Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
258
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
δεν μπορώ να αποφασίσω, βάλτε ένα χεράκι.. :)

Αυτό που είναι διαμέρισμα πολύ κοντά στο Κολοσσαίο
https://www.airbnb.gr/rooms/1549899

Ή αυτό το b&b με ωραία βεράντα για το πρωινό και 20 ευρώ λιγότερα.. Σε αυτό νοικιάζεις μόνο το υπνοδωμάτιο και δικό σου μπάνιο και έχει στην τιμή και το πρωινό..
https://www.airbnb.gr/rooms/3608910

??????
Νομιζω οτι το πρωτο ειναι καλυτερο ωραιο και το αλλο δε λεω γουστα ειναι αυτα σε ποιοα περιοχη ειναι γιατι δεν μπορουσα να δω
 

ψαράκι

Member
Μηνύματα
51
Likes
4
Δες εδώ το άλλο δωμάτιο του σπιτιού, νομίζω σε αυτό φαίνεται καλά ο χάρτης..
https://www.airbnb.gr/rooms/3221147

Και μένα μου αρέσει το πρώτο ως προς το γούστο, σκέφτομαι όμως σιγά μη χρησιμοποιήσω την κουζίνα 4 ημέρες που θα πάμε.. Το θέμα είναι να μη δω κατσαρόλα για να ξελαμπικάρω! Ενώ το πρωινό στο μπαλκόνι μου φαίνεται πιο χρήσιμο :cool:
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
δεν μπορώ να αποφασίσω, βάλτε ένα χεράκι.. :)
Και τα 2 ειναι σε αποσταση που βολευει για να πας στα αξιοθεατα,περπατωντας.Στη περιοχη και στα 2 δεν θα εχεις προβλημα.Πιστευω οτι το πρωτο ειναι λιγο καλυτερο σε τοποθεσια,αλλα εσυ θα αποφασισεις ποιο σου κανει και απο τις παροχες του.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Και μένα μου αρέσει το πρώτο ως προς το γούστο, σκέφτομαι όμως σιγά μη χρησιμοποιήσω την κουζίνα 4 ημέρες που θα πάμε.. Το θέμα είναι να μη δω κατσαρόλα για να ξελαμπικάρω! Ενώ το πρωινό στο μπαλκόνι μου φαίνεται πιο χρήσιμο :cool:
Εχω νοικιασει μεχρι τωρα 2 διαμερισματα σε αλλες πολεις,απο το booking,και μου αρεσει η ιδεα,οχι για να μαγειρευω,αλλα γιατι εχουν μεγαλο ψυγειο και βαζω τροφιμα και παγωνω κρασακι για ωραια βραδυνα τσιμπηματακια και επιπλεον υπαρχει μεγαλυτερος χωρος,πχ σαλονακι,για απολογισμο μερας και προγραμματισμο επομενων...:)
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
258
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
ναι ειναι ωραια να εχει κουζινα και ψυγειο ολο και κατι θα βαλεις μεσα αλλα και γενικως ειναι ωραια να ειναι σαν σπιτι, οσο για το θεμα μπαλκονι που ειναι οντως πολυ ωραια νομιζω οτι θα σας αρεσει περισσοτερο να περνετε παγωτακι στο χερι, καφε η γλυκο και να καθοσαστε στη ναβονα η στο πανθεοβ η καπου αλλου και να χαζευετε την ομορφια της Ρωμης :rolleyes:. Τωρα εσυ θα αποφασησεις ;)
 
Μηνύματα
37
Likes
3
Αγαπητοί συμφορουμίτες, προγραμματίζω ένα ταξιδάκι 7 ημερών στη Ρώμη μέσα στο καλοκαίρι του 15! Βέβαια να διευκρινίσω οτι δεν θα περάσω 7 μέρες μόνο στη Ρώμη! Υπολογίζω να ενοικιάσω αυτοκίνητο και να επισκεφθώ 1μέρα Νάπολη -Πομπηία, μια 2η στη Φλωρεντία και από εδώ και πέρα χρειάζομαι συμβουλές και γνώσεις.
1) να ενοικιάσω ξενοδοχείο εκτος Ρώμης για ποιο εύκολο Παρκινκ?
2) μέρη - χωριά γραφικά κοντά στη Ρώμη
3) εξορμήσεις που δεν θα κουράσουν τον οδηγό
Σας ευχαριστώ για τη βοήθεια σας!
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Ελπίζω εκτός από το όνομα να έχεις και την χάρη (Ράλλης) γιατί αλλιώς δεν βγαίνει. Από Ναπολι Φλωρεντια ειναι 480χλμ. δεν εχει κανενα νόημα και δεν γίνεται να δεις όλα αυτα τα μερη σε 7 μερες
Ξανα δες το λιγο και περιορίσου σε μια περιοχή.
 
Μηνύματα
37
Likes
3
Ελπίζω εκτός από το όνομα να έχεις και την χάρη (Ράλλης) γιατί αλλιώς δεν βγαίνει. Από Ναπολι Φλωρεντια ειναι 480χλμ. δεν εχει κανενα νόημα και δεν γίνεται να δεις όλα αυτα τα μερη σε 7 μερες
Ξανα δες το λιγο και περιορίσου σε μια περιοχή.
σωστά έτσι που το έγραψες , η βάση θα είναι στη Ρώμη, τώρα μία μέρα θα παμε Φλωρεντία και μια άλλη μέρα Νάπολη Πομπηία.
ζητώ συγγνώμη αν δεν το διατύπωσα σωστά!
 
Last edited by a moderator:

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Το αυτοκίνητο γιατί να το νοικιάσεις;Παίρνεις το τραίνο σε αφήνει στα κέντρα και καθαρίζεις.Ούτε να ψάχνεις για πάρκινγκ,ούτε να αποφύγεις τα ztl,κλπ.Και αν τα κλείσεις και νωρίς έχεις και έκπτωση.
 
Μηνύματα
37
Likes
3
Το αυτοκίνητο γιατί να το νοικιάσεις;Παίρνεις το τραίνο σε αφήνει στα κέντρα και καθαρίζεις.Ούτε να ψάχνεις για πάρκινγκ,ούτε να αποφύγεις τα ztl,κλπ.Και αν τα κλείσεις και νωρίς έχεις και έκπτωση.
το αυτοκίνητο σου δίνει ελευθερία ώρας και περισσότερες επιλογές και μέρη να δείς!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom