ΗΠΑ Νέα Υόρκη - Απορίες

master1706

Member
Μηνύματα
303
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη, ξανά!!
Συμβαίνουν αυτά. Με τον καιρό θα αποκτήσεις και εσύ κάποια εμπειρία όπως όλοι μας. Θα είναι και αυτό μια εμπειρία από μόνο του!
Στο δια ταύτα, δεν θυμάμαι αν μπορείς να επεξεργαστείς αυτό το πεδίο της αίτησης και να το διορθώσεις. Δοκίμασες; Σε κάθε περίπτωση η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω αν θα έχεις πρόβλημα. Ίσως οι πιο έμπειροι να βοηθήσουν.
 

vasoula1991

Member
Μηνύματα
12
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ινδια
Ταξίδι-Όνειρο
χιλη
Συμβαίνουν αυτά. Με τον καιρό θα αποκτήσεις και εσύ κάποια εμπειρία όπως όλοι μας. Θα είναι και αυτό μια εμπειρία από μόνο του!
Στο δια ταύτα, δεν θυμάμαι αν μπορείς να επεξεργαστείς αυτό το πεδίο της αίτησης και να το διορθώσεις. Δοκίμασες; Σε κάθε περίπτωση η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω αν θα έχεις πρόβλημα. Ίσως οι πιο έμπειροι να βοηθήσουν.
οχι δεν μπορω να το επεξεργαστω.εχω παρει θετικη απαντηση και δεν μπορω να αλλαξω αν θελω αυτο το πεδιο.πηρα στην πρεσβεια καθολου εξυπηρετικοι δεν ξερουν τι πρεπει να κανω , μου λενε αν θελω να κνω αλλη αιτηση 14 δολλαρια η να το αφησω ετσι γιατι ισως δεν ειναι τοσο σημαντικο....πφφφφφ δε ξερω
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
οχι δεν μπορω να το επεξεργαστω.εχω παρει θετικη απαντηση και δεν μπορω να αλλαξω αν θελω αυτο το πεδιο.πηρα στην πρεσβεια καθολου εξυπηρετικοι δεν ξερουν τι πρεπει να κανω , μου λενε αν θελω να κνω αλλη αιτηση 14 δολλαρια η να το αφησω ετσι γιατι ισως δεν ειναι τοσο σημαντικο....πφφφφφ δε ξερω
κοιτα αυτην την ερωτηση και την απαντηση,μεσα απο την επισημη σελιδα.Αναφερει σαν λαθη ποιο σημαντικα αν εχουν να κανουν με αριθμο η ληξη διαβατηριου και τα πολυ προσωπικα στοιχεια και οχι αυτο που αναφερεις.Ισως να τους εστελνες ενα μειλ....δεξια στη σελιδα "e-mail your question"
https://help.cbp.gov/app/answers/detail/a_id/1088/kw/esta wrong letter
 

ieronymos

Member
Μηνύματα
18
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
Τόκυο, Κιότο
Εγώ πάντως έχω γνωστό που δεν τον άφησαν να πετάξει επειδή είχε κάνει λάθος το φύλο:eek: !!! Αντί για άρρεν είχε βάλει θήλυ. Οπότε η γνώμη μου είναι να ξανακάνεις αίτηση. Μπορεί να πέσεις σε κανα στραβόξυλο και να σου δημιουργήσει πρόβλημα.
 

vasoula1991

Member
Μηνύματα
12
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ινδια
Ταξίδι-Όνειρο
χιλη
Εγώ πάντως έχω γνωστό που δεν τον άφησαν να πετάξει επειδή είχε κάνει λάθος το φύλο:eek: !!! Αντί για άρρεν είχε βάλει θήλυ. Οπότε η γνώμη μου είναι να ξανακάνεις αίτηση. Μπορεί να πέσεις σε κανα στραβόξυλο και να σου δημιουργήσει πρόβλημα.
δεν ειναι τεραστιο λαθος....
μιλαμε για το ονομα της μητερας αντι για paraskevi οπως ειναι γραμμενο στην ταυτοητα το εγραψα paraskeui.
 

PAPI_9

Member
Μηνύματα
138
Likes
135
Επόμενο Ταξίδι
Είμαστε στην έρευνα....
Ταξίδι-Όνειρο
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΟΛΑΚΕΡΟΣ!!!
δεν ειναι τεραστιο λαθος....
μιλαμε για το ονομα της μητερας αντι για paraskevi οπως ειναι γραμμενο στην ταυτοητα το εγραψα paraskeui.
Σ'εμάς πάντως δεν την ζήτησαν καν την ΕSTA.
 

jousis

Member
Μηνύματα
542
Likes
1.278
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα
οχι δεν μπορω να το επεξεργαστω.εχω παρει θετικη απαντηση και δεν μπορω να αλλαξω αν θελω αυτο το πεδιο.πηρα στην πρεσβεια καθολου εξυπηρετικοι δεν ξερουν τι πρεπει να κανω , μου λενε αν θελω να κνω αλλη αιτηση 14 δολλαρια η να το αφησω ετσι γιατι ισως δεν ειναι τοσο σημαντικο....πφφφφφ δε ξερω
Εάν σου πούμε οτι δεν τρέχει κάστανο και τελικά δεν σε αφήσουν να πετάξεις, ποιός θα σε αποζημιώσει;
 

fotoole

Member
Μηνύματα
11
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
ΣΙΚΑΓΟ
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α , ΚΑΝΑΔΑ, ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ
δεν ειναι τεραστιο λαθος....
μιλαμε για το ονομα της μητερας αντι για paraskevi οπως ειναι γραμμενο στην ταυτοητα το εγραψα paraskeui.
καταρχην το οτι εκανες λαθος το ονομα μητερας δεν εχει καμια σχεση ... πανω στο διαβατηριο δεν γραφει ονομα μητερας ουτε καν πατερα . για ενα τετοιο ταξιδι δεν θα χρειαστεις ταυτοτητα ωστε να το δουνε . οποτε δεν εχεις να φοβηθεις κατι . παρε μια φωτοτυπια την αιτηση που εκανες μαζι αλλα να ξερεις δεν θα στην ζητηση κανεις .. μολις φτασεις εκει στον αστυνομικο εχει ηδη την αιτηση σου στον υπολογιστη του

vasoula1991 για να σε προλαβω επειδη ξερω ατομα που την εχουν πατησει .. απο που εκανες την κρατηση ? εχεισ συμπληρωσει ημερομηνιες γεννησης και τα λοιπα ? εχεις συμπληρωσει το first night ( το ζητουν πολλες εταιριες αυτο και συνηθως τα site οπου κλεινουμε τα εισητηρια δεν σε ενημερωνουν .. μπες sto official site της εταιριας που πετας συνδεσου με τα εισητηρια σου και καλα για να κανεις check in και δεν μηπως χρειαζετα το first night ( ουσιαστικα δηλωνεις που θα μεινεις το πρωτο βραδυ και καποια περαιτερω στοιχεια ) και συνηθως σ αφηνει να το κανεις εως72 ωρες πριν την πτηση γιατι διαφορετικα μπορει να σου αρνηθουν να μπεις στο αεροπλανο
 
Last edited by a moderator:

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
vasoula1991 για να σε προλαβω επειδη ξερω ατομα που την εχουν πατησει .. απο που εκανες την κρατηση ? εχεισ συμπληρωσει ημερομηνιες γεννησης και τα λοιπα ? εχεις συμπληρωσει το first night ( το ζητουν πολλες εταιριες αυτο και συνηθως τα site οπου κλεινουμε τα εισητηρια δεν σε ενημερωνουν .. μπες sto official site της εταιριας που πετας συνδεσου με τα εισητηρια σου και καλα για να κανεις check in και δεν μηπως χρειαζετα το first night ( ουσιαστικα δηλωνεις που θα μεινεις το πρωτο βραδυ και καποια περαιτερω στοιχεια ) και συνηθως σ αφηνει να το κανεις εως72 ωρες πριν την πτηση γιατι διαφορετικα μπορει να σου αρνηθουν να μπεις στο αεροπλανο
Πρωτη φορα ακουω κατι τετοιο.......προς ειδημονες,ισχυει αυτο που λεει ο fotoole;
 

fotoole

Member
Μηνύματα
11
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
ΣΙΚΑΓΟ
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α , ΚΑΝΑΔΑ, ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ
Πρωτη φορα ακουω κατι τετοιο.......προς ειδημονες,ισχυει αυτο που λεει ο fotoole;
ειναι αναλογα την εταιρια εγω που εχω παει αρκετες φορες με την sas airlines και την τελευταια φορα που πηγα τον αυγουστο στο σικαγο το εκανα κανονικα ..
 

vasoula1991

Member
Μηνύματα
12
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ινδια
Ταξίδι-Όνειρο
χιλη
το εκανα από το παμε διακοπες.gr...πηρα τηλεφωνο μονο να συμπληρωσω τους αριθμούς διαβατηριων...μπηκα στην διαχειριση της κράτησης και δεν λεει κατι τετοιο...
 

ieronymos

Member
Μηνύματα
18
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
Τόκυο, Κιότο
Ξέρει κανένας να μας πει ποιες γειτονιές είναι επικίνδυνες???
Φεύγω τη Δευτέρα και θα κάτσω εκεί 16 ημέρες!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.332
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom