Oικονομικη κριση και ταξιδια...

mad4paok

Member
Μηνύματα
414
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
ΑΠΩ ΑΝΑΤΟΛΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΤΟΥΜΠΑ-ΙΡΑΝ-ΚΑΜΠΟΤΖΗ-ΝΑΜ
1 μηνα Μανη και 1 βδομαδα εθελοντικη εργασια στον Αρκτουρο.Τις υπολοιπες μερες στο αλλο χωριο στη Θεσσαλια.
15 μέρες Σουηδία
5 μέρες Παρίσι
4 μέρες Βουδαπέστη
Σ/Κ Περτούλι
και 20 μέρες Χαλκιδική (σε σπίτι)
Και πότε δουλεύετε ρε παιδιά;;;;;
 

mad4paok

Member
Μηνύματα
414
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
ΑΠΩ ΑΝΑΤΟΛΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΤΟΥΜΠΑ-ΙΡΑΝ-ΚΑΜΠΟΤΖΗ-ΝΑΜ
ειναι θλιβερο, αλλα δεν δουλευουν ολοι ξερεις..η γυναικα ενος φιλου μου μολις βγηκε περιχαρης στη συνταξη.(34 ετων).
και παίζει να πιστεύει ότι άργησε κιόλας;;;; Αυτό που με κάνει και αναρωτιέμαι είναι ότι μιλάμε για κρίση και διαπιστώνουμε ότι υπάρχουν άνθρωποι που κάνουν διακοπές για τόσο μεγάλο διάστημα. Εύλογα δημιουργούνται απορίες. Δεν είναι μομφή αυτό, μην παρεξηγηθώ..απλά πραγματική απορία! Συγγνώμη για το offtopic
 

elenitsa2012

Member
Μηνύματα
83
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σουηδία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία
και παίζει να πιστεύει ότι άργησε κιόλας;;;; Αυτό που με κάνει και αναρωτιέμαι είναι ότι μιλάμε για κρίση και διαπιστώνουμε ότι υπάρχουν άνθρωποι που κάνουν διακοπές για τόσο μεγάλο διάστημα. Εύλογα δημιουργούνται απορίες. Δεν είναι μομφή αυτό, μην παρεξηγηθώ..απλά πραγματική απορία! Συγγνώμη για το offtopic
Εγώ πάντως δεν δουλεύω ,είμαι άνεργη χωρίς όμως να είναι επιλογή μου.
Μακάρι να δούλευα.Το ταξίδι στην Ευρώπη ήταν συνεχόμενο αλλά με εισητήρια ryanair και τις αντίστοιχες τιμές.Απλά ήταν όνειρο χρόνων και είχε γίνει η ανάλογη οικονομική προεργασία.Χαλκιδική ήταν στο εξοχικό.Και σαφώς δεν είναι κάτι που το κάνω κάθε χρόνο ,έτσι?
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η.Π.Α.
και παίζει να πιστεύει ότι άργησε κιόλας;;;; Αυτό που με κάνει και αναρωτιέμαι είναι ότι μιλάμε για κρίση και διαπιστώνουμε ότι υπάρχουν άνθρωποι που κάνουν διακοπές για τόσο μεγάλο διάστημα. Εύλογα δημιουργούνται απορίες. Δεν είναι μομφή αυτό, μην παρεξηγηθώ..απλά πραγματική απορία! Συγγνώμη για το offtopic
Μην τα λες αυτα αποτομα,γιατι εγω ειχα παρεξηθει οταν ειπα ''υστερα σου λεει κριση...''.
Καποιους ειναι λογικο να μην τους αγγιζει η κριση,αν και σε περιπτωση που τους ρωτησεις θα πουν ''λες,οτι επειδη ταξιδευω,δε με εχει επηρεασει η κριση;''.
Το σχολιο βεβαια δεν αφορα την elenitsa201
 
Last edited by a moderator:

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.013
Επίσης σήμερα πολλοί εργάζονται περιστασιακά(είτε λόγω του ότι σπουδάζουν ταυτόχρονα,είτε λόγω του ότι δεν βρίσκουν κάτι άλλο).
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
alma said:
Επίσης σήμερα πολλοί εργάζονται περιστασιακά(είτε λόγω του ότι σπουδάζουν ταυτόχρονα,είτε λόγω του ότι δεν βρίσκουν κάτι άλλο).
Η απλα γιατί έχουν χρήματα και κάνουν ότι θέλουν
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η.Π.Α.
Καποιοι απο οσους σπουδαζουν και εργαζονται ταυτοχρονα,μπορουν και κανουν συντομες αποδρασεις.Αυτοι ειναι ομως η μειοψηφια.
Η πραγματικοτητα ειναι πιο σκληρη απ'ο,τι μερικοι θελουν να πιστευουν.
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η.Π.Α.
η μπορει απλα να ειναι καθηγητες:rolleyes:
3 reasons to be a teacher........june july august:D:D

Εννοεις 2 reasons.........July,August!Οσο για το τι βγαζουμε,πηγαινε να ρωτησεις αν ξερεις καποιον (οχι τους μεγαλοιδιαιτεραδες που κανουν κατευθυνση)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.677
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom