ή θα το χάσουν ή θα "σκάσουν".

Πάντως, τα ποτά, απ' όσο θυμάμαι, δεν ήταν τόσο ακριβά.
Μια επισημανση... δεν ειναι μπουφες ολα τα βραδυα ουτε σε ολα τα ξενοδοχεια.... Ωστόσο, συμφωνω για ημιδιατροφη αντι ΑΙ με τη λογικη οτι καποια μεσημερια ουτως η αλλως θα χασουν το φαγητο λογω εκδρομων και δραστηριοτητων.

Επίσης να πω οτι πηγα Αυγουστο, θεωρητικα δεν ειναι ο ιδανικος καιρος αλλα πραγματικα δεν ειχαμε κανενα προβλημα... ολη μερα τρελη ζεστη και ηλιοφανεια και καποιες στιγμες προς απογευμα-βραδυ καποια συντομα showers που ηταν και πολυ ευπροσδεκτα....
 

coolalexis

Member
Μηνύματα
92
Likes
86
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Αλλα θα σκασω αν δεν σου κανω την παρακατω ερωτηση.

Εσυ τι ακριβως κανονιζεις,αφου δεν εχεις παει μαλδιβες και εχουν κανονισει ηδη να πανε με γραφειο?

Την ιδεα εβαλες?
Που λέει ο λόγος...:shock:
Επειδή γνώριζαν ότι μπορώ να μάθω,μου είπαν να ρωτήσω στο forum...
Μη κολλάς στις λέξεις...Η ουσία μετράει...περίεργε...
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.420
Likes
7.761
Που λέει ο λόγος...:shock:
Επειδή γνώριζαν ότι μπορώ να μάθω,μου είπαν να ρωτήσω στο forum...
Μη κολλάς στις λέξεις...Η ουσία μετράει...περίεργε...
Ρε alexi μπας και παντρευεσαι εσυ και φοβασαι μην πεσουν και σε φανε που θες να πας Μαλδιβες? :haha: Μη μασας! Ειναι σουπερ προορισμος!!! ;)
 

coolalexis

Member
Μηνύματα
92
Likes
86
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Ρε alexi μπας και παντρευεσαι εσυ και φοβασαι μην πεσουν και σε φανε που θες να πας Μαλδιβες? :haha: Μη μασας! Ειναι σουπερ προορισμος!!! ;)
Μπα...παντρεμένος καιρό τώρα...
Μακάρι να πήγαινα εγώ Μαλδίβες...που τέτοια τύχη...:haha:
 

panos83

Member
Μηνύματα
24
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδιβες
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδιβες
Μαλδιβες η καπου αλλου?

καλησπερα σας..

Παντρευομαστε τον Γεναρη του 2013 και θελουμε να παμε 7-8 ημερες ταξιδι σε εναν εξωτικο προορισμο...

λεμε για Μαλδιβες αλλα με σταματανε 2 πραγματα

1. μεγαλη ακριβια!
2. Δεν εχει τιποτα να δεις παρα μονο θαλασσα...

Να παμε μηπως ταυλανδη που ειναι αρκετα πιο φθηνα? Αλλα δεν εχει τα γαλαζοπρασινα νερα απο τις Μαλδιβες... Στις Μαλδιβες μηπως βαρεθουμε?

Για πειτε γνωμες...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.598
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom