Vueling Airlines Vueling Airlines - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Βρίσκω 149,96 τον Ιούνιο για Σικελία...
ο φρενηρης ανταγωνισμός εχει συμπιεσει απιστευτα προς τα κατω τις τιμες ολων των εταιρειων για Ρωμη..και οποιος αντεξει..10 δρομολόγια Αθηνα-Ρωμη καθημερινα ειναι παρα πολλα, παρόλη τη μεγαλη αυξηση του εισερχομενου τουρισμου από Ιταλία. εχει 57Ε (!!!) καθημερινες Οκτ..και Σικελία με 117 (!!!!). μετα τα 99 της Aegean οτι καλυτερο.
 

billvar

Member
Μηνύματα
132
Likes
166
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Καλησπέρα.
Εχω κλεισει επιστροφη με vueling για τελη Αυγουστου απο Βαρκελώνη για Θεσσαλονίκη.
θα ηθελα πληροφοριες σχετικα με το τσεκ-ιν και αν υπαρχουν χρεωσεις οπως στην Ryan.
Ευχαριστω!
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
Eίμαι περίεργος, όταν κλείνετε κάποιο εισιτήριο δεν κοιτάτε καθόλου τους όρους? Τι παραπάνω περιμένεις να διαβάσεις εδώ δηλαδή από αυτά που γράφουν ξεκάθαρα οι εταιρίες όταν αγοράζεις εισιτήρια?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Πουλαει φθηνα, με ανταποκρισεις μαλιστα, διωχνει σιγα σιγα απο το Νησι Meridiana, Blue Panorama, Easy Jet αλλα τον αραπη κι αν τον πλενεις...
Οδυσσεια περασαν το σαββατοβραδο οι επιβατες της πτησης Κατανια-Βενετια..πτηση που δεν εφυγε ποτε. Αντι για 22.30 δεν αναχωρησε ποτε κ περασαν ενα ωραιο βραδυ στα καθισματα του αεροδρομιου. Το πρωι προωθηθηκαν στη Βενετια με αλλες πτησεις (και εξοδα των επιβατων εννοειται) ενω οσοι προτιμησαν την επισημη προσφορα της εταιρειας εφτασαν μετα 12ωρο στη Βερονα κι απο κει λεωφορειο. Μακρυς ο δρομος αλλα ειχαν πληρωσει λιγο. Thats low cost...
http://nuovavenezia.gelocal.it/cron...volo-non-parte-odissea-in-aeroporto-1.9396153
 

αθηνα123

Member
Μηνύματα
283
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
?????????????????
Ονειρεμένο Ταξίδι
νησια μαρκισας
πεταξα με την εταιρια αλλα δεν παρελαβα βαλιτσα.μας ειπαν πως επειδη επρεπε να πεταξουμε σε μεγαλυτερο υψος απο το σχεδιαζομενο,επρεπε να μαστε ελαφρυτεροι και εβγαλαν απο το αεροπλανο τις βαλιτσες.μας καθησυχασαν πως θα βαλουν τις βαλιτσες στην αμεσως επομενη πτηση.εχουν περασει 6 μερες και δεν εχω παραλαβει βαλιτσα.γνωριζει κανεις αν μπορω να ζητησω αποζημιωση για την καθυστερηση,μιας και εδω δεν μιλαμε για απωλεια βαλιτσας,αλλα για καθυστερηση παραλαβης της?το μονο σιγουρο ειναι πως δεν ξαναπετω με αυτην την εταιρια.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
πεταξα με την εταιρια αλλα δεν παρελαβα βαλιτσα.μας ειπαν πως επειδη επρεπε να πεταξουμε σε μεγαλυτερο υψος απο το σχεδιαζομενο,επρεπε να μαστε ελαφρυτεροι και εβγαλαν απο το αεροπλανο τις βαλιτσες.μας καθησυχασαν πως θα βαλουν τις βαλιτσες στην αμεσως επομενη πτηση.εχουν περασει 6 μερες και δεν εχω παραλαβει βαλιτσα.γνωριζει κανεις αν μπορω να ζητησω αποζημιωση για την καθυστερηση,μιας και εδω δεν μιλαμε για απωλεια βαλιτσας,αλλα για καθυστερηση παραλαβης της?το μονο σιγουρο ειναι πως δεν ξαναπετω με αυτην την εταιρια.
Μπες στο site της εταιρίας και διάβασε την διαδικασία και τι δικαιούσε ή πάρε τους τηλέφωνο. Για καθυστέρηση παραλαβής δικαιούσαι αποζημίωση για τις αγορές που κάνεις σε είδη που έχεις ανάγκη μέχρι να παραλάβεις τη βαλίτσα, οπότε κράτα αποδείξεις. Βέβαια 6 μέρες είναι πάρα πολλές!
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
πεταξα με την εταιρια αλλα δεν παρελαβα βαλιτσα.μας ειπαν πως επειδη επρεπε να πεταξουμε σε μεγαλυτερο υψος απο το σχεδιαζομενο,επρεπε να μαστε ελαφρυτεροι και εβγαλαν απο το αεροπλανο τις βαλιτσες
Δεν το εχω ξανακουσει αυτο...
Απο που ερχοσουν;
 

αθηνα123

Member
Μηνύματα
283
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
?????????????????
Ονειρεμένο Ταξίδι
νησια μαρκισας
απο βαρκελωνη.ευτυχως την παρελαβα χτες.δεν σηκωνουν τηλεφωνα.θα κοιταξω τωρα να επικοινωνησω με μαιλ
 

manos89

Member
Μηνύματα
32
Likes
2
παιδιά θέλω λίγη βοήθεια! έκλεισα εισιτήρια μέσω vueling. εχω μερικές απορίες όμως.
1) οι θέσεις που έκλεισα λένε ότι περιλαμβάνετε και μια αποσκευή μέχρι 22,5 κιλά. Χειραποσκευή στο αεροπλάνο μπορώ να έχω;
2) Πιο σημαντικό αυτό. Μου ήρθαν 2 mail με το που έκλεισα τα εισιτήρια. Το πρώτο έλεγε "this is your booking information" και είχε "booking details" και "booking code". το 2ο mail έλεγε για τα boarding passes. Στην πτήση απο Αθήνα - Βαρκελώνη λέει όμως "The airport does not allow online check-in". και έχει και ενα file attached που περιέχει τα εισιτήρια απο βαρκελώνη αθήνα. Τι διαφορετικό κάνω για τα εισιτήρια αθήνας - βαρκελώνης;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
παιδιά θέλω λίγη βοήθεια! έκλεισα εισιτήρια μέσω vueling. εχω μερικές απορίες όμως.
1) οι θέσεις που έκλεισα λένε ότι περιλαμβάνετε και μια αποσκευή μέχρι 22,5 κιλά. Χειραποσκευή στο αεροπλάνο μπορώ να έχω;
2) Πιο σημαντικό αυτό. Μου ήρθαν 2 mail με το που έκλεισα τα εισιτήρια. Το πρώτο έλεγε "this is your booking information" και είχε "booking details" και "booking code". το 2ο mail έλεγε για τα boarding passes. Στην πτήση απο Αθήνα - Βαρκελώνη λέει όμως "The airport does not allow online check-in". και έχει και ενα file attached που περιέχει τα εισιτήρια απο βαρκελώνη αθήνα. Τι διαφορετικό κάνω για τα εισιτήρια αθήνας - βαρκελώνης;
1. Ναι. Ανοιξε το σαιτ τους, εχει οτι πληροφορια σου χρειαζεται.
2. Κανεις τσεκ ιν στην Αθηνα.
 

manos89

Member
Μηνύματα
32
Likes
2
παιδια μια ερωτηση που αφορα τα αεροπορικα. Μου έχουν έρθει 3 mail απο vueling όταν έκανα αγορά. Απο εκεί και πέρα τι γίνεται; απλά παω στο αερδοδρόμιο με ταυτότητα;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.498
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom