Νορβηγία Όσλο για Μπέργκεν με τρένο

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.057
Likes
1.605
Η βασική διαδρομή δεν επηρρεάζεται, στο Hønefoss εξάλλου φτάνεις στις 22:00. Από κει και πέρα αν αποτελεί ταλαιπωρία η αλλαγή τρένου στον ίδιο σταθμό (Hønefoss) και η μετεπιβίβαση σε πούλμαν με τις αποσκευές στο Drammen (αν κατάλαβα σωστά) είναι καθαρά υποκειμενικό.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
αδιάφορε,σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου και θα ήθελα βέβαια να σημειώσω ότι δεν τίθεται θέμα γιά μια μετεπιβίβαση αλλά επειδή δεν μπορώ να καταλάβω ακριβώς τι ενοούν τα κόκκινα γράμματα (αν δηλαδή υπονοούν οτι η συνέχεια του ταξιδιού απο το Drammen και μετά θα γίνει με δική μου ευθήνη),αυτό είναι που με προβληματίζει.
αν κάποιος θα μπορούσε να βοηθήσει θα του ήμουν υπόχρεος.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.057
Likes
1.605
Θα περιμένει λεωφορείο στο σταθμό του τρένου, το οποίο θα σε μεταφέρει στον τελικό προορισμό. Μπορείς να πάρεις τηλέφωνο ή να επικοινωνήσεις με e-mail με τον νορβηγικό οργανισμό σιδηροδρόμων ώστε να σου φύγει η όποια αμφιβολία.
https://www.nsb.no/contact-us/nsb-call-centre-article37686-4432.html
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
αδιάφορε,σέυχαριστώ πολύ για την καθοδήγηση,θα τους στείλω e-mail για να με λύσουν τις απορίες μου.να είσαι καλά.
 

gantemosaura

Member
Μηνύματα
9
Likes
6
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού!
έκανα την διαδρομή πριν 2 μέρες...
το μόνο που γίνεται είναι οτι σε κατεβάζουν από το τρένο και σε βάζουν σε λεωφορείο!! πολύ απλό!
καλό ταξίδι και ΘΑ περάσεις απίστευτα!:)
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
καλημέρα σε όλη τη παρέα,
το ταξίδι μου στις πόλεις Στοκχόλμη-Μπέργκεν-Όσλο ολοκληρώθηκε και οι εντυπώσεις και οι εικόνες που αποκομίσαμε,η σύζυγός μου και εγώ,είναι απερίγραπτες.
το μεγαλύτερο μέρος της επιτυχίας του ταξιδιού μας όμως οφείλεται στις πληροφορίες που συνέλεξα μεσα απο εδώ και γι'αυτό δεν θα μπορούσα να μήν αναφερθώ σε όλους αυτούς που με βοήθησαν με τις πληροφορίες που μου έδωσαν απαντώντας στις απορίες και ερωτήσεις μου.
θα ήθελα λοιπόν να ευχαριστήσω έναν-έναν προσωπικά τους ANEL,anny,fenia42,ELGEO2,Zephyrous,adiaforos,rumi,North66,marquis,nena,tinkerbell24,gantemosaura
λοιπόν τώρα όσον αφορά το ταξίδι και εκφράζοντας πάντα προσωπική άποψη το Μπέργκεν ήταν μακράν η καλύτερη πόλη απο τις τρείς που επισκεύθηκα.ίσως επειδή ήταν η πιό μικρή και πιό γραφική απο τις τρείς και επειδή δεν μας αρέσουν οι μεγάλες πόλεις αλλα προτιμάμε τις μικρές,ίσως επειδή η επίσκεψή μας εκεί συνοδεύτηκε απο υπέροχο καιρό και είχε και κρουαζιέρα στα φιόρδ,με εικόνες ανεπανάληπτες,είχε διαδρομές με τρένο σε τοπία που μόνο στη τηλεόραση εγώ έχω δεί κ.λ.π.
παραθέτω μερικές φωτό απο το ταξίδι μας.
θέα απο το αεροπλάνο πλησιάζοντας στο Μπέργκεν.

ακόμη μια απο το αεροπλάνο

βάζω και μερικές πανοραμικές του Μπέργκεν τραβηγμένες απο το βουναλάκι που ανεβήκαμε με το τελεφερίκ.








εκεί πάνω κάτσαμε 5 ώρες,ο καιρός ήταν υπέροχος η ορατότητα θαυμάσια και θα μπορούσαμε να κάτσουμε όλη τη μέρα αν δεν είχαμε πρόβλημα χρόνου.
θα επανέλθω.(τώρα που έμαθα να ανεβάζω φωτό ποιός με πιάνει):clap::clap:
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.000
Likes
2.093
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Καλως ηρθες Μακη. Οι φωτογραφιες καταπληκτικες. Πρεπει να να φοβερα τα μερη που ειδατε.Αντε και το επομενο ταξιδι σας με το καλο και γρηγορα.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Καλως ηρθες Μακη. Οι φωτογραφιες καταπληκτικες. Πρεπει να να φοβερα τα μερη που ειδατε.Αντε και το επομενο ταξιδι σας με το καλο και γρηγορα.

σας ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις ευχές σας,να είστε πάντα καλά και να ταξιδεύετε.
ναι, οι εικόνες που αποκομίσαμε δεν περιγράφονται,είμασταν τυχεροί που οι μέρες είχαν μεγάλη διάρκεια.
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
μακη δεν ανοιγουν οι φωτογραφιες σου. κριμα.
(εννοω οτι μενουν στο μεγεθος που τις ανεβασες)
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.420
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
:oops: Ευχαριστώ πολύ για την προσωπική νύξη .
Να'στε πάντα καλά να ταξιδεύετε .
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
Μάκη καλωσορίσατε και από εμένα!
χαίρομαι που περάσατε καλά(η κρουαζιέρα στα φιόρδ ήταν και για μας πολύ όμορφη και σημαντική εμπειρία) και εύχομαι να είστε πάντα καλά για να κάνετε όμορφα ταξίδια!
για μένα ήταν χαρά να συμμετάσχω στο ταξίδι σας βοηθώντας με τις όποιες γνώσεις μου!
γι΄αυτό δεν χρειάζεται να με ευχαριστείς για τίποτα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.321
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom