το βιβλίο που δε θα τελειώσω ποτε

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Το πρωτο, το πρωτο...βαλε και μενα στις προπαραγγελιες, ιδιως αν συμπεριλαμβανεις και κανα αποχυμωτη ή καμια αυτοματη συσκευη μασαζ...
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Όντως ότι σε ευχαριστεί...

Το δεύτερο απευθύνεται σε μεγαλύτερο κοινό νομίζω. Το πρώτο περιορίζεται κατά μεγαλύτερο ποσοστό σε αυτούς που έχουν πάει Κούβα ή σκέφτονται σοβαρά να πάνε. Ακόμη και μένα που έχω πάει, θα με ενδιέφερε το δεύτερο απο την άποψη ότι θα γράφεις για περισσότερες χώρες, πολλές απο τις οποίες σίγουρα δεν έχω επισκεφθεί, αλλά θέλω κάτι να ακούσω/μάθω. Θα μου πείς, μπές στο γόογλη. Μα εκεί δεν έχει ιστορίες!...
 

gusakis

Member
Μηνύματα
27
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Τουρκία
Το δεύτερο θα το αγόραζα σίγουρα καθώς μου φαίνεται πολύ πιο ενδιαφέρον,το πρώτο δεν νομίζω καθώς μου φαίνεται κάπως περιορισμένο και αν δεν σε ενδιαφέρει και η Κούβα τότε.....
 

liopyr

Member
Μηνύματα
322
Likes
627
Νομίζω πως δεν ρωτάς στο κατάλληλο μέρος για να πάρεις αντικειμενικές απαντήσεις, οι περισσότεροι εδώ μέσα μάλλον θα σου πουν το δεύτερο.
Προσωπικά θα διάβαζα το πρώτο, το οποίο ίσως απευθύνεται σε μικρότερο κοινό, αλλά φαντάζομαι πως θα έχει και μικρότερο "ανταγωνισμό" σε αυτό το είδος, τέτοιου τύπου πληροφορίες για την Κούβα δεν ακούς και κάθε μέρα, ενώ ιστορίες από διάφορα ταξίδια βρίσκεις παντού, με ανίκητο ανταγωνιστή το φόρουμ μας. ;p

Μη σε πάρω και στο λαιμό μου και χρεοκοπήσεις πάντως, πάνω από 1 δεν μπορώ να αγοράσω, μη σου πω πως θα το δανειστώ από κανέναν άλλο και θα σου πω ψέμματα πως το αγόρασα! :D
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
735
Likes
1.883
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Εγω θα διαβαζα και το πρωτο γιατι εχω γνωρισει την κουβα και θα ηθελα να μαθω καποια παραπανω πραγματα γι αυτην. Πιστευω ομως οτι το δευτερο απευθυνεται σε μαγαλυτερο κοινο και διαβαζεται - αγοραζεται πολυ πιο ευκολα. Τι σε εμποδιζει ομως σιγα σιγα να τα γραψεις και τα δυο;
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.506
Likes
7.699
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
..δεν θα με χαλαγε να ειναι σαν τομος ενα πραγμα στη δευτερη ενοτητα να ειναι οι ιστοριες...και οπως ειπε και η ντιμ κιρ θα το αγορασουμε οπως και νανε...
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
851
Likes
776
Εγω θα προτιμουσα το δευτερο γιατι ξερω οτι εχεις πολλα να πεις. Καποιος ομως αναγνωστης που δεν σε ξερει γιατι να επιλεξει το δικο σου βιβλιο που ειναι γενικο ταξιδιωτικο, αναμεσα σε τοσα αλλα ταξιδιωτικα που κυκλοφορουν; Ενω αν επικεντρωθεις στην Κουβα εχεις πιο στοχευμενο κοινο κ συγκεκριμενο περιεχομενο κ αλλωστε ποσα βιβλια παρομοια κυκλοφορουν (αρκετα ισως, αλλα λιγοτερα απο το "γενικο"); Αρα ξεκινα με την Κουβα κ οταν γινεις γνωστος ταξιδιωτικος συγγραφεας προχωρας κ στο δευτερο!

Καλη επιτυχια! Κ εγω θα το αγορασω, ο,τι κ αν αποφασισεις!

ps: κ αν θες μεταφραση στα ιταλικα, προσφερομαι!
 
Last edited:

JohnyE

Member
Μηνύματα
194
Likes
217
Το πρώτο δαγκωτό. Πιο προτότυπο, πιο πιασάρικο , πιο ενδιαφέρον .
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.000
Likes
2.093
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
To δευτερο το προτιμω! Αν παραγγειλουμε νωρις το αγοραζουμε σε χαμηλοτερη τιμη; Αν γινεις πασιγνωστος συγγραφεας θα συνεχισεις να μας μιλας;Αν αγορασω δυο θα βαλεις τη δικη μου φωτο στο αβαταρ;;;
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Γράψε 2 σε 1, με τίτλο " Η Κούβα και οι άλλες".:)
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.474
Likes
7.944
Γνωριζοντας σε ως "συγγραφεα" εδω στο φορουμ σιγουρα θα διαβαζα και τα 2...
Αν ομως δεν γνωριζα τον τροπο που γραφεις και ειχα φραγκα μονο για ενα βιβλιο, θα ξεκινουσα απο το πρωτο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom