Που ταξιδεψατε το καλοκαιρι του 2012?

sakisk

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βόρεια Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Αλσατία (πολλλλές ημέρες)
8 ημέρες Βουδαπέστη - Πράγα - Βιέννη, και τα περισσότερα ΣΚ του καλοκαιριού στο εξοχικό στα νότια παράλια της Πιερίας.
Πολύ ωραία η Βουδαπέστη, υπερτιμημένη (τουλάχιστον...) η Πράγα, εντελώς άλλο επίπεδο η Βιέννη, όπου μετακομίζω ακόμη και αύριο.
Ως προς το ζήτημα των τιμών και των υπηρεσιών σε Ελλάδα (κυρίως στα νησιά) και στο εξωτερικό, όλα είναι θέμα προσφοράς και ζήτησης. Με τα λεφτά μας και την επιλογή μας, επιβραβεύουμε αυτούς που είναι σωστοί και τιμωρούμε όσους είναι μη-επαγγελματίες. Εμείς, ως πελάτες, καθορίζουμε τελικά το τι θα γίνει και ποια θα είναι η σχέση ποιότητας - τιμής. Αυτό ισχύει παντού, και στην Ελλάδα και στο εξωτερικό, και για το λόγο αυτό βρίσκεις καλούς και κακούς επαγγελματίες παντού. Φτάνει να ψάξεις...
Υ.Γ.: Συγχωρήστε με εάν έκανα κανένα λάθος στο post. Είναι το πρώτο μου...
 

Boxeraki

Member
Μηνύματα
187
Likes
182
Επόμενο Ταξίδι
Χαβάη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλασκα
27/6 με 30/7 NY
1/9 με 4/9 Σαντορίνη
4/9 με 6/9 κουφονήσια(απο εδώ γράφω)
6/9 με 9/9 μύκονο...
26/9 για μια μέρα Άμστερνταμ και μετά ΝΥ (μόνιμα..νέα αρχή νέα ζωή)
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
αφού έκανα νοερά τον γύρο του κόσμου αλλά λόγω μη καταβολής δεδουλευμένων κάποιων μηνών κατέληξα ένα 3μερο στη Χαλλλλλκιδική (γιατί σαν και αυτήν δεν έχει....χαχαα) και ένα 3μερο στην Ελβετία λόγω συναυλίας! Ελπίζω πάντα σε καλύτερες μέρες!!!!!
 

lillia

Member
Μηνύματα
66
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
βόλος-πήλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Στο χωριό μου (κοντά στα Χανιά) για 20 μέρες τον Ιούλη και τον Αύγουστο 10 μέρες στην Ανάφη.
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Κεφαλονιά 6 μερούλες, και κατά τα άλλα 2-3ήμερα σε Σέρρες-Δράμα-Καβάλα, Χαλκιδική και Καστοριά-Φλώρινα-Έδεσσα. Not baaaaad, αν σκεφτεί κανείς ότι γύρω στα τέλη Μαίου υπολόγιζα ότι δε θα πάω πουθενά το καλοκαίρι! :bleh:
(Κατά τα άλλα, Θεσ/νίκη από αρχές Ιουλίου -επιστροφή από Ελβετία- με πολύ βόλτες και... αλκοόλ :haha:)
 

strada

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
Κεφαλονιά 10 μέρες,Βερολίνο 6 μέρες,Βουδαπέστη 4 μέρες.

Το Βερολίνο μας άρεσε πολύ(αν και είχα λίγο μεγαλύτερες προσδοκίες),η Βουδαπέστη μας απογοήτευσε και στενοχωρήθηκα που την είχα βάλει τελευταία στο πρόγραμμα γιατί πίστευα ότι θα ξετρελαθούμε με όλα αυτά που διάβαζα.

Για την Κεφαλονιά δεν έχω λόγια,ήξερα ότι θα μου αρέσει γιατί λατρεύω το Ιόνιο αλλά πραγματικά ξεπέρασε κάθε προσδοκία.Το ομορφότερο νησί που έχω επισκεφθεί(κι είναι πολλά) και το μοναδικό-μέχρι τώρα-που δεν θα είχα καμία αντίρρηση να πηγαίνω κάθε καλοκαίρι.
 

ΕΛΕΝΙΑ

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Καρπενιση
Ταξίδι-Όνειρο
Νότια Αμερική
Μερικές φορές πλάθουμε με την φαντασία μας σενάρια για έναν μέρος πριν το επισκεφτούμε από αυτά που ακούμε από τους άλλους και τελικά όταν επισκεφτούμε το μέρος απογοητευόμαστε .
Το έπαθα εγώ με την Μασσαλία .Ήταν όνειρο από παιδί να πάω ,δεν ξέρω γιατί και πως το φανταζόμουν, αλλά όταν πήγα ήταν Η απογοήτευση.
 

traveltralala

Member
Μηνύματα
62
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Αχ!αχ!αχ! υπέροχο να διαβάζω για ταξιδάκια παντού αλλά ρε παιδιά κάποια σχόλια με πέθαναν στα γέλια! :)
λοιπον...
...4 μέρες Βόλο-Πήλιο
...7 μέρες Σκιάθο
...4 μέρες Σκύρο
 

rulakigo

Member
Μηνύματα
200
Likes
78
Επόμενο Ταξίδι
Vienna
Ταξίδι-Όνειρο
Αγία Πετρούπολη,Ρωσσία
Αχχχχ είμαι στη δουλειά, τα σκέφτομαι και κλαίω.....

Επειδή είμαι από Άρτα και μένω εκεί κάθε καλοκαίρι κάνω τις μονοήμερες εξορμήσεις μου σε λευκάδα, Πάργα, Σύβοτα.
Πέραν αυτού μια βδομάδα Μήλο-Κίμωλο.
Όμορφη Μήλος, υπέροχη Κίμωλος.

Και τώρα που σας γράφω ψάχνω για τις χειμερινές μου διακοπές, για να έχω κάτι να ασχολούμαι......:clap:
Καλή σεζόν να έχουμε με πολλά ταξίδια και εκδρομές!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.183
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom