Ιταλία Λιμνη κομο.. Τα φώτα σας please

marouli

Member
Μηνύματα
73
Likes
54
Επόμενο Ταξίδι
Στοκχόλμη
Ταξίδι-Όνειρο
Κρουαζιέρα στην Αλάσκα
Hi guys. To ΣΚ θα βρίσκομαι για 2η φορά Μιλάνο και θέλω να κάνω μια μονοήμερη στη λίμνη Κόμο. Θα ήθελα να δω κατά σειρά Βαρέννα, Μπελάτζιο, Μενάτζιο, Κόμο. Ποια διαδρομή να ακολουθήσω? Να πάρω τραίνο απο Μιλάνο κατ΄ευθείαν για Βαρέννα ή να πάρω τραίνο απο Μιλάνο για Lecco και μετά με λεωφορείο για τη Βαρέννα, γιατί άκουσα οτι είναι πολύ όμορφη η οδική διαδρομή Lecco-Βαρένα? Και μετά, απο Βαρέννα παίρνω το ferry για Μπελάτζιο και απο εκεί πάλι το ferry για Μενάτζιο? Και μετά απο Μενάτζιο πάω οδικώς με λεωφορείο στο Κόμο ή πάλι με ferry??? Help me please!!! Kαι αν γνωρίζετε τι παίζει απο τιμές στα εισιτήρια των ferry. Νομίζω οτι υπάρχει ημερήσιο που βγαίνει πιο οικονομικό??
 

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
660
Για τους ναύλους με τα φερρυ μπορείς να δεις εδώ
http://www.navlaghi.it/eng/c_tariffe.asp
Είμασταν Κόμο αρχές Νοεμβρίου και ήταν πραγματικά υπέροχο το όλο σκηνικό.Μέναμε Bellagio και φυσικά εννοείται ότι γυρίσαμε όλη την γύρω περιοχή.Αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν η διαδρομή Como-Bellagio ,Mennagio-Lugano και φυσικά η απείρου κάλλους villa Balbianello!!!
Tι μου θύμισες τώρα!!!
 

marouli

Member
Μηνύματα
73
Likes
54
Επόμενο Ταξίδι
Στοκχόλμη
Ταξίδι-Όνειρο
Κρουαζιέρα στην Αλάσκα
Galoz, ευχαριστώ για το link αλλά μου φαίνεται λίγο μπερδεψουά. Μήπως έχεις έτσι μια σύντομη απάντηση για τους ναύλους? και μήπως και για την διαδρομή που θα ακολουθήσω?
 

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
660
Απ'ότι βλέπω αν θέλεις να κινηθείς στο τρίγωνο Varenna-Bellagio-Mennagio είναι 4.60 euro ο κανονικός ναύλος το one-way και 15 euro το μονοήμερο.Δες όμως λίγο και τα δρομολόγια γιατί το χειμώνα αραιώνουν .
 

greco

Member
Μηνύματα
1.147
Likes
3.320
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Αυτο που σκεφτεσαι εκανα.Τρενο μεχρι την ονειρικη Βαρεννα νωρις πριν πλακωσει κοσμος,απο εκει ferry για το υπεροχο Bellagio,μετα ferry για Mennagio {λιγοτερο ομορφο κατ εμε} και μετα λεωφορειο για Κομο[υπεροχη διαδρομη}.Δεν εβγαλα καποια καρτα,θυμαμαι παντως οτι τα μεμονωμενα εισιτηρια δεν ηταν ακριβα.
 

marouli

Member
Μηνύματα
73
Likes
54
Επόμενο Ταξίδι
Στοκχόλμη
Ταξίδι-Όνειρο
Κρουαζιέρα στην Αλάσκα
OK. Ευχαριστώ πολύ! :clap:
 

greco

Member
Μηνύματα
1.147
Likes
3.320
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Απο λιμνη ειναι κι αυτη αλλα στο Hallstatt της Αυστριας!
 

PEGIOMALE

Member
Μηνύματα
17
Likes
0
καλημέρα σας
θελω να με βοηθησετε επειδη ειμαι και λιγο ασχετη και βγάζω ακρη με οτι διαβάζω σιγα σιγα εδω στις ιστορίες...με ενδιαφερει για την περιοδο αρχες ιουλιου να φυγουμε απο αθηνα και να παμε μιλανο.
ειμαστε παντρεμενοι με ενα παιδι επτα ετων ...θελω να δω απο αυτα που εχω διαβασει λιμνη κομο bellagio veronna και οποιο αλλο χωριουδακι εαν προλαβαινουμε μας προτεινετε....
οι μέρες ειναι απο παρασκευη εως κυριακη.
που αξιζει να μεινω και πως να μετακινηθουμε απο μιλανο για να φτασουμε λιμνη κομο αυτοκινητο η τραινο???
καθε πληροφορια ευπροσδεκτη για να με βοηθησετε να φτιαξω διαδρομη!!
ευχαριστω
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.034
Ο καλυτερος τροπος για να δεις ολα αυτα τα μερη,ειναι με αυτοκινητο.Οι μερες ειναι σχετικα λιγες για να χασετε χρονο μετακινουμενοι με τρενο.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.089
Likes
23.824
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
καλημέρα σας
θελω να δω απο αυτα που εχω διαβασει λιμνη κομο bellagio veronna και οποιο αλλο χωριουδακι εαν προλαβαινουμε μας προτεινετε....
Μήπως εννοείς "varenna";
 

PEGIOMALE

Member
Μηνύματα
17
Likes
0
Ευχαριστω πολυ για τγς απαντησεις ναι varenna εννοω μηπως μπορειτε να μου πειτε απο αεροδρομιο μαλπενσα που θα φτασω που να μεινω ποια να ειναι η βαση και εαν εχετε σαιτ με ενοικιασεις αυτοκινητων να το κλεισω απο τωρα...τι μου προτεινετε να δω και επισης εαν αξιζρι να παω lugano
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.161
Μηνύματα
882.477
Μέλη
38.878
Νεότερο μέλος
pennykk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom