Γαλλία Αεροδρόμιο Μποβέ (Beauvais) με Ryanair!

Marisol23

Member
Μηνύματα
8
Likes
17
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μεξικό,Ισπανία,Βραζιλία
Παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω online τα εισιτήρια από Μποβε προς Παρίσι και το αντίθετο!Φτάνω Μποβε 12.10 και αναχωρώ για επιστροφή 12.30!Στην αγορά με βάζει να επιλέξω την ώρα άφιξης και αναχώρησης Σε περίπτωση που χάσω ένα λεωφορείο με το ίδιο εισιτήριο μπορώ να μπω στο επόμενο λεωφορείο;;;
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω online τα εισιτήρια από Μποβε προς Παρίσι και το αντίθετο!Φτάνω Μποβε 12.10 και αναχωρώ για επιστροφή 12.30!Στην αγορά με βάζει να επιλέξω την ώρα άφιξης και αναχώρησης Σε περίπτωση που χάσω ένα λεωφορείο με το ίδιο εισιτήριο μπορώ να μπω στο επόμενο λεωφορείο;;;
Ναι μπορείς να μπεις στο επόμενο ή προηγούμενο λωφορείο.
Πως θα το χάσεις αφού τα δρομολόγια γίνονται για κάθε πτήση που αναχωρεί ή φτάνει στο Μποβέ.
Όταν φτάσεις ναι. Αλλά μπορεί κάποιος να θέλει να πάει νωρίτερα στο αεροδρόμιο.Εμείς μπερδευτήκαμε με την ώρα και από Porte Maillot πήραμε λεωφορείο που δεν ήταν για την πτήση της Θεσσαλονίκης.Δεν υπάρχει πρόβλημα.
 

astrah

Member
Μηνύματα
121
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ταξίδι να'νε κ οπου να'νε
Ονειρεμένο Ταξίδι
το γυρο του κοσμου!
Καλημέρα παιδιά. Όποιος μπορεί να με βοηθήσει στο παρακάτω θα ήμουν υπόχρεος. Πεταμε για μποβε την Τρίτη και φτάνουμε 12 το πρωί... Από εκεί πετάμε στις 21:45 ξανά για Πόρτο. Σε αυτό το χρόνο μπορούμε να επισκεφθούμε την πόλη του μποβε έχει λεωφορείο για εκεί; η κάτι κοντινό ώστε να περάσουν ποιο ωραία οι ώρες αναμονής;
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Καλημέρα παιδιά. Όποιος μπορεί να με βοηθήσει στο παρακάτω θα ήμουν υπόχρεος. Πεταμε για μποβε την Τρίτη και φτάνουμε 12 το πρωί... Από εκεί πετάμε στις 21:45 ξανά για Πόρτο. Σε αυτό το χρόνο μπορούμε να επισκεφθούμε την πόλη του μποβε έχει λεωφορείο για εκεί; η κάτι κοντινό ώστε να περάσουν ποιο ωραία οι ώρες αναμονής;
Λεωφορείο υπάρχει για Βeauvais αλλά για βόλτα δεν ξέρω αν αξίζει αυτή η μικρή πόλη. Σε 75 λεπτά πάντως με το λεωφορείο φτανεις στο Παρίσι. 6 καθαρές ώρες θα έχεις στη διάθεση σου για μια βόλτα στο κέντρο. Ένα καφέ, μια βόλτα γύρω από το Λούβρο ή τον πύργο του Άιφελ. Έτσι για μια γνωριμία. Έκτός αν έχεις ξαναπάει.

Αν θυμάμαι καλά το λεωφορείο 12 ακριβώς έξω από τα γραφεία ενοικίασης αυτοκινήτων απέναντι από το κτίριο του τερματικού σταθμού, σε 20 λεπτά σε πάει στο κέντρο της πόλης με 1€ περίπου. Άλλά μάλλον υπάρχουν και shuttle bus, σίγουρα όμως με ακριβότερο εισίτήριο νομίζω 4€.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.776
Στη θέση σου θα πήγαινα Amiens σε μια ώρα, που στο κάτω κάτω δύσκολο να ξαναπάς και είναι σχετικά μικρή πόλη, για να προλάβεις να δεις και κάτι. Εδώ τα δρομολόγια, μια χαρά βολεύουν απ ευθείας από αεροδρόμιο
http://www.picardie.fr/IMG/pdf/1/b/b/fh_2015_lrr30_amiens-beauvais_vacances_web_paysage.pdf
 

tht

Member
Μηνύματα
14
Likes
5
Καλημέρα.
Μερικές ερωτήσεις για όσους έχουν χρησιμοποιήσει το λεωφορείο που πάει μποβέ - porte maillot και το αντίστροφο.Βγάζεις και εισιτήρια από το ίντερνετ αλλά λέω να τα βγάλω εκεί.

1)Υπάρχει περίπτωση το λεωφορείο που φεύγει μετά από κάθε πτήση να είναι γεμάτο και να μην προλάβεις να βγάλεις εισιτήριο και να περιμένεις το επόμενο;Ξέρω ότι έχει δρομολόγιο για κάθε πτήση αλλά θα είναι αγχωτικό από porte maillot προς μποβέ κατά την επιστροφή.

2)Από το μποβέ μπορείς να βγάλεις και εισιτήρια για την επιστροφή δηλαδή porte maillot --> μποβέ;
 

vasilisD

Member
Μηνύματα
292
Likes
92
Καλημέρα.
Μερικές ερωτήσεις για όσους έχουν χρησιμοποιήσει το λεωφορείο που πάει μποβέ - porte maillot και το αντίστροφο.Βγάζεις και εισιτήρια από το ίντερνετ αλλά λέω να τα βγάλω εκεί.

1)Υπάρχει περίπτωση το λεωφορείο που φεύγει μετά από κάθε πτήση να είναι γεμάτο και να μην προλάβεις να βγάλεις εισιτήριο και να περιμένεις το επόμενο;Ξέρω ότι έχει δρομολόγιο για κάθε πτήση αλλά θα είναι αγχωτικό από porte maillot προς μποβέ κατά την επιστροφή.

2)Από το μποβέ μπορείς να βγάλεις και εισιτήρια για την επιστροφή δηλαδή porte maillot --> μποβέ;
1) από το μποβέ προς Porte maillot δεν υπάρχει θέμα γιατί έχει πολλά λεωφορεία! Αν γεμίσει το ένα απλά θα ξεκινήσει και άλλο! Από porte maillot για μποβέ θα πρέπει να είστε στο ίδιο σημείο που θα σας αφίσει το λεωφορείο την πρώτη φορά , 3 ώρες πριν απο την ώρα της πτήσεις σας! Εμείς στο τσακ το προλάβαμε οπότε εκεί θα πρέπει να φροντίσετε να είστε στην ώρα σας!

2) ναι μπορείτε να βγάλετε κανονικά και τα εισιτήρια της επιστροφής!
 

tht

Member
Μηνύματα
14
Likes
5
Είσαι ωραίος!σ ευχαριστώ πολύ.πού ακριβώς βρίσκεται το γκισέ που βγάζεις τα εισιτήρια στο μποβέ;φαντάζομαι κάπου εκεί θα ναι αραγμένα και τα λεωφορεία.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Είσαι ωραίος!σ ευχαριστώ πολύ.πού ακριβώς βρίσκεται το γκισέ που βγάζεις τα εισιτήρια στο μποβέ;φαντάζομαι κάπου εκεί θα ναι αραγμένα και τα λεωφορεία.
Βγαίνοντας από τις αφίξεις προς τα αριστερά. Απλά ακολουθείς το πλήθος.
Για εκδοτήριο δεν είμαι σίγουρος. Συνήθως εισιτήρια βγάζεις στο λεωφορείο.
Επίσης ρωτήστε τους αεροσυνοδούς όσο είστε στον αέρα. Απ 'οσο ξέρω πουλάνε εισιτήρια λεωφορείων.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.656
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom