Πωλούνται εισιτήρια

panlek30

Member
Μηνύματα
1.530
Likes
3.940
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Βολιβία
Last edited:

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.571
εγω μονο 40ε μειωνω την χασουρα μου.οποτε συμφερει και μενα (καλυτερα 40ε απο το τιποτα) και τον αγοραστη (καλυτερη τιμη απο την τρεχουσα ,233 e εχουν ανεβει τωρα)
Bρε Πάνο είσαι σίγουρος ότι αν τα πουλήσεις μειώνεις τη χασούρα σου; Έχω την εντύπωση πως θα βάλεις και απ'την τσέπη σου.. όσο φτηνά και να τα πήρες για να τα δώσεις έτοιμα σε κάποιον πρέπει να πληρώσεις και το προστιμο αλλαγής ονόματος και την διαφορά της τιμής από το πόσο τα αγόρασες σε σχεση με το πόσο κοστιζουν τώρα. Αν καποιος τα αγοράσει τον συμφέρει γιατί θα τα πάρει 150 αντί 207 αλλά εσύ θα πρέπει εκτός από τα 110 της αλλαγης ονοματος να πληρωσεις και 207 μείον (όσο τα πήρες).. Αν π.χ. τα πήρες 150 ευρώ θα πρεπει να δώσεις 110 + (207-150)=167
οπότε δε γλιτώνεις 40 ευρώ όπως γράφεις, αλλά δίνεις και 17 από την τσέπη σου..
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
Παραπάνω... 233€ έφτασαν τώρα... ο Πάνος δεν ξέρει ότι αν αγοράσεις εισιτήρια από τον Λίγδη και αναγκαστείς να αναβάλεις το ταξίδι σου δεν υπάρχει περίπτωση να πάρεις τίποτε πίσω...
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
Bρε Πάνο είσαι σίγουρος ότι αν τα πουλήσεις μειώνεις τη χασούρα σου; Έχω την εντύπωση πως θα βάλεις και απ'την τσέπη σου.. όσο φτηνά και να τα πήρες για να τα δώσεις έτοιμα σε κάποιον πρέπει να πληρώσεις και το προστιμο αλλαγής ονόματος και την διαφορά της τιμής από το πόσο τα αγόρασες σε σχεση με το πόσο κοστιζουν τώρα. Αν καποιος τα αγοράσει τον συμφέρει γιατί θα τα πάρει 150 αντί 207 αλλά εσύ θα πρέπει εκτός από τα 110 της αλλαγης ονοματος να πληρωσεις και 207 μείον (όσο τα πήρες).. Αν π.χ. τα πήρες 150 ευρώ θα πρεπει να δώσεις 110 + (207-150)=167
οπότε δε γλιτώνεις 40 ευρώ όπως γράφεις, αλλά δίνεις και 17 από την τσέπη σου..
διαφορά τιμής γιατί να πληρώσει;τα εισιτήρια είναι αγορασμενα για τις συγκεκριμένες ημερομηνίες οι οποίες δεν θα αλλάξουν,μόνο το όνομα θα αλλάξει κι αυτό θα χρεωθεί
 

Panos T

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
παιδια τα εισιτηρια τα πηρα 90ε
αλλα δεν θα μπορεσω να παω
η αλλαγη ονοματος κοστιζει 110ε
τα πουλαω 150 ε
αρα μου επιστρεφονται 40 ε (110 παιρνει η ryanair και 40 εγω)
η χασουρα ειναι 50ε πια ,οχι 90
δεν γλυτωνω κατι σπουδαιο ,αλλα εχει την δυνατοτητα καποιος που θελει τελευταια στιγμη να ταξιδεψει να τα παρει σε καλυτερη τιμη απο την ισχυουσα
 
Last edited:

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.205
Και εγώ νομίζω ότι γίνεται αυτό που λέει η romantic woman.Ότι δηλαδή στην αλλαγή πτήσης πληρώνεις την διαφορά τιμής και όχι στην αλλαγή ονόματος.
 

Panos T

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
δεν ειπα για αλλαγη πτησης .η πτηση θα ειναι η ιδια.2 -9 ιουνιου .
οι πτησεις της εικονας που εχω ανεβασει δηλαδη στο πρωτο ποστ

ακυρο,το ιδιο λεμε
 
Last edited by a moderator:

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.571
διαφορά τιμής γιατί να πληρώσει;τα εισιτήρια είναι αγορασμενα για τις συγκεκριμένες ημερομηνίες οι οποίες δεν θα αλλάξουν,μόνο το όνομα θα αλλάξει κι αυτό θα χρεωθεί
Έχεις δίκιο, θα χρεωθεί μόνο αλλαγή ονόματος (110 ευρώ/όνομα) αν ταξιδέψει ακριβώς τις ημερομηνίες για τις οποίες έκλεισε ο Πάνος.. Μόνο αν αλλάξει και κάποια ημερομηνία θα χρεωθεί επιπλέον και διαφορά τιμής.. Αυτό που δεν καταλαβαίνω απ'το faq είναι αν τα 110 τα χρεώνει ανά επιβάτη ανά διαδρομή ή ανά επιβάτη σε εισητήριο μετ'επιστροφής..

Edit:
το απαντάει το λινκ του north, λέει: Name change fees are charged per passenger/per booking,
 
Last edited:

Panos T

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
τελευταια στιγμη,κυιολεκτικα
χαριζω τα εισιτηρια.πληρωνετε μονο την αλλαγη ονοματος ,110ε
 
Μηνύματα
66
Likes
25
Εχω κλείσει ταξίδι για Μιλάνο στις 24 Μαρτίου με 28 Μαρτίου (Τρίτη έως και Σάββατο) από Αθήνα και επιστροφή Αθήνα με ryanair. Πρωινή πτήση από Ελ. Βενιζέλος και άφιξη στο Μπέργκαμο. Εχω κλείσει και ξενοδοχείο. Ολα είναι πληρωμένα. Το κακό είναι ότι δεν θα πραγματοποιήσω το ταξίδι. Αν ενδιαφέρεται κανείς να πάει μια βολτίτσα, ευχαρίστως του δίνω τα εισιτήρια και το ξενοδοχείο εντελώς δωρεάν (για την αλλαγή ονομάτων στην ryanair υπάρχει χρεώση). Στο ξενοδοχείο δε νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα, μπορώ να ειδοποιήσω ότι εγώ έκανα την κράτηση και πλήρωσα, αλλά θα μείνει άλλος. Αν ενδιαφέρεστε στείλτε μέιλ Εδώ δεν μπαίνω συχνά και ίσως δεν δω τα μηνύματα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.540
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom