Γερμανία Εισητήρια για Γερμανία

sophie_3601

Member
Μηνύματα
103
Likes
92
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα Σινικό Τείχος
Υπήρξε μια σκέψη για Γερμανία τα Χριστούγεννα που ίσως γίνει πραγματικότητα. Αυτό που θέλω να ρωτήσω επειδή είμαι άσχετη στο να ψάχνω εισητήρια και να τα κλείσω μέσω Internet (όσες φορές έχω ταξιδέψει μου τα έχει κλείσει ταξιδιωτικό) είναι από ποιο site μπορώ να βρω φθηνά εισητήρια;
Γνωρίζω και για κάποιες προσφορές που κάνουν (πχ η aegean) αν τα κλείσεις νωρίς... Για αυτές τις προσφορές πρέπει να επικοινωνήσω με την εταιρεία ή θα μου το βγάλει αυτόματα το σύστημα στο Internet;
Συγχωρέστε την ασχετοσύνη μου αλλά επειδή γνωρίζω ότι στα ταξιδιωτικά είναι συνήθως πιο ακριβά δεν θα ήθελα αυτή την φορά να τα κλείσω από εκεί.
Τα αεροδρόμια που βολέυουν για τον προορισμό μου είναι Ανόβερο και Ντίσελντοφ και σαν τελευταία επιλόγή της Φρανκφούρτης και θα ταξιδέψουμε 2 ενήλικες και 1 βρέφος.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
Αν ταξιδέψεις μαζί με μωρό καλό θα ήταν να βγάλεις τα εισιτήρια σου από κάποιο γραφείο...
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η.Π.Α.
Δυσκολο να βρεις φτηνα αεροπορικα.
 

sophie_3601

Member
Μηνύματα
103
Likes
92
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα Σινικό Τείχος
Αν ταξιδέψεις μαζί με μωρό καλό θα ήταν να βγάλεις τα εισιτήρια σου από κάποιο γραφείο...
Φίλε μου traveller γιατί το λες αυτό; Με ενδιαφέρει η γνώμη σου προκειμένου να μην ταλαιπωρήσω πολύ το μωρό. Πρώτη φορά θα ταξιδέψω μαζί του και έχω την εντύπωση ότι δεν πληρώνει εισητήριο και είναι στην αγκαλιά, ισχύει;
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
Πληρώνει κλάσμα εισιτηρίου... εσύ τέτοιο εισιτήριο μόνη σου δεν μπορείς να βγάλεις γιαυτό σου λέω να πας σε κάποιον ταξιδιωτικό πράκτορα...
 

sophie_3601

Member
Μηνύματα
103
Likes
92
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα Σινικό Τείχος
Πληρώνει κλάσμα εισιτηρίου... εσύ τέτοιο εισιτήριο μόνη σου δεν μπορείς να βγάλεις γιαυτό σου λέω να πας σε κάποιον ταξιδιωτικό πράκτορα...
Thanks για την πληροφορία δεν το γνώριζα αυτό! Να μου πεις που να το γνωρίζεις αν δεν έχεις ξανα ταξιδέψει με το μωρό.:D Θα πάρω προσφορά από κάποιον πράκτορα λοιπόν να δω τι πακέτο θα μου βγάλει.
 

shristod

Member
Μηνύματα
135
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βραζιλία
Πληρώνει κλάσμα εισιτηρίου... εσύ τέτοιο εισιτήριο μόνη σου δεν μπορείς να βγάλεις γιαυτό σου λέω να πας σε κάποιον ταξιδιωτικό πράκτορα...
Τι εννοείς? Τουλάχιστον για την Aegean που μπορώ να πω, μου έβγαλε κανονικά από τη σελίδα τους πριν από 2 μήνες για Λονδίνο.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Πληρώνει κλάσμα εισιτηρίου... εσύ τέτοιο εισιτήριο μόνη σου δεν μπορείς να βγάλεις γιαυτό σου λέω να πας σε κάποιον ταξιδιωτικό πράκτορα...
Επιλογή για infant tickets έχουν όλα σχεδόν τα booking engines πλέον ...
 

sophie_3601

Member
Μηνύματα
103
Likes
92
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα Σινικό Τείχος
Παιδιά να σας ρώτήσω και κάτι ακόμα...;
Μου είχε πει ένας φίλος ότι έχει πτήσεις για Γερμανία από το αεροδρόμιο του Βόλου και επειδή είναι πρώην στρατιωτικό αεροδρόμιο δεν έχει φόρους.
Μπήκα στο site του αεροδρομίου και όντως είδα ότι πετάει από εκεί για Γερμανία.
Ισχύει όμως ότι δεν έχει φόρους; Έχει ταξιδέψει κανείς σας από εκεί;
Επίσης βάζω στην μηχανή αναζήτησης των δυο εταιρειών πού έχει για Γερμανία αναχώρηση στις 24/12 και επιστροφή στις 30/12 και μου λέει ότι δεν υπάρχουν πτήσεις και ότι υπάρχουν διαθέσιμες πτήσεις μέχρι τον Οκτώβριο.
Γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικά με αυτό;
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η.Π.Α.
Παιδιά να σας ρώτήσω και κάτι ακόμα...;
Μου είχε πει ένας φίλος ότι έχει πτήσεις για Γερμανία από το αεροδρόμιο του Βόλου και επειδή είναι πρώην στρατιωτικό αεροδρόμιο δεν έχει φόρους.
Μπήκα στο site του αεροδρομίου και όντως είδα ότι πετάει από εκεί για Γερμανία.
Ισχύει όμως ότι δεν έχει φόρους; Έχει ταξιδέψει κανείς σας από εκεί;
Επίσης βάζω στην μηχανή αναζήτησης των δυο εταιρειών πού έχει για Γερμανία αναχώρηση στις 24/12 και επιστροφή στις 30/12 και μου λέει ότι δεν υπάρχουν πτήσεις και ότι υπάρχουν διαθέσιμες πτήσεις μέχρι τον Οκτώβριο.
Γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικά με αυτό;
Φανταζομαι απλως οτι δεν πετανε ολο το χρονο.Οπως συμβαινει και σε αλλα αεροδρομια της επαρχιας.
 

bianca

Member
Μηνύματα
32
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Πακιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χιλή
Όντως, οι πτήσεις της ryanair από Βόλο σταματάνε τέλη οκτωβρίου και ξεκινάνε και πάλι τέλη μαρτίου
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
755
Likes
250
πετανε και αλλες αεροπορικες απο βολο για γερμανια. Παντως ολες πρεπει να εχουν εποχιακα δρομολογια
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.572
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom