Ryanair Ποιά η γνώμη σας για τη Ryanair;

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Παντως η δικη μου γνωμη βελτιωνεται..στην προ ημερων πενταωρη καθυστερηση της βραδυνης Φιουμιτσινο-Παλερμο (αφιξη 3.30 αντι 22.30...) προσφερε κουπονι για δωρεαν σαντουιτς κ αναψυκτικο!!!το μπαρ βεβαια ηταν κλειστο αλλα απαντω στους κακοπροαιρετους οτι η κινηση μετραει..
 

thch81

Member
Μηνύματα
92
Likes
70
Όντως τώρα που ξαναδιαβαζω το μήνυμά μου έχει υβριστικά στοιχεία. Οι αρχαίοι Έλληνες έλεγαν ότι η ύβρις τιμωρείται αυστηρότατα από τους θεούς. Την επόμενη φορά πριν αναρτήσω κάτι θα το ξαναδιαβάσω προσεκτικά, ώστε να μην εκτειθώ ξανα.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Δεν χρειάζεται... απλά την επόμενη φορά που θα γράψεις κάτι βάλε την απλή λογική να δουλέψει... δεν μπορεί να συγκρίνεις τους χθεσινούς με εταιρίες που υπάρχουν στο χώρο χρόνια και έτσι να βγάζεις αυθαίρετα συμπεράσματα... αν κάνεις αυτό σίγουρα δεν θα εκτεθείς ξανά...
 

thch81

Member
Μηνύματα
92
Likes
70
Ευχαριστώ πολύ, αλλά εκτείθεμαι. Μπορεί με το username μου να διατηρείται η ανωνυμία μου, αλλά ξέροντας την επαγγελματική μου ιδιότητα και κριτική ικανότητα, δεν θα έπρεπε να υποπέφτω σε τέτοια σφάλματα.
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
  • Πας στην ιστοσελίδα της στο online check-in
  • Ναι, επιτρέπουν πλέον και μια μικρή τσάντα.
  • Δεν ξέρω να σου πω για την κάμερα. αν είναι για μια μικρή συσκευή που θα μπορούσες να χεις κ στη τσέπη σου φαντάζομαι δεν θα χεις πρόβλημα. Αν πάλι είναι πιο μεγάλη, αφού θα την έχεις κρεμασμένη στο λαιμό, πιθανόν να θεωρήσουν ότι είναι η δεύτερη μικρή αποσκευή που επιτρέπουν. Πάντως αυτό που μου έκανε εντύπωση τον Δεκέμβρη που ταξίδεψα είναι ότι με το online check-in, ούτε καν μου είπαν να ελεξουν το βάρος και το μέγεθος των αποσκευών μου (αν και είχα φροντίσει να είναι στα επιτεπτά όρια). Και το περίεργο είναι ότι το αεροδρόμιο αναχώρησης μου ήταν στην Αγγλία, που λίγα χρόνια πριν τα πράγματα ήταν πολύ αυστηρά ακόμα και με τις μη low cost.
Δεν υπάρχει προβλημα με την καμερα...ετσι και αλλιώς και στη Βαλίτσα να την ειχες θα σου ελεγαν να την βγαλεις και να ανοιξεις το καπακι φακου και αν ειναι και με μεγαλο φακο να τον αποσπασεις απο το σωμα της μηχανης για να περασεις τον ελεγχο..Οποτε..Βαλιτσα +τσαντα + ηλεκτρονικη/φωτό συσκευή στο χερι..
Ευχαριστώ πολύ, αλλά εκτείθεμαι. Μπορεί με το username μου να διατηρείται η ανωνυμία μου, αλλά ξέροντας την επαγγελματική μου ιδιότητα και κριτική ικανότητα, δεν θα έπρεπε να υποπέφτω σε τέτοια σφάλματα.
.....το τραβάς..... και χανεις το δικιο σου...Αστο καλα σου λενε..επρεπε να το γραφτούν αλλου αυτες οι ερωτησεις -απαντησεις...Εδώ γραφει καθαρα"ποια η γνωμη σας..κλπ"..
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Ευχαριστώ πολύ, αλλά εκτείθεμαι. Μπορεί με το username μου να διατηρείται η ανωνυμία μου, αλλά ξέροντας την επαγγελματική μου ιδιότητα και κριτική ικανότητα, δεν θα έπρεπε να υποπέφτω σε τέτοια σφάλματα.
Aν η επαγγελματική σου ιδιότητα έχει να κάνει με τον χώρο της αεροπορίας τότε έχεις δίκιο βουνό... εκτίθεσαι και όχι μόνο... αν όμως δεν έχει να κάνει με τον χώρο μην ανησυχείς... όλοι έχουμε γράψει σαχλαμαρίτσες χωρίς να γνωρίζουμε το αντικείμενο,δεν θα σε παρεξηγήσει κανείς...
 

Conna

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Ερώτηση κρίσεως αν μπορεί κάποιος να απαντήσει ... πως γίνεται η μέτρηση της χειραποσκευής στο αεροδρόμιο ? Η βαλιτσούλα μου είναι 21εκ αλλά αν πιεστεί γίνεται 20εκ.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.722
Likes
14.823
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
η μέτρηση γίνετε βάζοντας τη βαλίτσα σε ένα σιδερένιο κουτί που έχει τις διαστάσεις που καθορίζει η εταιρία.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Χωρίς να είμαι λάτρης κάποια αεροπορικής εταιρίας, έχω να αναφέρω ότι κρυφές χρεώσεις υπάρχουν σε όλες σχεδόν τις εταιρίες. Η συγκεκριμένη είναι μια low cost εταιρία και έτσι λειτουργούν οι low cost εταιρίες παγκοσμίως για μείωση του κόστους.
α) Δεν υπάρχουν κρυφές χρεώσεις σε καμιά αεροπορική. Όλες οι χρεώσεις εξηγούνται στους όρους.
β) Οι low-cost εταιρείες δε μειώνουν το κόστος μέσω κρυφών χρεώσεων αλλά μέσω της εφαρμογής ενός επιχειρηματικού μοντέλου χαμηλού κόστους σε όλους τους τομείς της λειτουργίας τους.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Όλες οι χρεώσεις εξηγούνται στους όρους..
Το ιταλικο Antitrust εχει εντελως αντιθετη αποψη απο τη δικη σου. Και γι αυτο φιλοδωρησε με 1.000.000 Ε προστιμο τις 2 πιο δημοφιλεις low cost..τη μεριδα του λεοντος (850.000) την ανελαβε η Ραιαν που εσπευσε τρεχοντας να αλλαξει το σαιτ της. Ακριβως γιατι δεν εξηγουσε τις χρεωσεις..
Λινκ στα ιταλικα, δεν νομιζω οτι ενδιαφερουν οι λεπτομερειες για να στο μεταφρασω..
http://www.lastampa.it/2014/02/17/e...-e-ryanair-tZkjem6R7fzQlnaBA0GKMK/pagina.html
Κ αγγλικα:
http://www.theguardian.com/business/2014/feb/17/ryanair-easyjet-fined-travel-insurance
 
Last edited:
Μηνύματα
76
Likes
67
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α-ΚΑΝΑΔΑΣ
Βρε καημό με την Ryanair !!!!!......εκεί...ακόμη....συνεχίζουν κάποιοι να κατηγορούν για να σώσουν λέει τους υπόλοιπους που δεν γνωρίζουν......χαχαχα
Οοοοοοοτι και να λέτε ......όοοοοοσο και να κατηγορείτε.......το θέμα είναι ότι η Ryanair .......σκίιιιιιιιζει.......είτε σας αρέσει-είτε όχι......Να ναι καλά οι άνθρωποι,που είτε παίρνουν επιδότηση,είτε δεν είναι ίδρυμα,είτε ήρθαν για να κονομίσουν,είτε για κάποιους κοροιδευουν τον κόσμο,είτε υπόσχονται θέσεις εργασίας που δεν τις τηρούν......είτε.....είτε....είτε.......ΣΗΜΑΣΙΑ έχει το ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ......και αυτό είναι το εξής :.......Οτι μπόρεσαν χιλιάδες άνθρωποι να γνωρίσουν διάφορες ευρωπαικες πόλεις,διάφορες ευρωπαικες πρωτευουσες ΜΕ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΚΟΣΤΟΣ .......
Οοοοοολα τα υπόλοιπα..........είναι........ΝΑ'ΧΑΜΕ-ΝΑ ΛΕΓΑΜΕ......για να γεμίζουν εδώ οι σελίδες.
Αυτη είναι η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ και το αποδυκνείουν τα εκατομύρια των επιβατών που ταξιδευουν μαζί της.....Αυτός που ταξιδευει με Ryanair ΓΝΩΡΙΖΕΙ ότι θα πληρώσει το νερό πάνω στο αεροπλάνο,θα πληρώσει για ότι θέλει να φάει.......αλλά θα πετάξει ΦΘΗΝΑΑΑΑΑΑΑΑ.......
Εσείς που θέλετε να σας κεράσουν πάνω στο αεροπλάνο νερό,σαντουιτς και καραμελίτσες και την θεωρείτε απαράδεκτη σαν εταιρεία που δεν το κάνει αυτό.....μπορείτε να κάνετε το εξής ......απλό-απλότατο-απλούστατο.....ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΤΑΞΕΤΕ.
Ουτε εμάς που θέλουμε θα μας στεναχωρήσετε,ούτε την εταιρεία.
Συνεπώς η απάντηση στην ερώτηση του θέματος "ποια ειναι η γνώμη σας για την Ryanair " η απάντηση ΜΟΥ είναι (πιστεύω ότι μπορώ να την εκφράσω-χωρίς να φοβάμαι το βρίσιμο κάποιων - έτσι ?)...........είναι η καλύτερη εταιρεία για τα λεφτά των εισητηρίων που δίνεις.Εμένα ΑΥΤΟ και μόνο με ενδιαφέρει.ΤΙΠΟΤΑ άλλο.και γιαυτό πετάω ΜΟΝΟ με αυτήν.
Εσένα που σε ενδιαφέρει το νερό,το σαντουιτς,οι καραμέλες,οι ώρες πτήσεων,τα αεροδρόμια που δεν σε καλύπτουν τότε ψάξε να βρεις κάτι άλλο.Εγώ πάντως ΔΕΝ βρήκα , όσο και να έψαξα Bergamo με 5 ευρώ και Ρώμη με 9,99......και ας μην μου εδωσαν νερό και καραμέλες στο αεροπλάνο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.299
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom