Πληροφορίες για ταξιδιωτικά γραφεία

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Ναι είναι ένα εξαιρετικό γραφείο.
Και ισχύουν τα ίδια: Είναι ακριβότερο, αλλά παρέχει καλές υπηρεσίες.
 

kanarinaki

Member
Μηνύματα
32
Likes
32
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού -Μάτσου Πίτσου
Και η θεία Κούλα όταν πήγε εκδρομή με τα ΚΑΠΗ στον Αγ.Ραφαήλ (δόξα να έχει η χάρη του) μια χαρά τα πέρασε και πήγε και με ψίχουλα... και ο βαφτισιμιός μου όταν πρωτοπήγε στο Παρίσι και έμεινε σε hostel καβάτζα και γνώρισε και γκόμενα μπάνικη και την έβγαλε ζάχαρη με σαχλαμάρες λεφτά... στο φαγητό να δεις τι γίνεται... υπάρχουν τύποι που πάνε ταξίδι στη Ρώμη ντερλικώνουν στα McDonalds και μετά σου λένε ότι περάσαμε σούπερ και από φαί σκίσαμε... τα σουβλατζίδικα γεμάτα είναι και πολλοί σε διαβεβαιώνουν ότι με δύο ευρώπουλα τρώνε το καλύτερο γεύμα της ζωής τους... στα ρούχα να δεις πανηγύρι... ο ZARA είναι γεμάτος γκομενάκια που με δέκα ευρουδάκια αγοράζουν μοδάτες παπαρίτσες, το παίζουν μούρη και είναι και τρισευτυχισμένα...γιαυτό καρντιά μου μην λες σάχλες... η εμπειρία είναι κάτι απόλυτα σχετικό και έχει σχέση με τις παραστάσεις, τις συνήθειες και τα χρήματα του καθενός...

Όσο για το αν έχουμε όλοι δικαίωμα σε όλα στα είπανε και πιο πάνω... αν δεν έχεις μαρούλι να σπρώξεις το μόνο δικαίωμα που έχεις στα ταξίδια είναι να σουλατσάρεις, να χαζεύεις τα μαγαζιά ή τα τοπία και να κάτσεις στα παγκάκια με σαντουιτσάκι στο χέρι... σε αυτή την ρουφιάνα την ζωή ότι πληρώσεις παίρνεις, γιαυτό και είναι σχεδόν αδύνατο να γλυτώσεις 800€ και να πάρεις τις ίδιες ταξιδιωτικές υπηρεσίες... συμπέρασμα... αν θες να κάνεις ένα σούπερ ταξίδι ζωής με πρακτορείο και είσαι αποφασισμένος να τα σπρώξεις χοντρά αλλά σου λείπουνε τα 800€, πας πέντε μήνες αργότερα και τα καταθέτεις στον καλύτερο, αλλιώς το κάνεις γαργάρα, λες τόσα έχω τόσα θα φάω, αλλά καρντιά μου μην παραμυθιάζεσαι ότι θα κάνεις τις ίδιες χλίδες με τον μπεσαλή που τα έδωσε...
Άτιμη κοινωνία που άλλους τους ανεβάζεις κι άλλους τους κατεβάζεις στα τάρταρα.:rolleyes:
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Καλός, χρυσός ο Κανόνας αλλά οι τιμές του σε αρκετά έως πολλά προγράμματα βγάζουν μάτι... 1690+φόροι για 9 γεμάτες μέρες στη φθηνή Πολωνία είναι μια υπερβολική τιμή που δεν μπορεί να δικαιολογηθεί με το να ονομάσουμε την εκδρομή πολιτιστικό ταξίδι ή γεωγραφική αποστολή.

Μάλλον το συγκεκριμένο πρακτορείο απευθύνεται σε εργαζόμενα στελέχη εταιρείων με παχυλούς μισθούς (πόσα να έχουν παραμείνει άραγε στην Ελλάδα του '14) ή σε ηλικιωμένους συνταξιούχους που έχουν λυμένο το οικονομικό τους πρόβλημα (εκτός κι αν κοπούν τελείως οι επικουρικές) και δεν τους πειράζει να χρυσοπληρώσουν ένα ταξίδι ακόμα και σε εύκολους και φθηνούς προορισμούς.
 
Last edited:

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Αυτό που δεν υπολογίζεις είναι ο αριθμός συμμετοχών.
Άλλη τιμή έχεις όταν ταξιδεύεις με 15 άτομα και άλλη όταν ταξιδεύεις με 40.
Επίσης δεν υπολογίζεις τις αρπαχτές από τα ψώνια. Τα περισσότερα γραφεία πάνε τα γκρουπ σε μαγαζιά για να βγάλουν σεβαστές προμήθειες.
Μάντεψε ποιος ΔΕΝ πάει σε μαγαζιά. Και μάλιστα πριν μερικά χρόνια σούταρε όλους τους αρχηγούς που πήγαιναν τους πελάτες σε μαγαζιά για shopping.
Eίπαμε και πιο πάνω: Κάθε γραφείο απευθύνεται σε συγκεκριμένο κοινό και πίστεψε με, το καλό κοινό δεν είναι απαραίτητα και πλούσιο. Ούτε είναι μόνο στελέχη και συνταξιούχοι. Είναι και σκληρά εργαζόμενοι που κάνουν οικονομίες για χρόνια για να κάνουν ένα ταξίδι ζωής (το λέγαμε και πιο πάνω: ένα ταξίδι ζωής θέλει θυσίες, όσο και να κοστίζει)
Και για τον fotast: Ο Συρίγος είναι επίσης ένα πολύ καλό γραφείο που σέβεται τους πελάτες του.
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Άτιμη κοινωνία που άλλους τους ανεβάζεις κι άλλους τους κατεβάζεις στα τάρταρα.:rolleyes:
Δεν το λες σωστά!
Άλλους τους κατεβάζεις και άλλους τους ΑΝΕΒΑΖΕΙΣ στα τάρταρα!

 

NL*

Member
Μηνύματα
31
Likes
5
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αίγυπτος
Ζητω συγνωμη για το προηγουμενο post μου το οποιο ορθως διεγραφη επειδη δεν πληρουσε τους κανονες του φορουμ

Προσωπικα δεν θα ξαναεμπιστευτω ποτε το πρακτορειο ...
 
Last edited by a moderator:

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Σίγουρα θα έχεις τους λόγους σου.
Την επόμενη φορά λίγο πιο καλό ψάξιμο ή οργάνωση μόνη σου.
Καλά ταξίδια να έχεις.
 

NL*

Member
Μηνύματα
31
Likes
5
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αίγυπτος
Σίγουρα θα έχεις τους λόγους σου.
Την επόμενη φορά λίγο πιο καλό ψάξιμο ή οργάνωση μόνη σου.
Καλά ταξίδια να έχεις.
εγινε τελευταια στιγμη αλλαγη στο ξενοδοχειο και ενημερωθηκα ενω ημουν στο αεροδρομιο. Η περιοχη οπως και το ξενοδοχειο ηταν χαμηλοτερα σε ποιοτητα και τιμη. Επισης συγκεκριμενη εκδρομη δεν εκτελεστηκε οπως περιεγραφε το προγραμμα ενω ειχαμε πληρωσει κανονικα...

δυστυχως για το εν λογω πρακτορειο εχω ξανακουσει την τακτικη της αλλαγης ξενοδοχειου τελευταια στιγμη σε χειροτερο με την αιτιολογια του overbooked. Το συμπερασμα μου το εβγαλα γιατι το κανουν αυτο..

σε ευχαριστω, καλα ταξιδια και σε εσενα
 

anastasiaserres

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
καλησπερα.εχω ταξιδεψει με το συγκεκριμενο γραφειο cdf travel ηδη 3 φορες και ετοιμαζομαι για 4η.
αρχικα ημουν κι εγω επιφυλακτικη με τις τιμες αλλα μια φιλη μου πηγε ριν απο μενα ταξιδι και ηταν ευχαριστημενη.οποτε το τολμησα και δεν εχασα.ο Τασος που ειναι υπευθυνος ειναι πολυ ευπηρετικος και παντα ειχαμε θετικες εντυπωσεις .οτι μας ελεγε αυτο βρισκαμε!
 
Last edited by a moderator:

ikarialover

Member
Μηνύματα
678
Likes
850
Καλησπέρα σε όλους. Για Joy Tours και Γκίνη ποια η γνώμη σας; Επειδή σέβομαι τους κανόνες του travelstories και κατανοώ ότι δημοσίως δεν μπορούν να εκφραστούν αρνητικές απόψεις, ας μου στείλει όποιος καλός άνθρωπος επιθυμεί ένα προσωπικό μήνυμα..
Κοιτάω αρκετούς προορισμούς αλλά το βέρσους που το εμπιστεύομαι δεν βολεύουν οι ημερομηνίες του...
 

Travel alone

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Γεια σας!
Εγώ σκέφτομαι να πάω μόνη αλλά με γκρουπ στο Παρίσι. Έχει κάποιος να μου προτείνει κάποιο καλό γραφείο? Μου είπα για τον Ακάδημο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom