Αμερικάνικες και άλλες ξένες σειρές!!

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ονειρεμένο Ταξίδι
γύρος του κόσμου
ειναι στη νοβα;
καλο ακουγεται:cool: ποιος πειθει τον "αλλον" να δουμε γαλλικο;:roll:
Δε νομίζω να είναι στη nova.
Θα δω κι άλλα επεισόδια και θα σου πω αν αξίζει τελικά τον κόπο να τον πείσεις. ;)
 

8avos

Member
Μηνύματα
650
Likes
6.355
anny ακούγεται σαν το alcatraz!
ίδια υπόθεση έχει,μόνο που οι
επανερχόμενοι εν τη ζωή είναι
πρώην τρόφιμοι της γνωστής
φυλακής.
elenara88 αμερικάνικο είναι και
δεν θα χεις θέμα :)
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ονειρεμένο Ταξίδι
γύρος του κόσμου
anny ακούγεται σαν το alcatraz!
ίδια υπόθεση έχει,μόνο που οι
επανερχόμενοι εν τη ζωή είναι
πρώην τρόφιμοι της γνωστής
φυλακής.
elenara88 αμερικάνικο είναι και
δεν θα χεις θέμα :)
Καμία σχέση σε ύφος δεν έχει προς το παρόν με το alcatraz, το οποίο δεν μου άρεσε καθόλου. Είδα 2 το πολύ 3 :)rolleyes: ίσως και όχι) επεισόδια και το έφαγε το μαύρο σκοτάδι. Δεν είναι τυχαίο ότι κόπηκε στη 2η σεζόν.
Όπως έχω αναφέρει και παλαιότερα στο παρόν θέμα, ήθελε ανεπιτυχώς να ακολουθήσει τα αχνάρια του Lost.
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
The following,
ξεκινησε τωρα τον Ιανουαριο, ειδα τα πρωτα δυο επεισοδεια. Διαρκεια 44 λεπτα περιπου, ακομα και το πρωτο επεισοδειο, που συνηθως το πρωτο ειναι μεγαλο για να σε μπασει στο θεμα. Τα 2 επεισοδεια ''εφυγαν'' πολυ γρηγορα. Υποθεση: ενας serial killer, ο οποιος ειναι και συγγραφεας, βρισκεται στη φυλακη και αρχιζει να ξαναχτυπαει μεσω των οπαδων του. Απο τα 2 επεισοδεια που ειδα θα εγραφα το εξης: ''μην εμπιστευεσαι ουτε τη σκια σου''! Για να μην κανω και spoiler....

Για την ωρα μαρεσει, ελπιζω να μην γινει καμια πατατα...
 
Last edited by a moderator:

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
The following, ξεκινησε τωρα τον Ιανουαριο, ειδα τα πρωτα δυο επεισοδεια. Διαρκεια 44 λεπτα περιπου, ακομα και το πρωτο επεισοδειο, που συνηθως το πρωτο ειναι μεγαλο για να σε μπασει στο θεμα. Τα 2 επεισοδεια ''εφυγαν'' πολυ γρηγορα. Υποθεση: ενας serial killer, ο οποιος ειναι και συγγραφεας, βρισκεται στη φυλακη και αρχιζει να ξαναχτυπαει μεσω των οπαδων του. Απο τα 2 επεισοδεια που ειδα θα εγραφα το εξης: ''μην εμπιστευεσαι ουτε τη σκια σου''! Για να μην κανω και spoiler....

Για την ωρα μαρεσει, ελπιζω να μην γινει καμια πατατα...

Μόλις είδα το πρώτο επεισόδιο, φαίνεται καλό, να δούμε πως θα εξελιχθεί.
Ο Bacon μεγάλωσε!!!
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ονειρεμένο Ταξίδι
γύρος του κόσμου
Les revenants

Εχουμε δει μόνο δύο επεισόδια, αλλά μας κίνησε το ενδιαφέρον. Θα επανέλθω με εντυπώσεις αφού δω κι άλλα επεισόδια.
Επανέρχομαι, εφόσον είδαμε όλο τον πρώτο κύκλο (8 μόλις επεισόδια).
Η σειρά είναι ενδιαφέρουσα, με καλές ερμηνείες και αργούς ρυθμούς.

Όλα τα επεισόδια μας κράτησαν αμείωτο το ενδιαφέρον και μας δημιουργούσαν αυτή την προσμονή του τί γίνεται παρακάτω.
Παρόλα αυτά, το τελευταίο επεισόδιο δεν μας ικανοποίησε.

Θα υπάρξει και επόμενη σεζόν, αλλά θα αργήσει. Τα γυρίσματα ξεκινούν την άνοιξη του 2013 και θα βγει στον αέρα μάλλον αρχές του 2014.

Αυτό που περισσότερο με προβλημάτισε είναι ότι το σενάριο ανοίγει αρκετά μέτωπα και δίνει κατά διαστήματα διάφορα "περίεργα" στοιχεία, έτσι ώστε ο θεατής να αρχίσει να κάνει διάφορες υποθέσεις.
Σε αυτό το θέμα αναπόφευκτα με οδηγεί κάπως στο Lost. Στυλ "Ανοιγουμε μέτωπα, βάζουμε μυστήρια στοιχεία, όλο και κάπου θα μας χρειαστούν στην πορεία του σεναρίου. Αν όχι, τότε είναι σα να μην υπήρξαν".
Ελπίζω να πέφτω έξω σε αυτό, γιατί γενικά η σειρά μου άρεσε.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Το the following μου φανηκε ετσι κι ετσι μέχρι στιγμης....η καλυτερη σειρα αυτη τη περιοδο λεγεται Suits. Πορωση...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.705
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom