ΗΠΑ Νέα Υόρκη - Απορίες

pavlos1985

Member
Μηνύματα
412
Likes
235
Επόμενο Ταξίδι
???
Πρέπει να συμφωνήσει κ η παρέα για να γίνει το deal! Πάντως βρίσκω και για καλοκαίρι με την united απευθείας με 425! Τι φάση εταιρεία είναι αυτή;

Πρέπει να βρω και κανα οικονομικό hotelaki...
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Πρέπει να συμφωνήσει κ η παρέα για να γίνει το deal! Πάντως βρίσκω και για καλοκαίρι με την united απευθείας με 425! Τι φάση εταιρεία είναι αυτή;

Πρέπει να βρω και κανα οικονομικό hotelaki...
Οσο και να αγαπάω τη χώρα , δε τις χωνευω τις Αμερικανικές εταιρείες
Αλλα αυτο είναι δικό μου θέμα ....
Είτε με τη μια είτε με την άλλη η τιμή του εισητηριου θεωρείται εξαιρετική
Τώρα για το οικονομικό χοτελακι δε μπορω να σε βοηθήσω αν δεν μας πεις το μπάτζετ σου
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
412
Likes
235
Επόμενο Ταξίδι
???
χμμμ... σκοπεύω(αν πάω) να κάνω 7-8 διανυκτερεύσεις! οπότε θα ήθελα κάτι με 60-70ευρω το δίκλινο το πολύ!
κοίτα που στο τέλος μια απλή αναζήτηση θα γίνει ταξιδάρα!!!:clap:
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
χμμμ... σκοπεύω(αν πάω) να κάνω 7-8 διανυκτερεύσεις! οπότε θα ήθελα κάτι με 60-70ευρω το δίκλινο το πολύ!
κοίτα που στο τέλος μια απλή αναζήτηση θα γίνει ταξιδάρα!!!:clap:
Αυτές οι τιμές παίζουν μόνο σε shared bathroom ή σε κοιτωνα ...
 

romina

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Είδα ότι κάποιος είχε αναφέρει το site κάπου (δεν θυμάμαι αν ήταν σε αυτό το τόπικ) της www.airbnb.com. Επειδή τα ξενοδοχεία μου είχαν φανεί πανάκριβα - τουλάχιστον όσα ήταν στο κέντρο, έκλεισα ενα διαμέρισμα απο εκεί. Έχει πάρα πολλές επιλογές, αφορά subletting ολόκληρου διαμερίσματος ή μόνο ενός δωματίου. Μπορώ να πω ότι έμεινα ευχαριστημένη, η τιμή ήταν 110 ευρώ το βράδυ (συν τα έξοδα της προμήθειας του σάιτ) για ένα διαμέρισμα, σχετικά μικρό, γύρω στα 35 τ.μ το έκοψα, αλλά μια χαρά. Το κτίριο ήταν παλιό, αλλα ήταν καρακεντρο. Μπορείς να βρεις πολλά καλά διαμερίσματα και λίγο πιο κάτω, π.χ κοντά στην Union Square, που θα έκλεινα αν πηγαινα τώρα, γιατί και ζωή έχει, και κέντρο είναι και δίπλα στα μετρό.
Τελοσπαντων είναι μια εναλλακτική με πολλές επιλογές! :)
 

annoulita100

Member
Μηνύματα
313
Likes
704
Επόμενο Ταξίδι
Ινδοκίνα
Ταξίδι-Όνειρο
All the world 💓
Είδα ότι κάποιος είχε αναφέρει το site κάπου (δεν θυμάμαι αν ήταν σε αυτό το τόπικ) της www.airbnb.com. Επειδή τα ξενοδοχεία μου είχαν φανεί πανάκριβα - τουλάχιστον όσα ήταν στο κέντρο, έκλεισα ενα διαμέρισμα απο εκεί. Έχει πάρα πολλές επιλογές, αφορά subletting ολόκληρου διαμερίσματος ή μόνο ενός δωματίου. Μπορώ να πω ότι έμεινα ευχαριστημένη, η τιμή ήταν 110 ευρώ το βράδυ (συν τα έξοδα της προμήθειας του σάιτ) για ένα διαμέρισμα, σχετικά μικρό, γύρω στα 35 τ.μ το έκοψα, αλλά μια χαρά. Το κτίριο ήταν παλιό, αλλα ήταν καρακεντρο. Μπορείς να βρεις πολλά καλά διαμερίσματα και λίγο πιο κάτω, π.χ κοντά στην Union Square, που θα έκλεινα αν πηγαινα τώρα, γιατί και ζωή έχει, και κέντρο είναι και δίπλα στα μετρό.
Τελοσπαντων είναι μια εναλλακτική με πολλές επιλογές! :)
Εγώ έχω αναφερθεί στο σαιτ και στα τελευταία μου ταξίδια απευθύνομαι μόνο εκεί!Έχω μείνει πολύ ικανοποιημένη όλες τις φορές και είναι ένας τρόπος που με φέρνει πιο κοντά με τους ντόπιους.Και σίγουρα μου έρχεται οικονομικότερο(τις περισσότερες φορές)σε σχέση με τα ξενοδοχεία.(Κατόπιν καλής αναζήτησης φυσικά!)
 

xrantzas

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Κίνα
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Αμερικη
παιδια και εγω θα κλεισω μεσο airbnb..ειμαι ενδιαμεσα σε δυο περιοχες οποτε θελω βοηθεια ποια απο τις 2 ειναι καλυτερη και πιο ευκολη με metro...η μια ειναι στο williamsburg και η αλλη στο newport του jersey..
 

thgr

Member
Μηνύματα
362
Likes
288
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
romina said:
Είδα ότι κάποιος είχε αναφέρει το site κάπου (δεν θυμάμαι αν ήταν σε αυτό το τόπικ) της www.airbnb.com. Επειδή τα ξενοδοχεία μου είχαν φανεί πανάκριβα - τουλάχιστον όσα ήταν στο κέντρο, έκλεισα ενα διαμέρισμα απο εκεί. Έχει πάρα πολλές επιλογές, αφορά subletting ολόκληρου διαμερίσματος ή μόνο ενός δωματίου. Μπορώ να πω ότι έμεινα ευχαριστημένη, η τιμή ήταν 110 ευρώ το βράδυ (συν τα έξοδα της προμήθειας του σάιτ) για ένα διαμέρισμα, σχετικά μικρό, γύρω στα 35 τ.μ το έκοψα, αλλά μια χαρά. Το κτίριο ήταν παλιό, αλλα ήταν καρακεντρο. Μπορείς να βρεις πολλά καλά διαμερίσματα και λίγο πιο κάτω, π.χ κοντά στην Union Square, που θα έκλεινα αν πηγαινα τώρα, γιατί και ζωή έχει, και κέντρο είναι και δίπλα στα μετρό.
Τελοσπαντων είναι μια εναλλακτική με πολλές επιλογές! :)
Στο προηγούμενό μου ταξίδι έκλεισα διαμέρισμα μέσω airbnb και έμεινα κάτι παρά πάνω από ευχαριστημένος. Με σχετικά μικρό κόστος μπορείς να βρεις παρά πολύ καλά διαμερίσματα. Βέβαια, θέλει ψάξιμο. Τα σχόλια βοηθούν αρκετά για τη σωστή επιλογή
 

romina

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
παιδια και εγω θα κλεισω μεσο airbnb..ειμαι ενδιαμεσα σε δυο περιοχες οποτε θελω βοηθεια ποια απο τις 2 ειναι καλυτερη και πιο ευκολη με metro...η μια ειναι στο williamsburg και η αλλη στο newport του jersey..

Για jersey δεν έχω ιδέα, δεν πλησίασα προς τα εκεί, για williamsburg που πήγα δύο φορές για βόλτα μπορώ να σου πω ότι μου άρεσε πολύ! Με μετρό πας με την L γραμμή- στάση Bedford Avenue και οι διπλανές της κάνουνε φυσικά- σταματάει σε κεντρικό σημείο και μετά πας όπου θες.
Την πρώτη φορά που πήγαμε, χωρίς χάρτη και ιδέα που πάμε, κατεβήκαμε στην στάση Marcy, που είναι η εβραική συνοικία, νομίσαμε βγήκαμε σε σκηνικό ταινίας, άλλος κόσμος! Όμορφα ήταν και εκεί.
Όσον αφορά το μετρό, είναι ένα δεκάλεπτο περίπου διαδρομή μέχρι Manhattan που σε αφήνει σε πολύ βολική στάση για αλλαγή με οποιαδήποτε γραμμή, απλά τα βράδια αραιώνουν ελαφρώς τα δρομολόγια.
Πάντως έχει αρκετή ζωή, ωραίους τύπους, μέρη να βγεις και γενικά πιο φτηνά πράγματα από το κέντρο. Βρήκαμε και τα πιο νόστια cupcakes που δοκιμάσαμε! (και τα πιο φτηνά φυσικά).
 

Tomi

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Λουγκανο
Καλησπέρα..να ρωτήσω κάτι?θα πάμε Νεα Υόρκη με τον άντρα μου για πρωτοχρονια..γνωρίζει κάποιος αν είναι καλή λύση η αγορα της new York pass..ευχαριστω
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Καλησπέρα..να ρωτήσω κάτι?θα πάμε Νεα Υόρκη με τον άντρα μου για πρωτοχρονια..γνωρίζει κάποιος αν είναι καλή λύση η αγορα της new York pass..ευχαριστω
Πολύ καλή αν σε ενδιαφέρουν τα αξιοθέατα που καλύπτει. Κερδίζεις χρόνο και χρήμα.
 

Tomi

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Λουγκανο
Σε ευχαριστω εσυ την εχεις πάρει ποτε?καλυπτει και τα μεσα μαζικης μεταφορας?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.805
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom