Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κάθε επόμενο!
Έχει στα termini lockers με πληρωμή
Ναι το ξέρω!Είπαμε έχω ρίξει μελέτη στο σαιτ! Αλλά πάλι σαν ιδέα με φοβίζουν λίγο!
Καλα εχεις χρονο για ψαξιμο ακομα..το Ναπολεον φαινεται ωραιο χοτελ αλλα δυστυχως η piazza εγινε τα τελευταια χρονια το κεντρο της ρωμαικης chinatown. Πριν περιοριζοταν στα πισω στενα αλλα γιγαντωθηκε. Δεν εχω φυσικα τπτ με τους μεταναστες κι ουτε υπαρχει θεμα ασφαλειας οπως κ στο Τερμινι, αλλα αν μπορεις με τα ιδια να μεινεις καπου καλυτερα...το αλλο στο Τερμινι δεν το ξερω, εκει παντως σοβαρο χοτελ που το προτιμω να μενω, σε αυτη τη τιμη παντα, το Gioberti. Νομιζω ειχε γραφει απο GTS πολυ καλη κριτικη για το Helvezia, δες το.
Θα το κοιτάξω το ξενοδοχείο που προτείνεις και για το Termini έχω διαβάσει σε πολλά κομμάτια την γνώμη σου και σε καταλαβαίνω ειδικά αν έχεις επισκεφτεί την Ρώμη πολλές φορές!Αλλά όπως λες κι εσύ έχουμε ακόμα πολύ χρόνο ενώ και πολλά ξενοδοχεία δεν έχουν ανοίξει ακόμα το σύστημα κρατήσεων τους για εκείνη την περίοδο!Οπότε σιγά σιγά!Άλλωστε έχω κάνει ήδη 4 κρατήσεις με επιστρέψιμη χρέωση και περιμένω!Ευχαριστώ πάρα πολύ όσους ασχολήθηκαν με το θέμα μου!
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
792
Likes
273
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Καλημέρα! Σχετικά με αυτές τις κάρτες που είναι για τηλεφωνικές κλήσεις https://www.sisalpay.it/servizi/ricariche/carte-telefoniche, είναι τηλεκάρτες ή πληκτρολογείς ένα νούμερο στο κινητό σου και μπορείς και καλείς Ελλάδα? Επίσης ποια από όλες συμφέρει? Έχει διάφορες και δεν μπορώ να καταλάβω.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Επίσης ποια από όλες συμφέρει?
προφανώς κανεις πλακα...δεν νομιζω να ζητας να διαλεξει καποιος από τις 20+ καρτες ποια σε συμφερει να κανεις κατι που δεν λες κιολας...ερευνα αγοράς κανεις για καποια εταιρεια? αν ναι χρησιμοποιησε το μεταφραστη και διαβασε τες ολες..
αν όχι και για κλησεις προς Ελλαδα με 0,23Ε το λεπτό χρεωση του κινητου σου, με viber, whatsapp και ολα τα καλουδια, με wifi και στις ιταλικες πετρες ακομα υπαρχει καποιος που ασχολειται με τηλεκαρτες και παρομοια αρχαιολογια?:haha:
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ονειρεμένο Ταξίδι
Antarctica
Και κάτι άσχετο με την Ιταλία... τώρα τελευταία βλέπω πως πολλοί φίλοι μας ανακάλυψαν τα διαμερίσματα και κλείνουν αβασάνιστα σε αυτά... είσαστε σίγουροι ότι στη σούμα βλέπε τιμή, location, service τα διαμερίσμτα που κλείνετε συμφέρουν περισσότερο από ένα ξενοδοχείο?
Πιστεύω πως αν δεν θεωρείς απαραίτητο το service, το διαμέρισμα είναι καλύτερη επιλογή από το ξενοδοχείο. Βέβαια γούστα είναι αυτά...
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
792
Likes
273
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
προφανώς κανεις πλακα...δεν νομιζω να ζητας να διαλεξει καποιος από τις 20+ καρτες ποια σε συμφερει να κανεις κατι που δεν λες κιολας...ερευνα αγοράς κανεις για καποια εταιρεια? αν ναι χρησιμοποιησε το μεταφραστη και διαβασε τες ολες..
αν όχι και για κλησεις προς Ελλαδα με 0,23Ε το λεπτό χρεωση του κινητου σου, με viber, whatsapp και ολα τα καλουδια, με wifi και στις ιταλικες πετρες ακομα υπαρχει καποιος που ασχολειται με τηλεκαρτες και παρομοια αρχαιολογια?:haha:
Συγγνώμη για το ασαφές της ερώτησης. Ποια συμφέρει για να καλώ από το κινητό μου σε σταθερά και κινητά στην Ελλάδα. Το έχω χρησιμοποιήσει το google translator αλλά δεν με διαφώτισε, για αυτό ρώτησα εδώ μήπως έχει χρησιμοποιήσει κανείς κάποια από αυτές τις κάρτες. Και το wifi δεν ευνοεί ιδιαίτερα για κλήσεις προς πελάτες οι οποίοι δεν χρησιμοποιούν ίντερνετ.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Συγγνώμη για το ασαφές της ερώτησης. Ποια συμφέρει για να καλώ από το κινητό μου σε σταθερά και κινητά στην Ελλάδα. Το έχω χρησιμοποιήσει το google translator αλλά δεν με διαφώτισε, για αυτό ρώτησα εδώ μήπως έχει χρησιμοποιήσει κανείς κάποια από αυτές τις κάρτες. Και το wifi δεν ευνοεί ιδιαίτερα για κλήσεις προς πελάτες οι οποίοι δεν χρησιμοποιούν ίντερνετ.
Για μενα ειναι ολες αβολες για Ελλαδα που ειναι τοσο φθηνες οι τιμες απο κινητο. Παιρνεις ιταλικη sim η χρησοποιεις το viber out για αυτους που δεν εχουν ιντερνετ. Με 1,7 σεντ/λεπτο τι φθηνοτερη καρτα να ψαξεις?
 

amantzou

Member
Μηνύματα
65
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
κρουαζιερα στο αιγαιο
Ονειρεμένο Ταξίδι
τοσκάνη
Καλησπέρα κ από εμένα,,εγω με την γυναίκα μου ετοιμαζομαστε για το ταξίδι του μέλιτος μας στην πανέμορφη Ρώμη.Καταρχάς δεν υπάρχει αλλο φόρουμ με τοσες πολλές και σωστές πληροφορίες. Εγω μια απορία εχω μονο. Εχουμε κλείσει ξενοδοχείο στη περιοχή popolo,Relais Piazza Del Popolo λέγεται.Επειδή δεν αναφέρεται σχεδον καθόλου η περιοχή πείτε μου την γνώμη σας για τις αποστάσεις απο termini κ περιοχές με τα αξιοθέατα,αλλά κ σαν ξενοδοχείο αν γνωρίζει κάποιος.Σας ευχαριστώ
H περιοχή είναι super άσε που είσαι και δίπλα στην Villa Borghese που στο πάρκο μέσα μπορείς να ξεκινήσει μια υπέροχη βόλτα , να κάνεις ποδηλατάδα, βαρκάδα και με λίγο περπάτημα να φτάσεις στην Piazza Spagna
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.582
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom