Ιταλία Bergamo/ Και μετα τι;

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.280
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ονειρεμένο Ταξίδι
ρωσια
Δυο διαφορετικα χωρια στη λιμνη Κομο.
Νομιζω οτι η Βερονα αξιζει μια διανυκτερευση,περσι μετανοιωσα που δεν εκατσα πιο πολυ και ειναι στα υπ οψην να ξαναπαω..
 

astrah

Member
Μηνύματα
121
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ταξίδι να'νε κ οπου να'νε
Ονειρεμένο Ταξίδι
το γυρο του κοσμου!
Βενετία απορρίπτεται. Νομίζω περισσότερο για Βερόνα για καμιά διανυκτέρευση .. Παρά Τορίνο τι λέτε και εσεις;
 

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
659
Βενετία απορρίπτεται. Νομίζω περισσότερο για Βερόνα για καμιά διανυκτέρευση .. Παρά Τορίνο τι λέτε και εσεις;
Γιατί τόσο κατηγορηματικά??Εφόσον έχετε πάει σε όλα τα υπόλοιπα μέρη γύρω-γύρω και οι μέρες σας είναι αρκετές!!
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Γεια χαρά παιδιά ελπίζω στην πολύτιμη βοήθεια σας.
Κλείσαμε με Ryan για Bergamo 30/4 με 5/5. Άφιξη 4 το απόγευμα και αναχώρηση 7 απογευμα.Και τώρα κολλήσαμε στο τι θα κάνουμε; Ξενοδοχείο ακόμα δεν κλείσαμε κάποιο και ακόμα δεν αποφασίσαμε για αυτοκίνητο. Λέμε να νοικιάσουμε για 2-3 μέρες. Έχουμε ταξιδέψει στις λίμνες με δικό μας αυτοκίνητο Bellagio Varena, Lougano Como. Φλορεντια Σιενα .Επίσης στο Μιλάνο οπου δεν θέλουμε να ξαναπάμε. Να μείνουμε τόσες μέρες Bergamo φαίνονται πολλές .εσείς τι λέτε.
Εγω λεω οτι πρωτα αποφασιζουμε τι μπορουμε να κανουμε και μετα κλεινουμε.
 
Μηνύματα
66
Likes
25
Θα συμφωνήσω απόλυτα. Το γεγονός ότι βρήκαμε φτηνά εισιτήρια, δε σημαίνει ότι τα κλείνουμε, χωρίς να σκεφτούμε τι θα κάνουμε εκεί. Κι εγώ σου λέω ότι σπάει ο διάολος το πόδι του και δεν βρίσκεις ξενοδοχείο, ή βρίσκεις πανάκριβο. Η ακόμη, δε σου δέχονται το δίπλωμα για να νοικιάσεις αυτοκίνητο (κάτι που έπαθα στη Ρώμη). Τι θα κάνεις? Που θα πας? Μήπως δεν οργάνωσες σωστά το ταξίδι???
 

astrah

Member
Μηνύματα
121
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ταξίδι να'νε κ οπου να'νε
Ονειρεμένο Ταξίδι
το γυρο του κοσμου!
Δεν ήταν και πολύ φθηνά ήταν τα εισιτήρια .Απλά δεδομένου του χρόνου που έχουμε και της κατάστασης με τις δουλειές μας την συγκεκριμένη στιγμή θέλαμε ένα ταξίδι κάπου ,οπουδήποτε. Ίσως τελικά να αλλάξουν τα πράγματα και να μην πάμε καθόλου γι αυτό δεν έχω κλείσει ακόμα τίποτα άλλο εκτός από τα εισιτήρια. Αλλά δεν πιστεύω ότι δεν θα βρω πουθενα να μείνω. Η ότι δεν θα περάσω καλά αφου αυτός είναι ο σκοπός μου. Σίγουρα πάντως δεν το έχω οργανώσει καθόλου. Το έχω αναφέρει και ποιο πριν.

Βενετία έχει πάει η γυναίκα μου μικρή και ούτε να την ακούσει δεν θέλει.
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ονειρεμένο Ταξίδι
παντου
Προτείνω δυο λύσεις: Βερονα -Πάντοβα που ειναι όμορφες πόλεις και κοντά μπορείτε να πάτε και στο Abano terme για σπα ή
Πάρμα-Πιατσέντζα με σπα στο Salsomaggiore, ειναι περιοχή με ωραία εξοχή,φαγητό κι ένα ωραιο outlet εκει κοντά στη Φιντέντσα.
 

astrah

Member
Μηνύματα
121
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ταξίδι να'νε κ οπου να'νε
Ονειρεμένο Ταξίδι
το γυρο του κοσμου!
Το πρόγραμμα διαμορφώνεται σιγά σιγά. Άφιξη στο Μπεργκαμο 30/4 16:00 ενοικίαση αυτοκινήτου για 3 ημέρες (ως 19:30 3/5) και φεύγουμε για Βερόνα. Μικρή βόλτα το πρώτο βράδυ και μεγαλύτερη την επόμενη μέρα. Τελευταία μέρα μάλλον εκδρομή με το αυτοκίνητο καμιά πρόταση ; 3/5 αναχώρηση από Βερόνα για Σιρμιονε και ντεσετζανο με τελικό προορισμό το μπεργκαμο όπου αφήνουμε το αυτοκίνητο και πηγαίνουμε στο ξενοδοχείο . Επόμενες 2μερες ως αναχώρηση στο Μπεργκαμο. Εάν υπάρχουν πληροφορίες για ξενοδοχεία σε Βερόνα και μπεργκαμο καλοδεχουμενες όπως και για εταιρία ενοικίασης αυτοκινήτου για μέρες και ωρες που έγραψα. Έχω βρει στο Μπεργκαμο το gio'l bed & b. Είναι μακριά λέτε από κεντρο;
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ

astrah

Member
Μηνύματα
121
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ταξίδι να'νε κ οπου να'νε
Ονειρεμένο Ταξίδι
το γυρο του κοσμου!
Έψαξα για αυτοκίνητο και βρήκα στα 68ευρω με Avis αλλά δεν βλέπω πουθενά να έχει επιλογή για μηδενική απαλλαγή για τρακάρισμα η κλοπή με έξτρα ποσο. Που μπορώ να το βρω ετσι;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.671
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom