Ολλανδία Ταξίδι Ολλανδία με τρένο

Vivianaki

Member
Μηνύματα
292
Likes
45
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πραγματοποιήθηκε :D
Α δηλαδη απο Ανκονα για να παω Μιλάνο αλλάζω τρενο στην Μπολόνια? 2 κλινη θελω οχι τρικλινη. Οποτε πιστευεις θα μου βγει γυρω στα 200 ευρω κ τα δυο τρενα? Υπαρχει καποιο site να τα κοιταξω?
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.280
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ονειρεμένο Ταξίδι
ρωσια
Απο Ανκονα σιγουρα αλλαζεις τρενο στη Μπολονια,το εκανα πριν 1 βδομαδα για Μιλανο.Βραδυνο τρενο για Παρισι εχει και απο Φλωρεντια,Ρωμη και Βενετια.Νομιζω ομως οτι συμφερει Μιλανο.Καμπινα 2 ατομα κανενα 250 το βλεπω,αλλα παλι ειναι 2 -3 εταιρειες που κανουν δρομολογια.Συνηθως κλεινω απο το γαλλικο sncf voyages,αλλα τωρα τελευταια κινουνται πολυ τα THELLO ,αντι η μαζι με τα Αrtesia που επαιρνα πιο παλια.Για τα δυο τρενα,γυρω στο 300 το βλεπω...χρειαζεται ψαξιμο και ειναι ηδη αργα.Εγω ειχα κλεισει βραδυνο πρωτη θεση 2κλινο με 30 ευ 4 μηνες πριν..
 

Vivianaki

Member
Μηνύματα
292
Likes
45
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πραγματοποιήθηκε :D
Σε ευχαριστώ πολυ για τις πληροφοριες! !
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.280
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ονειρεμένο Ταξίδι
ρωσια
Τιποτα,να χεις καλα και πολλα ταξιδια!
 

jousis

Member
Μηνύματα
542
Likes
1.278
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όλα
To http://www.voyages-sncf.com κάνει και αυτό το καλοκαίρι πολύ καλές προσφορές και δίνει 1st class στην τιμή της απλής (οι προσφορές λογικά είναι της thalys).
Έτσι είχα κλείσει για Άμστερνταμ και για Βέλγιο. Δες αν σε βολεύουν οι ώρες και χτύπα τα :)

OFFRE 1ÈRE CLASSE

Profitez de cette offre jusqu'au 29 juillet pour voyager en 1ère classe à petits prix avec TGV et INTERCITÉS en France et en Europe (1) !
Offre disponible pour des circulations du 5 juillet au 1er septembre 2013.
 
Last edited by a moderator:

elli_pa

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Ειμαι νεα στο χωρο και στο αθλημα θελω βοηθεια για ενα ταξιδι και ειδα οτι ειστε πολυ καλη παρεα/βοηθεια!
Σκεφτομαστε με μια φιλη μου να παμε τρενο μεχρι την ολλανδια ,το εχει επιχειρησει κανενας σας,ειναι επικινδυνο ?????
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ονειρεμένο Ταξίδι
RTW
Επικίνδυνο δε είναι.
Αρκετό χρόνο θέλει και πολλά φραγκα.
 

elli_pa

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
μεχρι στιγμης οσο το εχω ψαξει η μετακινηση ειναι ιδια με τα αεροπορικα....τα επιπλεον ειναι μονο η διαμονη σε καμια πολη ! και πανω κατω υπολογισα οτι θα μας βγει 2-3 μερες!
 

Nicolas

Member
Μηνύματα
188
Likes
436
Επόμενο Ταξίδι
......
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καραϊβική
Επικίνδυνο δεν ειναι σίγουρα, χρονοβόρο ειναι και κοστοβορο - οπως διαπίστωσες. Γενικά τα ταξιδια με τρένο ειναι ιδιαιτερη εμπειρια,ειδικά οταν θα διασχίσεις τοσες χωρες. Αξιζει τον κοπο βεβαια, εστω για μια φορά.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ονειρεμένο Ταξίδι
RTW
2-3 μέρες δε θα βγει
κοντά στις 4 θα σου βγουν.
 

Giwrgos1993

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Το εκανα πριν μερικα χρονια . Ξεκινωντας απο πατρα εφτασα amsterdam μετα απο 60 περιπου ωρες, με 23 ωρες να ΄ναι το καραβι και αλλες 8 να ΄ναι μια διανυκτέρευση ενδιαμεσα. Οσο για το κοστος θα προτεινα ενα interrail global pass αν θες να γυρισεις επισης με τραινο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.794
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom