Τι σας ενοχλεί στους συνεπιβάτες σας;

bifteki

Member
Μηνύματα
34
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Εμένα με ενοχλούν αυτοί που ενοχλούν το μωρό μου!!! Ναι ναι υπάρχει και αυτή η κατηγορία. Ο γιος μου είναι 21 μηνών και έχει κάνει ήδη αρκετά ταξίδια με αεροπλάνο. Σε γενικές γραμμές είναι κύριος. Πιο μικρός θήλαζε και κοιμόταν, τώρα θηλάζει, κοιμάται λιγότερο- δυστυχώς- και μετά παίζει με διάφορα που φέρνω εγώ μαζί ή με αξεσουάρ που βρίσκει στο αεροπλάνο πχ το ποτηράκι της μαμάς κτλ ως εδώ καλά. Γυρνάμε λοιπόν από Βρυξέλλες μόνοι μας χωρίς τον μπαμπά οπότε έχουμε δίπλα μας μια κυρία γύρω στα 60 που είχε πάθει μεγάλη χαρά με τον μικρό και θεώρησε πολύ καλή ιδέα να του αρπάει τα αντικείμενα που κρατά και να τα κρύβει ….Μια δυο τρεις πέντε δέκα άρχισε αυτός να εκνευρίζεται και να ουρλιάζει! Δε μπορεί λέω θα σταματήσει! Σας πληροφορώ λοιπόν πως ΟΧΙ για κάποιο ανατριχιαστικά μαζοχιστικό λόγο η τύπα ενθουσιάστηκε….κόντεψα να τη χτυπήσω ματημπαναγία
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Συντάσσομαι με humming bird.. Αυτό που σηκώνονται με το που προσγειώνεται το αεροπλάνο με ξεπερνά. Δημιουργείται εκνευρισμός γιατί δε χωράς όρθιος και πρέπει να στουπώσεις με σκυμένο κεφάλι όρθιος στη θέση, ενώ χέρια πετάγονται ολούθε για να πάρουν τα πράγματά τους από το ντουλαπάκι κι εσύ χαιρετάς την κρίση κλειστοφοβίας που έρχεται. Χρόνο δεν κερδίζεις και από πάνω δημιουργείς εκνευρισμό και άγχος στους συνεπιβάτες που δε θέλουν/δε μπορούν/δε χωράνε να σηκωθούν. Ξέρετε, υπάρχουν και άτομα με κινητικά προβλήματα ή με μωρά που επίσης έχουν ανταποκρίσεις να προλάβουν, αλλά όταν σηκώνονται όλοι έτσι, ουσιαστικά τους δημιουργείται πολύ μεγαλύτερο πρόβλημα από το να γινόταν εκκένωση του αεροσκάφους με ηρεμία.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Αυτο το θεμα δεν το ειχαμε ξαναπαντησει παλιοτερα?
Βλεπω οτι το ξαπλωτο καθισμα ειναι σταθερη αξια .Εννοειται οτι και μενα με ενοχλει ..οπως και να κλωτσουν οι πισω το δικο μου καθισμα μπροστα ..ή να σου πιανουν ολο το μπρατσο και να μην εχεις που να ακουμπησεις τα χερια σου.Αλλα εγω δε μασαω ..δεν αφηνω τον αλλο να το ξανακανει δευτερη φορα..του το επισημαινω με τη μια.
Αυτο που ειπατε για τα καραβια μεγαλη αληθεια ..ποσο συμφωνω!!!!!Ερχονται μια ωρα πριν και απλωνονται πανω σε καθισμα που κανονικα καθονται τεσσερεις για να κοιμηθουν..ή σε κατι υπερφορτωμενα δρομολογια απο κατι Παρους και κατι Σαντορινες ..να κοιμουνται στρωματσαδα στους διαδρομους καμια 10ρια καγκουρες στη σειρα και να πρεπει να περνας απο πανω τους για να προχωρησεις . Εχω κρατηθει πολλες φορες να μην πιαστουμε μαλλι με μαλλι.Ξεχασατε βεβαια ενα παρομοιο χαμο αποβιβασης που συμβαινει στα πλοια ..αντιστοιχο ή και χειροτερο των αεροπλανων.Στα καραβια εχουμε και σκαλες ..οποτε φανταστειτε σκηνικο να σπρωχνονται κουτρουβαλωντας τις βαλιτσες και τους σακους στα σκαλια.
 

thch81

Member
Μηνύματα
92
Likes
70
ΡΟΧΑΛΗΤΟ!!!!!!!!!!!! .....αλλά πάντα υπάρχει αυτό το κάτι που δεν περίμενες ποτέ! Πχ ΚΤΕΛ 2003, διαδρομή Λαμία-Βόλος, συνεπιβάτης αρνάκι σε χαρτόκουτα μέχρι τον Αλμυρό:D:D:D:D
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
ΡΟΧΑΛΗΤΟ!!!!!!!!!!!! .....αλλά πάντα υπάρχει αυτό το κάτι που δεν περίμενες ποτέ! Πχ ΚΤΕΛ 2003, διαδρομή Λαμία-Βόλος, συνεπιβάτης αρνάκι σε χαρτόκουτα μέχρι τον Αλμυρό:D:D:D:D
To είχε ως pet ή το κερνούσε;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.158
Μηνύματα
882.404
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom