Ιταλία Μιλάνο...η πόλη που διχάζει!!

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
ευαγγελια said:
Οποιος ασχολειται με την τεχνη το ξερει εδω και χρονια...
Για τους λοιπους , δεν μπορω να κανω κατι..
Υπαρχουν αρθρα στο google
Δε φταιω εγω επειδη οταν πηγαινετε στο Μιλανο , προτιματε να επισκεφθειτε τα μαγαζια και τα εμπορικα κεντρα αντι να πατε να δειτε τα μνημεια (αγαπητε μου)
Η Ιταλιτσα το καταλαβε, εσεις γιατι δε μπορειτε να το χωνεψετε?
δεν καταλαβα τι εννοουσες. δεν ειπες οτι δεν θα υπαρχει? μπορεις να παραθεσεις ενα αρθρο που να το λεει?αν οντως υπαρχει προθεση των υπευθυνων να σταματησει η εκθεση του εργου να σπευσουμε. αλλιως σταματα να πανικοβαλλεις. θα το επισκεφθω στα γεραματα μου. που αργουν παραααα πολυ ακομα. τελος.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
αγαπητή italitsa και εγώ διάβασα την ιστορία σου μονορούφι και μου άρεσε ιδιαίτερα διότι μου θύμισε στιγμές και εικόνες που πέρασα και είδα και εγώ στην πόλη αυτή στις πάνω από 20 φορές που την έχω επισκεφθεί τα τελευταία χρόνια.σ'ευχαριστώ πολύ.
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η.Π.Α.
Πολυ ωραια η ιστορια!Το Μιλανο εχει πολλα πραγματα να δεις ή και να το χρισημοποιησεις για να κανεις τοσες και τοσες εκδρομες!
 

deka

Member
Μηνύματα
471
Likes
347
Επόμενο Ταξίδι
Mama Africa
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού/Γουατεμάλα/Ν.Πάσχα
Πολύ όμορφα, Italitsa! :clap: Η εξιστόρηση-ποταμός των ταξιδιών σου ήταν άκρως απολαυστική! :D
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
αγαπητή italitsa και εγώ διάβασα την ιστορία σου μονορούφι και μου άρεσε ιδιαίτερα διότι μου θύμισε στιγμές και εικόνες που πέρασα και είδα και εγώ στην πόλη αυτή στις πάνω από 20 φορές που την έχω επισκεφθεί τα τελευταία χρόνια.σ'ευχαριστώ πολύ.

Εγώ ευχαριστώ που διάβασες την ιστορία μου και σου άρεσε... Τί ωραία, 20 φορές στο Μιλανάκι!! :clap:

Πολυ ωραια η ιστορια!Το Μιλανο εχει πολλα πραγματα να δεις ή και να το χρισημοποιησεις για να κανεις τοσες και τοσες εκδρομες!

Όντως έχει πολλά πράγματα να δεις!! Και η θέση του είναι όντως στρατηγική!! Μπορείς να κάνεις πολλές και όμορφες εκδρομούλες στον αγαπημένο Ιταλικό Βορρά....

Πολύ όμορφα, Italitsa! :clap: Η εξιστόρηση-ποταμός των ταξιδιών σου ήταν άκρως απολαυστική! :D

Χαχαχα ήταν λίγο πολλά μαζεμένα... Αλλά χαίρομαι που σου άρεσαν και δε σε κούρασε η ιστορία μου...Ευχαριστώ πολύ!!:D
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος Ισπανίας
Τι καλύτερο να γυρνάω απο ταξίδι και να βλέπω ιστορία με το αγαπημένο μου Μιλανάκι!!!:)
Πολύ ωραία αφήγηση με μπόλικες λεπτομέρειες!!!
Εκεί που αντικρίζεις για πρώτη φορά το Duomo ανεβαίνοντας τα σκαλιά του μετρό μου θύμισες τη δική μου αντίδραση βλέποντας το....!;)

Άντε να ξαναβρεθώ εκεί...

Ευχαριστούμε Ιταλίτσα!!!
 

papastef

Member
Μηνύματα
37
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
ψήνεται...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατ. Αμερική, Β. Πόλος
Italitsa, ωραία μας τα έγραψες πάλι για το Μιλανάκι και το Ντουομάκι :bleh:
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Τι καλύτερο να γυρνάω απο ταξίδι και να βλέπω ιστορία με το αγαπημένο μου Μιλανάκι!!!:)
Πολύ ωραία αφήγηση με μπόλικες λεπτομέρειες!!!
Εκεί που αντικρίζεις για πρώτη φορά το Duomo ανεβαίνοντας τα σκαλιά του μετρό μου θύμισες τη δική μου αντίδραση βλέποντας το....!;)

Άντε να ξαναβρεθώ εκεί...

Ευχαριστούμε Ιταλίτσα!!!
Χαχαχα είδες, για σένα δουλεύω!!
Χαίρομαι πολύ που σου άρεσε παρά/με τις μπόλικες λεπτομέρειες...
Αχχχ τί όμορφες στιγμές, πραγματικά... Για κάτι τέτοιες στιγμές λατρεύω τα ταξίδια στο εξωτερικό... (και για 8.564,32 λόγους ακόμη βέβαια ;))

Και εγώ θέλωωωωω!!!

Εγώ ευχαριστώ ;)

Italitsa, ωραία μας τα έγραψες πάλι για το Μιλανάκι και το Ντουομάκι :bleh:
Χαχαχα με κοροϊδεύεις papastef?? Ξέχασες τη Γκαλερίτσα....:bleh:
Σ'ευχαριστώ πολύ πολύ...

Αντε από δω και στο εξής θα παίξω μπαλίτσα και με καμια άλλη ευρωπαϊκή χώρα...Για να γράψω επιτέλους και μια αντικειμενική ιστορία!! :haha::haha:
 

papastef

Member
Μηνύματα
37
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
ψήνεται...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατ. Αμερική, Β. Πόλος
Χαχαχα με κοροϊδεύεις papastef?? Ξέχασες τη Γκαλερίτσα....:bleh:
Σ'ευχαριστώ πολύ πολύ...

Αντε από δω και στο εξής θα παίξω μπαλίτσα και με καμια άλλη ευρωπαϊκή χώρα...Για να γράψω επιτέλους και μια αντικειμενική ιστορία!! :haha::haha:
Δεν την ξέχασα, ήμουν απλώς διακριτικός :haha:
Ναι, μία ιστοριούλα διαφορετική είναι ότι πρέπει :clap::clap::clap:
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Δεν την ξέχασα, ήμουν απλώς διακριτικός :haha:
Ναι, μία ιστοριούλα διαφορετική είναι ότι πρέπει :clap::clap::clap:
Ιστοριούλα....γελάαααωωω!!! :bleh::haha:
Μου φαίνεται ότι σε κόλλησα.... Μπράβο μου, μπράβο μου!! :clap::clap:
 

mad4paok

Member
Μηνύματα
414
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
ΑΠΩ ΑΝΑΤΟΛΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΤΟΥΜΠΑ-ΙΡΑΝ-ΚΑΜΠΟΤΖΗ-ΝΑΜ
Παιδιά να πω την αμαρτία μου το Μιλάνο μου φάνηκε αδιάφορο. Μέχρι που πήγα στο Όσλο και είπα ότι υπάρχει ακόμα πιο αδιάφορη πόλη!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.603
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom