Αν επρεπε να ζησετε σε ενα μονο μερος την υπολοιπη ζωη σας, τι θα επιλεγατε;

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
851
Likes
776
Καπου πετυχα αυτη την ερωτηση κ δυσκολευτηκα να απαντησω! Εσεις εχετε απαντηση;
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
εχουμε. Αλλά αλλάζει κάθε μήνα ( Ινδία, όχιι όχιιι Κίνα, όχιιι όχι.. Ουρουγουαη κτλ).
Τι ψάχνεις βρε piccolo mondo.... Ο ανθρωπος δεν είναι δενδρο, έχει πόδια όχι ρίζες. Απλά αργεί να κατανοησει ότι ανήκει στο ζωικό και οχι στο φυτικό βασίλειο, και όταν επιτελους το κατανοει είναι αργά
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.498
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Αν μου βάζανε το πιστόλι στον κρόταφο, θα διάλεγα Ισπανία, κάτι σαν το Σαντιάγο.
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Δεν μπορώ να πω με σιγουριά σε ποια πόλη αλλά κάπου στην Ισπανία
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
851
Likes
776
Εγω θα επελεγα ενα μερος με θαλασσα κ ηλιο κατα προτιμηση ολον τον χρονο... Οχι ιδιαιτερα μικρο. Αν δεν εβρισκα κατι τετοιο, ισως επελεγα Νεα Υορκη..
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Εγώ θα κάνω την ανατροπή και θα πω Ιταλία!! :bleh:
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Εννοείται Μπιλμπάο! Και πιο συγκεκριμένα στο Getxo μου. Τα έχει όλα: θάλασσα, βροχές, πράσινο, βουνά, πανέμορφα τοπία, φαγητό, τάπας, φιέστας, βάσκοι, σπορ: υδατοσφαίριση. Έζησα 7,5 υπέροχα χρόνια εκεί….
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.385
Ήδη ζω εκεί που επέλεξα...δηλαδή Πήλιο..αφου ήλιος, θάλασσα, πράσινο, βουνό, χιόνια, νερά, φρούτα, τσίπουρο, καλό φαγητό, μπαράκια στο κύμα, όμορφα χωριά κτλ είναι όλα εδώ..
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.965
Likes
9.361
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Το ιδανικό θα ήταν ένα μέρος που έχει σε απόσταση αναπνοής παραλίες με λευκή άμμο, πλούσιο ύφαλο για σνόρκελ, ψηλούς φοίνικες για σκιά και κρέμασμα αιώρας, να μιλάνε ισπανικά και η μουσική να είναι λάτιν. Κάπου προς κεντρική αμερική δηλαδή, αν μπορούσα να ζήσω άνετα και όχι σαν εργάτης στα ζαχαροκάλαμα.
 

vivyen

Member
Μηνύματα
96
Likes
51
Ενα μέρος που έχει καλό κλίμα, ήλιο-θάλασσα κ.λ., φιλικούς και καλούς ανθρώπους, οργανωμένο κράτος χωρίς γραφειοκρατία, πολυ υψηλούς μισθούς και έλλειψη ανεργίας, πάρα πολυ χαμηλή εγκληματικότητα, δωρεάν παιδεία, υγεία για όλους...
Μόνο που δεν έχω βρεί κάτι τέτοιο στη Γη...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.219
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom