Ιταλία Bergamo/ Και μετα τι;

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Κάπως έτσι το έχουμε οργανώσει τελικά. Οταν με το καλο φτάσουμε Μπεργκαμο θα νοικιάσουμε αυτοκίνητο ( είσαι ο μόνος που μου λέει να το κλείσω εκεί και όχι από πριν) και θα φύγουμε για Βερόνα κλείσαμε ένα ξενοδοχείο λίγο πιο έξω από κέντρο με δωρεάν πάρκινγκ. Όσο προλάβουμε θα δούμε λιγο από Βερόνα. Το επόμενο πρωί είτε Βερόνα είτε Βόλτα στην Γκαρτντα .Σιρμιανο κτλ. Αυτό παίζει ακόμα γιατί λέμε να το κάνουμε την τρίτη μέρα όταν και θα γυρισουμε στο Μπεργκαμο και θα πρέπει να επιστρέψουμε και το αυτοκίνητο ως τις 16:30. Το υπόλοιπο πρόγραμμα Μπεργκαμο . Μονζα λέει τιποτα;
Θα πας και θα κλεισεις επιτοπου? Μα καλα αν δεν βρεις? αν οι τιμες ειναι στα υψη? κλεισε απο εδω να εισαι οκ. Αν δεν εμπιστευεσαι τα πρακτορεια κλεισε απευθειας απο σαιτ καποιας μεγαλης εταιρειας ενοικιασεων.
 

astrah

Member
Μηνύματα
121
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ταξίδι να'νε κ οπου να'νε
Ονειρεμένο Ταξίδι
το γυρο του κοσμου!
Μάλλον στην Avis.
 
Last edited:

astrah

Member
Μηνύματα
121
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ταξίδι να'νε κ οπου να'νε
Ονειρεμένο Ταξίδι
το γυρο του κοσμου!
Θα πας και θα κλεισεις επιτοπου? Μα καλα αν δεν βρεις? αν οι τιμες ειναι στα υψη? κλεισε απο εδω να εισαι οκ. Αν δεν εμπιστευεσαι τα πρακτορεια κλεισε απευθειας απο σαιτ καποιας μεγαλης εταιρειας ενοικιασεων.
Όχι θα κλείσω πριν πάω φυσικά .
 

chrgkoutz

Member
Μηνύματα
358
Likes
1.180
Ονειρεμένο Ταξίδι
Δάση Βόρειου Καναδά
Το κλεισιμο αυτοκινητου μπορει να γινει απο Ελλαδα,αλλα με γραφειο της πολης,που θα πας.
Απο Monza δεν εχω γνωση και αποψη και θαθελα -αν πας- ενημερωση κι εντυπωσεις.
Για μια ακομη φορα,καλα να περασετε.

ΥΓ.Samion το να αντιπαρατεθω μαζι σου για υποκειμενικα θεματα ποιοτητας και τιμων ή εμπειριών, δεν βοηθα τον φιλο μας,συνεπως δεν θαθελα να συνεχισω.
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
Η Monza δεν λεει απολυτως τιποτα κατα τη γνωμη μου ...παιρνει λαμψη απο τη F1 και τιποτα αλλο.. Αυτοκινητο εκλεισα και τις 2 φορες που πηγα η τελευταια το Σεπτεμβρη μεσω ιντερνετ και το παρελαβα Bergamo με χρεωση της καρτας και ειχα και το ροζ διπλωμα, αν εχει κατι αλλαξει τωρα δεν γνωριζω..
 

alisaxni

Member
Μηνύματα
77
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ολόκληρη η υφήλιος...
Καλησπέρα παιδιά!
Λοιπόν έχω ερώτηση. Θα ταξιδέψουμε Μιλάνο τον Οκτώβρη και επιλέξαμε επίτηδες για την άφιξη το Bergamo ώστε να το δούμε, μιας και έχει μια μαγευτική παλαιά πόλη. Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: επειδή δεν σκοπεύουμε να μείνουμε, αλλά κατά το απογευματάκι να φύγουμε για Κόμο, υπάρχει κάποιο σημείο που μπορούμε να κλειδώσουμε τα πράγματά μας; Στο σταθμό, κάπου;

Ευχαριστώ προκαταβολικά για την βοήθεια!
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
Δεν το γνωριζω..αλλα στον γκουγκλη διαβαζοντας λιγο καταλαβα οτι δεν εχει lockers στον σιδ.σταθμο,αλλα καπου κοντα,στον σταθμο λεωφορειων η στο αεροδρομιο.(εχει και ενα βιντεακι στην αρχη)Δες αυτα τα σαιτ...
https://www.google.gr/?gws_rd=ssl#q=bergamo+train+station+lockers
 

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
εχει στον πεζοδρομο απεναντι απο το σιδηροδρομικο σταθμο, ηλεκτρονικα lockers

και το σχετικο βιντεο
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
66
Likes
25
πού είναι αυτή η πιτσαρία? Λέτε ότι είναι στον κεντρικό πεζόδρομο της παλιάς πόλης, αλλά ποιος είναι ο κεντρικός? εγώ στους χάρτες βλέπω ότι όλη η πόλη ένας ατέλειωτος πεζόδρομος είναι. Μπορείτε να μου πείτε από ποιο σημείο της πόλης θα πάρω το τελεφερίκ για να ανέβω στην παλιά πόλη και σε ποιο σημείο της παλιάς πόλης με αφήνει το τελεφερίκ και πώς θα πάω σε αυτή την πιτσαρία? θα εκτιμούσα σημείο στο χάρτη για να καταλάβω ή κάποιο όνομα οδού. ευχαριστώ.
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
πού είναι αυτή η πιτσαρία? Λέτε ότι είναι στον κεντρικό πεζόδρομο της παλιάς πόλης, αλλά ποιος είναι ο κεντρικός? εγώ στους χάρτες βλέπω ότι όλη η πόλη ένας ατέλειωτος πεζόδρομος είναι. Μπορείτε να μου πείτε από ποιο σημείο της πόλης θα πάρω το τελεφερίκ για να ανέβω στην παλιά πόλη και σε ποιο σημείο της παλιάς πόλης με αφήνει το τελεφερίκ και πώς θα πάω σε αυτή την πιτσαρία? θα εκτιμούσα σημείο στο χάρτη για να καταλάβω ή κάποιο όνομα οδού. ευχαριστώ.
http://www.tripadvisor.com.gr/Resta...aio-Bergamo_Province_of_Bergamo_Lombardy.html
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ονειρεμένο Ταξίδι
greenland-φεροε-svalbard
Παιδια θα εκανε κανεις χριστουγεννα στην περιοχή;
Δεν είναι και το ιδανικό μερος αλλα θα έχει δρομολόγια για λίμνη garda από Βερονα;
Θα εκτιμούσα κάποια καθοδήγηση γιατί έχω να καθοδηγήσω άλλους :D
 

elpa02

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπερα σε ολους,
Για επαγγελματικους λόγους θα ειμαι στο Bergamo για 15 ημερες. Τα πρωινα θα ειναι ολα δεσμευμενα λόγω δουλειας αλλα θα χω διαθεσιμο χρονο απο το μεσημερι και μετα και 2 ΣΚ.
Εχω ψαξει αρκετα threads εδω και μαζεψα πληροφορίες αλλα αν θα μπορουσε καποιος να προτεινει αξιοθεατα της πολης , κοντινες διαδρομες με συγκοινωνια για τις καθημερινες και ημερησιες εξορμησεις τα ΣΚ θα με βοηθουσε πολυ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.553
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom