Γενικά Ταξίδι στην Ασία

Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Σοφάκι απ ότι φαίνεται νεαρό κορίτσι πρέπει νάσαι και όπως βλέπω και από το χάρτη σου δεν έχεις ταξιδέψει παρά ελάχιστα....οπότε δικαιολογείσαι να έχεις αυτή την εντύπωση για το Ντουμπάι....
Παρεπιπτόντως και χωρις να σε ειρωνεύομαι δεν προτείνεις στην πεθερά να γραφτεί κατά δω και να μας γράψει την ιστορία της για το Ντουμπάι,εδώ και παρέα θα βρεί και θα ανταλλάξει απόψεις μαζί μας και θάχουμε κι εμείς την ευκαιρία να διαβάσουμε ένα Ντουμπάι με τα μάτια μιάς πεθεράς....

Οσον αφορά την πρόταση για σένα Ιταλία με τα ταμπούνια που βλέπω ότι δεν εχεις πάει...αυτό το πακέτο που ψάχνεις τοπία ,ψώνια και αρχαία και τ αγόρι μου=Ιταλία.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Όπως τα λένε maltakias + romantic woman.

Τοπία , αρχαία και αγορές ίσον Ρώμη. Με πολύ μακριά τον δεύτερο.
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Υπό κανονικές συνθήκες δε συνηθίζω να βγάζω τα προσωπικά των αγαπητών μελών και φίλων στη φόρα, (με ξέρετε, άλλωστε), μα έχω υποχρέωση να σας πληροφορήσω ότι ο λαοφιλέστατος συμφορουμίτης μας Τράβελερ, με τον οποίο μόλις έκλεισα το τηλέφωνο, είναι ένα αληθινό ράκος...Πίνει απανωτές ρακές, ψάχνει απεγνωσμένα προσφορές με την Emirates και παραγγέλνει σωρηδόν από το amazon όλα τα εγχειρίδια καλών τρόπων του Χρήστου Ζαμπούνη...Η αδικία τον έχει καταρρακώσει...'Μια φορά πήγα να πω καλή κουβέντα για το Ντουμπάι, και με παρεξηγήσανε", μου εκμυστηρεύτηκε καταβαραθρωμένος..."Γονυπετής να συρθώ ως το Μεγάλο Τζαμί αν δεν τα εννοούσα", δήλωσε στο τέλος, ενώ από το φτωχικό του hi fi ακουγόταν το παρακάτω παραπονιάρικο τραγούδι...Φίλοι κολλητοί, σπεύσατε...αληθινά τρέμω για την πνευματική του υγεία...


υ.γ. Σοφάκι, καλώς μας ήρθες, καταρχήν, και καλά ταξίδια όπου επιθυμεί η καρδιά σου! Με τον καιρό θα γνωρίσεις κι εσύ αυτή τη μεγάλη παρέα, μαζί με τα πειράγματά της, τα αστεία της, κι ενίοτε τις σαχλαμάρες της...Εκτός από ταξιδιωτικές συμβουλές, θα σου χαρίσει κι ένα μεγάλο χαμόγελο...Και πάλι, καλώς ήρθες!
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Μήπως για να γνωρίσει αυτή τη μεγάλη παρέα θα πρέπει να είναι και λιγότερο εριστική? Γιατί με το πρώτο πείραγμα άρχισε να τα χώνει παντού.
Σιγά μαντάμ! θα χαλάσει η κουπ! εδώ δεν ξέρετε αν θέλετε να πάτε στην Ιταλία και πετάξατε και ένα Ντουμπάι έτσι να βρίσκεται.
Ούτε εγώ δεν είμαι τόσο αγενής με τον maltakias, που έχουμε ανταλλάξει πυρά ουκ ολίγες φορές.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Περίμενε,θα΄ρθει κι αυτή η ώρα.:bleh:
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Μήπως έχει πάρει το πληκτρολόγιο η πεθερά και μας τα χώνει για το Ντουμπάι??
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Με 18 περίπου μερες στη διάθεση μου τι προτείνετε οι ειδικοί ;;;
Καμποτζη
Βιετνάμ
Λαός
Βιρμανια
Μπανγκλαντεζ
η συνδυασμός κάποια απο αυτα ;
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Με 18 περίπου μερες στη διάθεση μου τι προτείνετε οι ειδικοί ;;;
Καμποτζη
Βιετνάμ
Λαός
Βιρμανια
Μπανγκλαντεζ
η συνδυασμός κάποια απο αυτα ;
Βιετνάμ - μόνο ή
Βιρμανία - μόνο ή
Λάος & Καμπότζη - μαζί.
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Να σημειώσω οτι μιλάμε για Ιούλιο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.193
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom