Γενικά Διακοπές για ζευγάρι το καλοκαιρι

stathis23

Member
Μηνύματα
66
Likes
8
Παιδια απο καποια που διαβασα αυτο που μου τραβανε περισσοτερο την προσοχη ειναι η ανδρος ή η κυθνος λογω κοντινης αποστασης και υστερα η Σιφνος ή η σεριφος .

περυσι πηγαμε στην τρομερη μηλο, οτι και να πω ειναι λιγο γι αυτο το νησι, βεβαια αρκετα μεγαλο και θελει πολλες μερες για να το γυρισεις αλλα το ευχαριστηθηκαμε.

κατα τ αλλα, τι γνωμη εχετε για ανδρο?.. αυτο που με απασχολει χωρις να ξερω, ειναι η αποσταση απο το Μπατσι για τη χωρα που απ οτι ειδα ειναι 20+ χιλιομετρα. που προτεινετε να μεινει καποιος?.. θα προτιμουσα να ειμαστε οσο πιο κοντα γινετε απο τις καλες παραλιες και τις ταβερνουλες και μαγαζακια και αν εχει κατι ωραιο λιγο πιο μακρυα, μπορουμε να αφιερωσουμε το ενα απογευμα...
γενικα σε σειρα προτιμησης βαζω
1.παραλιες
2.Φαγητο
3.Ωραια αξιοθεατα, ειτε Θεα απ οπουδηποτε ειτε καποιο γραφικο χωριο.
4ο και τελευταιο ερχετε η βραδινή διασκεδαση, δεν θελουμε να ειμαστε μεσα στη νεκρα αλλα ενα χαλαρο ποτακι σε ωραιο μερος μας αρκει

επειδη ειναι σχετικα λιγες οι ημερες θα την προτεινατε την ανδρο?... ή λετε να προτιμησουμε καλυτερα Σιφνο ή σεριφο?.. με βαση τα παραπανω δεδωμενα?
 

kostas93

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Χαιρετώ τους φίλους της ιστοσελίδας, έχω φάει την μέρα μου στο ψάξιμο :confused: να βρω ένα ωραίο νησάκι να πάμε με την κοπέλα μου αλλά είναι πραγματικά τόσο όμορφα τα νησιά της Ελλάδας που δεν μπορούμε να αποφασίσουμε... Ωστόσο καταλήξαμε σε τρία νησιά την Φολέγανδρο, Αλόννησο και Κουφονήσια! Είμαστε 20 χρονών, θέλουμε κάτι ήρεμο με ωραία τοπία, όμορφες παραλίες, δεν μας νοιάζει η έντονη νυχτερινή ζωή αλλά να έχει 3-4 ωραία σημεία για ποτάκι και προσιτές τιμές!! Αν έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο νησί ευπρόσδεκτο και σας ρωτώ γιατί οι πληροφορίες που έχουμε είναι μόνο απο ιντερνετ. :) :)
 

yiota1986

Member
Μηνύματα
13
Likes
13
Ονειρεμένο Ταξίδι
Δαλματικές ακτές
καλημέρα Κώστα! ανάλογα ποια περίοδο θα πάτε!αφού θέλετε κάτι ήσυχο δε θα πρότινα Κουφονήσια για Ιούλιο Αύγουστο! θα πάω 22 Ιουνίου εγώ αλλά απ΄ 'οτι μου έχουν πει και έχω κι εδώ διαβάσει αν πας High season ούτε τη πετσέτα σου δε βρίσκεις να απλώσεις!Φολέγανδρο δεν έχω πάει οπότε δεν έχω άποψη! Αλλόνησο είχα πάει από Σκόπελο και έμεινα γοητευμένη!μπορείτε αν σας ενδιαφέρει να συνδιάσετε την Σκόπελο με Αλλόνησο!πάνε καραβάκια κάθε μέρα!η Σκόπελος είναι επίσης πολύ ήσυχο νησί με φανταστικές παραλίες κι αν σε περίπτωση δε πάτε με αυτοκίνητο έχει πάρα πολύ καλές συγκοινωνίες!πολύ συχνές που φεύγουν από τη πόλη και πάνε στις πιο διάσημες παραλίες του νησιού!παρ όλο που είναι μεγάλο το νησί το βλέπεις αρκετά θα έλεγα!μία άλλη πρόταση που έχω να σου κάνω είναι για Μήλο!δε ξέρω αν το έχετε ψάξει!για μένα είναι το ωραιότερο νησί!καταπληκτικό!γράψε μας αν θα έχετε αυτοκίνητο ή μηχανάκι για να σε βοηθήσουμε καλύτερα!
 

giorgos8866

Member
Μηνύματα
6
Likes
3
η αλοννησος ειναι μια πολυ καλη επιλογη με πολυ πρασινο ωραιες παραλιες ομορφη κ γραφικη η χωρα και γενικως ειναι ενα νησι που τα εχει ολα, εκτος απο εντονη νυχτερινη ζωη. το μονο αρνητικο ειναι οτι χρειαζεται αυτοκηνιτο η μηχανακι για να την γυρισεις
 

kostas93

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Λοιπόν, θα πάμε ιούλιο, μεταφορικό μέσο δεν θα πάρουμε, σκεφτόμαστε να νοικιάσουμε εκεί αν είναι αναγκαίο και Μήλο την έχουμε αποκλίσει γιατί έχουμε πάει και οι 2 παλαιότερα, οπότε θα θέλαμε να δούμε και κάτι καινούριο! Ευχαριστώ πολύ και για τις πληροφορίες :)
 

Demetrax

Member
Μηνύματα
14
Likes
1
Ονειρεμένο Ταξίδι
το επόμενο
:) :) Γεια σας παιδιά και Καλό Καλοκαίρι να έχουμε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!
Λοιπόν θα είμαι σύντομη, τέλειο το site, είμαι καινούρια εδώ πρώτη φορά γράφω παρόλο που το διαβάζω εδώ και λίγο καιρό. Το πρόβλημά μου είναι ότι δεν μπορώ να αποφασίσω σε ποίο νησί να πάω φέτος, θέτω λοιπόν τα δεδομένα…
Είμαι από Κύπρο (άρα οικονομική πρόσβαση έχω από Αθήνα ή Θεσσαλονίκη/Βόλο και από εκεί ακτοπλοϊκώς)
Είμαι λάτρης της γραφικότητας της Μυκόνου (σοκάκια, ζωή μέχρι αργά το βράδυ)
Θέλω κάτι πάρα πολύ νησιώτικο (να μυρίζει νησί παντού, άρα όχι μεγάλο π.χ Κρήτη)
Ωραίες παραλίες, πολύ καλό φαγητό, προσιτές τιμές, νυχτερινή ζωή όχι απαραίτητα έντονη αλλά να έχει και να μην είναι τύπου Μύκονος δηλαδή ξένη διασκέδαση.
Είμαστε ζευγάρι 25 και 28 ετών και θα πάμε γύρω στις 18-25 Αυγούστου.
Αυτά, πρώτη ιδέα ήταν η Σκιάθος απλά δεν ξέρω πόσο γραφική είναι σε σχέση με Μύκονο Σαντορίνη κλπ.
Δώστε μου τα φώτα σας και κερνάω χαλλούμι …!! Ευχαριστώ :)
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
:) :) Γεια σας παιδιά και Καλό Καλοκαίρι να έχουμε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!
Λοιπόν θα είμαι σύντομη, τέλειο το site, είμαι καινούρια εδώ πρώτη φορά γράφω παρόλο που το διαβάζω εδώ και λίγο καιρό. Το πρόβλημά μου είναι ότι δεν μπορώ να αποφασίσω σε ποίο νησί να πάω φέτος, θέτω λοιπόν τα δεδομένα…
Είμαι από Κύπρο (άρα οικονομική πρόσβαση έχω από Αθήνα ή Θεσσαλονίκη/Βόλο και από εκεί ακτοπλοϊκώς)
Είμαι λάτρης της γραφικότητας της Μυκόνου (σοκάκια, ζωή μέχρι αργά το βράδυ)
Θέλω κάτι πάρα πολύ νησιώτικο (να μυρίζει νησί παντού, άρα όχι μεγάλο π.χ Κρήτη)
Ωραίες παραλίες, πολύ καλό φαγητό, προσιτές τιμές, νυχτερινή ζωή όχι απαραίτητα έντονη αλλά να έχει και να μην είναι τύπου Μύκονος δηλαδή ξένη διασκέδαση.
Είμαστε ζευγάρι 25 και 28 ετών και θα πάμε γύρω στις 18-25 Αυγούστου.
Αυτά, πρώτη ιδέα ήταν η Σκιάθος απλά δεν ξέρω πόσο γραφική είναι σε σχέση με Μύκονο Σαντορίνη κλπ.
Δώστε μου τα φώτα σας και κερνάω χαλλούμι …!! Ευχαριστώ :)
Αν είναι για χαλούμι να σου πούμε.
Σε ότι περιγράφεις και ηλικιακά η Σκιάθος είναι εξαιρετική επιλογή.
Σε καμία περίπτωση δεν φτάνει την γραφικότητα της Σαντορίνης που είναι μια κατηγορία από μόνη της αλλά είναι ιδανική επιλογή για νέους ανθρώπους,με εντονη ποιοτική διασκέδαση εξαιρετικές υπέροχες παραλίες και πολύ καλές επιλογές σε φαγητό και είναι οικονομικά γενικά.
Φυσικά και θυμίζει νησί αλλά κυκλάδες δεν είναι σαφώς.Μη κολάς σε αυτό όμως.
 

Demetrax

Member
Μηνύματα
14
Likes
1
Ονειρεμένο Ταξίδι
το επόμενο
Γιάννη ευχαρισώ για την απάντηση σου, κόπιασε για χαλούμι στο νησί όποτε θές ;-)
Δε ξέρω γιατί κολλάω με τις κυκλάδες φτέει που είναι όνειρο. Αποτέλεσμα να φοβάμε τώρα να πειραματιστώ με κάτι διαφορετικό.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Γιάννη ευχαρισώ για την απάντηση σου, κόπιασε για χαλούμι στο νησί όποτε θές ;-)
Δε ξέρω γιατί κολλάω με τις κυκλάδες φτέει που είναι όνειρο. Αποτέλεσμα να φοβάμε τώρα να πειραματιστώ με κάτι διαφορετικό.
Έχω έρθει στο νησί για χαλούμι και όχι μόνο!
Για να καταλάβω έχεις πάει κυκλάδες ή απλά τις ονειρεύεσαι σαν προορισμό?
Γιατί αν έχεις πάει τότε είναι που πρέπει να δεις και κάτι άλλο.
Αν όχι τότε πραγματοποίησε το όνειρό σου και κλείσε για Σαντορίνη.Αλλά εξωτικές παραλίες μη περιμένεις.
Για εξωτικές παραλίες δες και για Μήλο που όμως υστερεί στην έντονη διασκέδαση,είναι πολύ χαλαρά.
 

Demetrax

Member
Μηνύματα
14
Likes
1
Ονειρεμένο Ταξίδι
το επόμενο
Έχουμε πάει Σαντορίνη Πάρο και Μύκονο στη τελευταία 3 φορές άρα πρέπει να δούμε κάτι διαφορετικό επιτέλους... απλά να είναι εξίσου ωραίο. Και πάντα ταξιδέυαμε με αρκετά μεγάλη παρέα πρώτη φορά αποφασίζουμε να πάμε σε νησί μόνοι αρα δεν θέλουμε να απογοητευτούμε.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Έχουμε πάει Σαντορίνη Πάρο και Μύκονο στη τελευταία 3 φορές άρα πρέπει να δούμε κάτι διαφορετικό επιτέλους... απλά να είναι εξίσου ωραίο. Και πάντα ταξιδέυαμε με αρκετά μεγάλη παρέα πρώτη φορά αποφασίζουμε να πάμε σε νησί μόνοι αρα δεν θέλουμε να απογοητευτούμε.
Οπότε οι Σποράδες σας περιμένουν.Δεν θα σας απογοητεύσουν.
Και ένα γρήγορο κλιπ με τις ομορφιές του νησιού :D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.678
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom