Υεμένη Μια φορά κι έναν καιρό ήταν μια χώρα που τη λέγαν Υεμένη

kanaliotis

Member
Μηνύματα
143
Likes
58
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Με έκανες να κολλήσω και να θέλω να δω αυτά τα μέρη . Ευχαριστώ
 

NightcoreKing

Member
Μηνύματα
241
Likes
566
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο_Καλοκαίρι :P
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Ζηλανδια!
βλεπεις αγαπημενες ιστοριες του Μηνα(παλι καλα που ηπαρχουν γτ ως σχετικα νεος δεν εχω προλαβει να διαβασω παααρα πολλα) και τσουυυπ το γουρουνι εμφανιζεται παντου :rolleyes:o_O

Τοσο επικη αφηγηση και τοσο απομονωμένα μερη με κουλτουρα μονο εσυ βρισκεις ...δε ξερω τι να πρωτοψηφισω (εχεις κ 2 ιστοριες τρομαρα σου νομιζω :eek:)
 

x7777

Member
Μηνύματα
872
Likes
3.396
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Φοβερή ιστορία.
Το κακό είναι ότι σε 10-15 χρόνια από τώρα μάλλον για αρκετές χώρες (και κάποιες που ίσως σήμερα δεν πάει το μυαλό μας) θα λέμε "ήταν κάποτε μια χώρα που την έλεγαν ..."
 

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.163
βλεπεις αγαπημενες ιστοριες του Μηνα(παλι καλα που ηπαρχουν γτ ως σχετικα νεος δεν εχω προλαβει να διαβασω παααρα πολλα) και τσουυυπ το γουρουνι εμφανιζετεμ παντου :rolleyes:o_O

Τοσο επικη αφηγηση και τοσο απομονωμένα μερη με κουλτουρα μονο εσυ βρισκεις ...δε ξερω τι να πρωτοψηφισω (εχεις κ 2 ιστοριες τρομαρα σου νομιζω :eek:)
Απλο: ψηφιζεις και τις δυο!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.917
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Δεν έχω πραγματικά τι να πω για τη συγκεκριμένη ιστορία.
Οτι με συγκίνησε τόσο;
Οτι δε περίμενα επ' ουδενί να είναι τόσο όμορφη χώρα η Υεμένη;
Οτι δυστυχώς δε ξέρουμε πότε θα καταφέρουμε πλέον να την επισκεφτούμε, και αν θα ναι η ίδια;
Για τη συναρπαστική γραφή του @hydronetta ;
Τι απ' όλα.
Να αφήσω ένα μεγάλο ευχαριστώ κι εγώ με τη σειρά μου για την αφήγηση.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Δεν έχω πραγματικά τι να πω για τη συγκεκριμένη ιστορία.
Οτι με συγκίνησε τόσο;
Οτι δε περίμενα επ' ουδενί να είναι τόσο όμορφη χώρα η Υεμένη;
Οτι δυστυχώς δε ξέρουμε πότε θα καταφέρουμε πλέον να την επισκεφτούμε, και αν θα ναι η ίδια;
Για τη συναρπαστική γραφή του @hydronetta ;
Τι απ' όλα.
Να αφήσω ένα μεγάλο ευχαριστώ κι εγώ με τη σειρά μου για την αφήγηση.
Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια. Την Υεμένη την θεωρώ ό,τι αυθεντικότερο στον αραβικό κόσμο και must see για έναν ταξιδευτή. δεν μοιάζει με τιποτα άλλο. Δυστυχώς η κατάσταση είναι τέτοια που την καθιστά απαγορευτική τη περίοδο αυτή. Είχα την ευκαιρία να επισκεφθώ πάλι την Sanaa μερικά χρόνια μετά όταν την συνδύασα με τη Socotra (αλλη μια υπεροχη εμπειρία) και σε διαβεβαιώ όλα ήταν όπως μερικά χρόνια πριν. Δύσκολο να αλλοιώσεις τη φυσιογνωμία της παλιάς πόλης, μνημείο παγκόσμιας πολιτιστικής κληρονομιάς της UNESCO. Εκτός αν είσαι ανεγκέφαλος πολεμοκάπηλος...
 

kofidenia

Member
Μηνύματα
146
Likes
607
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία, Μέλανας Δρυμός
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γαλληνική Πολυνησία
Πραγματικά πολύ όμορφη ιστορία και η Υεμένη μια χώρα ανέλπιστα όμορφη. Ελπίζω στο μέλλον να μπορέσουμε να την επισκεφθούμε και να ζήσουμε λίγο από το παραμύθι σου. Μας έψησες για τα καλά, ακόμα και αν διάβασα την ιστορία σου μετά από τόσα χρόνια. Ευχαριστούμε πολύ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.497
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom