Αμερικάνικες και άλλες ξένες σειρές!!

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Το the following μου φανηκε ετσι κι ετσι μέχρι στιγμης....η καλυτερη σειρα αυτη τη περιοδο λεγεται Suits. Πορωση...
Πόρωση συμφωνώ, και μένουν μολις 2 επεισόδια για να κλείσει ο κύκλος.
 

8avos

Member
Μηνύματα
651
Likes
6.359
πςςςςςςςςςς
παίδες χίλια θενκς για το σουιτς
βλέπω τον πρώτο κύκλο και όχι απλά πόρωση..........

αν έχετε και γι άλλες παραπλήσιες σειρές ίδια άποψη,πείτε:)
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Και μη ξεχνάμε το καλό μας Californication, με τρελό τρελό γέλιο.....Τι έπαθε ο Τσάρλι στο s06e04.....αποθέωση!!!
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
πςςςςςςςςςς
παίδες χίλια θενκς για το σουιτς
βλέπω τον πρώτο κύκλο και όχι απλά πόρωση..........

αν έχετε και γι άλλες παραπλήσιες σειρές ίδια άποψη,πείτε:)
Ρίξε μια ματιά και στις προτάσεις που έχουμε κάνει στις προηγούμενες σελίδες.
Είμαι σίγουρη ότι θα βρεις θησαυρούς. ;)


Και μη ξεχνάμε το καλό μας Californication, με τρελό τρελό γέλιο.....Τι έπαθε ο Τσάρλι στο s06e04.....αποθέωση!!!
Το Californication από πέρυσι τείνουν να το παραξεφτιλίσουν. Η δική μου εντύπωση είναι ότι πλέον το ξεχειλώνουν όσο μπορούν περισσότερο, μόνο και μόνο για εντυπωσιασμό.

Το τελευταίο επεισόδιο με το φίλο μου τον Τσάρλι (ξέρεις πόσο πολύ τον συμπαθώ :D) με κούρασε πολύ.
Οι παλιές καλές εποχές του, δυστυχώς έχουν περάσει.
Είναι στιγμές πια που αναρωτιέμαι αν πρέπει να συνεχίσω να το βλέπω ή όχι.
Προς το παρόν, το ρεμάλι Χανκ Μούντι και ο καραφλοκάβουρας κολλητός του με κρατούν στην οθόνη, αλλά τα περιθώρια όλο και στενεύουν.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Εγώ πάντως να πω την αμαρτία μου Άννυ, ψόφησα στο γέλιο με το τελευταίο....:haha:

Εσύ που τα θυμάσαι όλα πια, ποιος έδωσε το Suits πρώτος στο λαό? :haha:
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Δε λέω, στις θετικές κριτικές είμαι πρώτος :haha:

Το The Following δε μου άρεσε στα δυο πρώτα επεισόδια (πολύ b και ρηχό μου φάνηκε). Τελειώνει για μας και το Boardwalk Empire, βλέπουμε τα τελευταία 20' εδώ και 2-3 μέρες :haha: Πού θα πάει....πολύ καλή σαιζόν πάντως, υψηλής ποιότητας σειρά.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Το The Following δε μου άρεσε στα δυο πρώτα επεισόδια (πολύ b και ρηχό μου φάνηκε).
Από το Following έχουμε δει μόνο το πρώτο επεισόδιο. Τείνω να συμφωνήσω σε πρώτη φάση μαζί σου. Θα του δώσουμε ευκαιρία και θα επανέλθω.
Αλλά κι εμένα μου έδωσε την εντύπωση του κάπως "πρόχειρου". Ακριβώς όπως είπες, b.
Το πρώτο που μου βάρεσε αρνητικό καμπανάκι ήταν το.... "πολύ έξυπνο σκηνοθετικό εύρημα" του .....(δήθεν) ξαφνιάσματος, σε διάφορες σκηνές.
 

Just Lori

Member
Μηνύματα
449
Likes
1.676
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Εντάξει, ξεκίνησα το Suits, όντως πόρωση. Είμαι στη δεύτερη σεζόν τώρα. Αγαπώ Harvey!!!
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
ενταξει με πεισατε παω να βαλω το Suits να κατεβαινει!:clap:
 

liopyr

Member
Μηνύματα
322
Likes
627
Το Californication από πέρυσι τείνουν να το παραξεφτιλίσουν. Η δική μου εντύπωση είναι ότι πλέον το ξεχειλώνουν όσο μπορούν περισσότερο, μόνο και μόνο για εντυπωσιασμό.

Το τελευταίο επεισόδιο με το φίλο μου τον Τσάρλι (ξέρεις πόσο πολύ τον συμπαθώ :D) με κούρασε πολύ.
Οι παλιές καλές εποχές του, δυστυχώς έχουν περάσει.
Είναι στιγμές πια που αναρωτιέμαι αν πρέπει να συνεχίσω να το βλέπω ή όχι.
Προς το παρόν, το ρεμάλι Χανκ Μούντι και ο καραφλοκάβουρας κολλητός του με κρατούν στην οθόνη, αλλά τα περιθώρια όλο και στενεύουν.

Όλες οι σεζόν του Californication είχαν κοιλιές, αλλά ειδικά η τελευταία είναι σαν να την έχει γράψει άλλος, δεν μπορώ να εντοπίσω ακριβώς τι με χαλάει, αλλά τελειώνουν τα επεισόδια και μου μένει η αίσθηση πως δεν είδα τίποτα.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Όλες οι σεζόν του Californication είχαν κοιλιές, αλλά ειδικά η τελευταία είναι σαν να την έχει γράψει άλλος, δεν μπορώ να εντοπίσω ακριβώς τι με χαλάει, αλλά τελειώνουν τα επεισόδια και μου μένει η αίσθηση πως δεν είδα τίποτα.
Νομίζω ότι το ενοχλητικό τελικά της υπόθεσης είναι η υπερβολή.
Όπως είπες, είναι σα να το γράφει άλλος και το έχει φτάσει στα άκρα, μόνο και μόνο για να προκαλέσει.

Δε με ενοχλούν ουσιαστικά τα διάφορα που λέγονται και γίνονται, απλώς θεωρώ ότι δεν έχουν πραγματικό λόγο ύπαρξης στην ιστορία και το χαρακτήρα των ηρώων. Πιστεύω ότι αν κρατούσαν κάποιο μέτρο, η σειρά και ενδιαφέρον θα είχε και διαφορετική από άλλες θα συνέχιζε να είναι και δε θα φτάναμε ίσως ακόμα ακόμα και να τη σιχαθούμε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.725
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom