Πολωνία Πολωνία, μερικές χρήσιμες πληροφορίες

elenitsa2013

Member
Μηνύματα
24
Likes
0
να ρωτησω και κατι ακομη. εχει μεινει καποιος σε αυτο το ξενοδοχειο για να μου πει τη γνωμη του;
Hotel MDM City Centre
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Καλησπερα απο Βαρσοβια. Υπολογισε minimun 2 μερες για Βαρσοβια και 3 για Κρακοβια. Αν δε σε φτανουν οι μερες, ασε καποια πολη για αλλο ταξιδι.
Επισης, η πολωνια εχει πολλες ακομα πολυ ενδιαφερουσες πολεις (πχ Wroclaw, Gdansk, Torun κ.α.). Μην τις αμελεις.
 

elenitsa2013

Member
Μηνύματα
24
Likes
0
Καλησπερα απο Βαρσοβια. Υπολογισε minimun 2 μερες για Βαρσοβια και 3 για Κρακοβια. Αν δε σε φτανουν οι μερες, ασε καποια πολη για αλλο ταξιδι.
Επισης, η πολωνια εχει πολλες ακομα πολυ ενδιαφερουσες πολεις (πχ Wroclaw, Gdansk, Torun κ.α.). Μην τις αμελεις.
τελικα εκλεισα για Βαρσοβια αρχικα και βλεπουμε
αυτο που δεν ξερω ειναι αν πρεπει να κλεισω εισητηρια για το τρενο για μετακινησεις μεσα στην Πολωνια.Θα βρω τον Ιουλιο?Γιατι ειναι πολυ νωρις για να ξερω ακριβως τις ημερομηνιες και τις ωρες...εσεις που ειστε εκει η πηγαινετε συχνα....βοηθείστε!!!
 

elenitsa2013

Member
Μηνύματα
24
Likes
0
Καλησπερα απο Βαρσοβια. Υπολογισε minimun 2 μερες για Βαρσοβια και 3 για Κρακοβια. Αν δε σε φτανουν οι μερες, ασε καποια πολη για αλλο ταξιδι.
Επισης, η πολωνια εχει πολλες ακομα πολυ ενδιαφερουσες πολεις (πχ Wroclaw, Gdansk, Torun κ.α.). Μην τις αμελεις.
λοιπον ψαχνοντας βρηκα πολυ καλυτερες τιμες στα ξενοδοχεια στο Wroclaw και πολυ καλες τιμες στα αεροπορικα!οποτε λέω να μεινουμε βαρσοβια 2-3 μερες και αλλες 3 Wroclaw.Και μετα αναχωρηση απο κει.Πως σου φαινεται για μια πρωτη επαφη με Πολωνία;
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
λοιπον ψαχνοντας βρηκα πολυ καλυτερες τιμες στα ξενοδοχεια στο Wroclaw και πολυ καλες τιμες στα αεροπορικα!οποτε λέω να μεινουμε βαρσοβια 2-3 μερες και αλλες 3 Wroclaw.Και μετα αναχωρηση απο κει.Πως σου φαινεται για μια πρωτη επαφη με Πολωνία;
Το Wroclaw είναι πολύ όμορφο αλλά 3 μέρες είναι μάλλον πολλές. Κοίτα μήπως μπορείς να πας Κρακοβία αντ'αυτού και να βάλεις ημερήσιες από κει (Αουσβιτς, αλατωρυχεία).
 

elenitsa2013

Member
Μηνύματα
24
Likes
0
αν πάω Κρακοβία , που μου φαίνεται εκεί θα καταλήξω τελικά, εχει πάει κανεις απο κει στη Βουδαπεστη με τρένο ή λεωφορείο για να μου πει συνθήκες ?εχω βρει τα εισιτηρια και τις τιμες αλλά απο ασφάλεια τι γινεται?ή απο ποιότητα υπηρεσιών?
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
αν πάω Κρακοβία , που μου φαίνεται εκεί θα καταλήξω τελικά, εχει πάει κανεις απο κει στη Βουδαπεστη με τρένο ή λεωφορείο για να μου πει συνθήκες ?εχω βρει τα εισιτηρια και τις τιμες αλλά απο ασφάλεια τι γινεται?ή απο ποιότητα υπηρεσιών?
Μια χαρά είναι από θέμα ασφάλειας, την κοινή λογική ακολουθείς απλά όπως παντού. Τώρα από ποιότητα υπηρεσιών τι εννοείς; Δε θα έχει και τζακούζι στο τρένο/λεωφορείο :p
 

elenitsa2013

Member
Μηνύματα
24
Likes
0
Μια χαρά είναι από θέμα ασφάλειας, την κοινή λογική ακολουθείς απλά όπως παντού. Τώρα από ποιότητα υπηρεσιών τι εννοείς; Δε θα έχει και τζακούζι στο τρένο/λεωφορείο :p
:) χεχε μαλλον λαθος έθεσα την ερώτηση! Ουσιαστικά θέλω να ξέρω αν είναι καθαρά , αν είναι ξεκούραστα λεωφορεία για τέτοιο μεγάλουτσικο ταξίδι και τέτοια .Το έχεις κάνει αυτό το δρομολόγιο?
 

the Lycan

Member
Μηνύματα
215
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
Βοστώνη...10 και σήμερα..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκωτία
σκεφτόμουν ταξίδι Πολωνία με επίσκεψε Βαρσοβία, κρακοβία, Τορούν και Μάλμπορκ!! πόσο εύκολο είναι σε σχέση με τις μετακινήσεις μέσα στη χώρα?? κοίταζα και για οργανωμένο αλλά δεν βρήκα κάποιο που να περιλαμβάνει Μάλμπορ και το θέλω οπωσδήποτε λόγω του κάστρου!! καμια ιδέα κανείς?
 

greco

Member
Μηνύματα
1.144
Likes
3.315
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γυρος Τουρκιας
Καλημερα,το καστρο στο Μαλμπορκ το προσεγγιζεις απο το πανεμορφο Γκντανσκ,1 ωρα περιπου αποσταση.Για να παρεις μια ιδεα,το δικο μου ταξιδι ηταν Βαρσοβια-Κρακοβια με τρενο 3-5 ωρες αναλογα το τρενο,Κρακοβια-Βροτσλαβ με λεωφορειο 3 ωρες,Βροτσλαβ-Γκντανσκ με νυχτερινο λεωφορειο 8,5 ωρες και Γκντανσκ-Βαρσοβια με εσωτερικη πτηση της Lot-βρηκα εισιτηριο γυρω στα 45 Ευρω.Πραγματι εντυπωσιακο το καστρο,απο τα ωραιοτερα που εχω δει.Παντως ενα παρομοιο ταξιδι εκανε το Versus travel,ψαξτο αν το κανει ακομα.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.743
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom