Τι γίνεται με το κάπνισμα, στο εξωτερικό...

fenia42

Member
Μηνύματα
3.877
Likes
14.380
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Ναι είδατε τι μ@@@κες είναι έξω πειθαρχούν σ' αυτό που είναι αυτονόητο δηλαδή ότι το κάπνισμα ενοχλεί ακόμα και αυτούς που καπνίζουν.....

Υπήρξα μανιώδης καπνιστής και το έκοψα εδώ και πολλά χρόνια όταν γεννήθηκε το πρώτο μου παιδί, αφού η γυανίκα μου μου απέκλεισε το κάπνισμα εντός της οικίας...τότε σκέφθηκα μήπως να το κόψω (πέρα του ότι έβηχα το πρωί σαν γέρος) και τελικά το έκοψα μαχαίρι ...ποιος εγώ που κάπνιζα 2 πακέτα άφιλτρα κάμελ...
Τίποτα δεν είναι αδύνατον....

Άσε που όταν φιλάς καπνιστή -ρια είναι σαν να φιλάς τασάκι...:D
Ωχ άσε μας καημένε, σα να ακούω τη μάνα μου.:bleh:
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.877
Likes
14.380
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Με αφόπλισες με την επιχειρηματολογία σου....:bleh:
Ολα άρχισαν όταν βρέθηκε στα χερια της αυτό το βιβλίο :
aencrypted_tbn1_google_com_images_3d9e90725dce6480ba5e0a67ca2a84a5._.jpg


Πήρε καμιά 20ρια αντίτυπα και μας τα μοίρασε και άρχισε μια προπαγάνδα σπασ@ρχ..... τελείως.
 

Panos_65

Member
Μηνύματα
506
Likes
1.170
Κάπνιζα δυο (25αρια) πακέτα την ημέρα. Πίστευα ότι δεν θα μπορούσα να ζήσω χωρίς τσιγάρο. Απέφευγα να πηγαίνω σινεμά γιατί σκεπτόμουν πως θα πρέπει να κάτσω δυο ώρες χωρίς να καπνίσω. Στο ταξίδι για Ταϊλάνδη, η 11ωρη πτήση δεν ήταν τόσο κουραστική όσο ήταν "στερητική". Σημειωτέων ότι τότε δεν υπήρχαν οι απαγορεύσεις για όλους τους κλειστούς χώρους.
Το έχω κόψει εδώ και 7 χρόνια.
Αυτό που νιώθω από τότε και μετά είναι ότι είμαι ελεύθερος, μπορώ να πάω παντού και να κάτσω όσο θέλω χωρίς να τρέχω να βγω έξω για να καπνίσω.
Εκτός λοιπόν από όλα τα άλλα (υγεία, οικονομία) έχεις να κερδίσεις αυτό το αίσθημα της ελευθερίας.
Σκεφθείτε ότι δεν θα σας ενδιαφέρει πια που καπνίζουν και που όχι, απλά θα πηγαίνετε όπου σας αρέσει.
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
Κάπνιζα δυο (25αρια) πακέτα την ημέρα. Πίστευα ότι δεν θα μπορούσα να ζήσω χωρίς τσιγάρο. Απέφευγα να πηγαίνω σινεμά γιατί σκεπτόμουν πως θα πρέπει να κάτσω δυο ώρες χωρίς να καπνίσω. Στο ταξίδι για Ταϊλάνδη, η 11ωρη πτήση δεν ήταν τόσο κουραστική όσο ήταν "στερητική". Σημειωτέων ότι τότε δεν υπήρχαν οι απαγορεύσεις για όλους τους κλειστούς χώρους.
Το έχω κόψει εδώ και 7 χρόνια.
Αυτό που νιώθω από τότε και μετά είναι ότι είμαι ελεύθερος, μπορώ να πάω παντού και να κάτσω όσο θέλω χωρίς να τρέχω να βγω έξω για να καπνίσω.
Εκτός λοιπόν από όλα τα άλλα (υγεία, οικονομία) έχεις να κερδίσεις αυτό το αίσθημα της ελευθερίας.
Σκεφθείτε ότι δεν θα σας ενδιαφέρει πια που καπνίζουν και που όχι, απλά θα πηγαίνετε όπου σας αρέσει.
καλα εσυ ησουν και της υπερβολης, εγω μιλαω για 3-4 τσιγαρα την ημερα με τη μπυρα και το καφε μου....:D και φυσικα δε θα σκεφτομουν ποτε να μη παω καπου επειδη δε καπνιζουν, απλα δε θα με χαλαγε να υπηρχαν και χωροι καπνιστων σε κανα 2 μπαρακια :D
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
ξερει κανεις τι παιζει με το καπνισμα Βιλνιους και Ριγα?

ηδη εκλεισα δωματιο αποκλειστικα μη καπνιστων...δε θα το αντεξω και καθολου
όταν πήγα εγώ μια χαρά κάπνιζαν όλοι σε δρόμους ,πάρκα,εστιατόρια,καφέ,κτλ. Είχα κλείσει δωμάτια καπνιστών και έτσι δεν είχα πρόβλημα αν ήθελα να καπνίσω και στο δωμάτιό μου.Ισως μπορείς να ζητήσεις εκεί να σου δώσουν δωμάτιο καπνιστών,αν φυσικά έχει το συγκεκριμένο ξενοδοχείο.
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
όταν πήγα εγώ μια χαρά κάπνιζαν όλοι σε δρόμους ,πάρκα,εστιατόρια,καφέ,κτλ. Είχα κλείσει δωμάτια καπνιστών και έτσι δεν είχα πρόβλημα αν ήθελα να καπνίσω και στο δωμάτιό μου.Ισως μπορείς να ζητήσεις εκεί να σου δώσουν δωμάτιο καπνιστών,αν φυσικά έχει το συγκεκριμένο ξενοδοχείο.
εκλεισα διαμερισματακι οποτε δε νομιζω να εχουν αλλο!!! ευχαριστω ολους για τη πληροφορηση :D ισως ειναι μια καλη ευκαιρια να το κοψω!
 

Eri 2

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βερολινο
Ταξίδι-Όνειρο
Βανκουβερ καναδα
Βερολινο

Γεια σας . Να ρωτήσω τι γίνετε με το κάπνισμα στο βερολινο δηλ υπάρχει περίπτωση να αναψουμε κανένα τσιγαρακι μέσα σε κανένα ωραίο και ζεστό μαγαζάκι γιατί το ταξίδι είναι για τον γενναρη ε και όπως καταλαβαίνετε κρυοοοο!!! Θα χαρώ να διαβάσω τις προτάσεις σας για όμορφα στέκια του Βερολίνου που ναι μπορείς να καπνισεις.
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
755
Likes
250
Γεια σας . Να ρωτήσω τι γίνετε με το κάπνισμα στο βερολινο δηλ υπάρχει περίπτωση να αναψουμε κανένα τσιγαρακι μέσα σε κανένα ωραίο και ζεστό μαγαζάκι γιατί το ταξίδι είναι για τον γενναρη ε και όπως καταλαβαίνετε κρυοοοο!!! Θα χαρώ να διαβάσω τις προτάσεις σας για όμορφα στέκια του Βερολίνου που ναι μπορείς να καπνισεις.
στο Βερολινο ισχυει οτι και εδω
 

mad4paok

Member
Μηνύματα
414
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
ΑΠΩ ΑΝΑΤΟΛΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟΥΜΠΑ-ΙΡΑΝ-ΚΑΜΠΟΤΖΗ-ΝΑΜ
Ετοιμάσου για κάπνισμα στο κρύο, γιατί απλά εκεί οι νόμοι τηρούνται και μάλιστα αυστηρά
 

Eri 2

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βερολινο
Ταξίδι-Όνειρο
Βανκουβερ καναδα
Eri 2

Το περιμενα:( Οπως και στο Μόναχο τα ιδια, ρώτησα γιατί κάπου πήρε το μάτι μου για κάποια εστιατόρια-μπαράκια στα οποία αν κατάλαβα καλά καπνισεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.782
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom