Μαγική Κρακοβία!

dulipe

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
γειά σας!! μένω εδώ στην Κρακοβία! Είμαι απ'την Πολωνία αλλά ζούσα 10 χρόνια στην Ελλάδα! θα ήθελα να γνωρίσω ελληνική παρέα στην Κρακοβία! Μου 'χει λειψει η ελληνική ομιλία, πλάκες !!! :)
 

guide

Member
Μηνύματα
24
Likes
4
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία!!!
Φίλε Θανάση ποία είναι η καλύτερη ή μάλλον καλύτερες πόλεις στην Πολώνια για σπούδες??Το σκέφτομαι για μεταπτυχιακό κ έχω επισκεφθεί την Κρακοβία και μου άρεσε παρα πολύ!!
 

guide

Member
Μηνύματα
24
Likes
4
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία!!!
Master σε κατι με σχεση economics,business..
Γένικα για φοιτητική ζωή πώς έιναι??
έχω ακούσει τα καλύτερα και από τις αφηγήσεις σου το επιβεβαιώνω!!
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
πολλή καλό είναι το SGH της Βαρσοβίας Szko³a G³σwna Handlowa w Warszawie - SGH άλλα και το Πανεπιστήμιο Οικονομικών της Κρακοβίας Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie - Strona g??wna
+1 για SGH. Έχω κάνει Erasmus εκεί και είναι πολύ καλό (λέγεται ότι είναι από τα καλύτερα οικονομικά πανεπιστήμια της Ανατολικής Ευρώπης). Η φοιτητική ζωή στην Πολωνία είναι σούπερ:D
YΓ: Λέγοντας οικονομικά δεν αναφέρομαι στην τιμή αλλά στον τομέα των οικονομικών για σπουδές :D
 

taxidiotissa

Member
Μηνύματα
30
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Μάτσου-Πίτσου
Όλα ξεκίνησαν πριν ένα χρόνο. Οι πανελλαδικές μου εξετάσεις τελείωσαν, και περίμενα υπομονετικά τα αποτελέσματα. Ανακοίνωση, και επιτόπου την επομένη μέρα είχα πτήση για να κάνω το μηχανογραφικό στην Πολώνια. Δυστυχώς στην Πολώνια το μηχανογραφικό δε το κάνεις σε ένα σχολείο δηλώνοντας 500 σχολές και ότι κάτσει. Πρέπει να επισκεφτείς την κάθε σχολή, να δώσεις αντίγραφο του απολυτήριου και να δώσεις ένα ποσό για την δουλεία που θα κάνει ο κάθε καθηγητής να υπολογίσει τους πόντους σου.
Αναμονή, αναμονή, κάθε μέρα έλεγχο στο ιντερνέτ αν βγήκαν τα αποτελέσματα, και τσουπ! 6 ώρες πριν την πτήση μου για Βερολίνο για διακοπές, ο υπολογιστής εμφάνισε το μήνυμα. Gratulujemy pana, pan dostał przyjęty na stacjonarne studia, Fizyki Medycznej, na wydziale FiIS. Που με απλά ελληνικά λέει ότι με καλώς ορίζουν για την πρώτη χρόνια στο τμήμα της Μηχανικής Βιοιατρικης. Κατάθεση υπολοίπων χαρτιών για την σχολή, φοιτητική εστία, και αναμονή για τα τέλη Σεπτεμβρίου.

Τα υπόλοιπα αύριο μιας και έχω αφήσει μια παρτίδα PES στην μέση με τον συγκάτοικο μου, και πρέπει να την τελειώσω.
 

taxidiotissa

Member
Μηνύματα
30
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Μάτσου-Πίτσου
Θανάση, καλησπέρα. Είμαι καινούρια στην παρέα, με λίγες τεχνολογικές γνώσεις, οπότε είναι πολύ πιθανόν να κάνω χαζομάρες, και ζητώ , εκ των προτέρων, την κατανόησή σου!Φεύγω την άλλη βδομάδα για Βελιγράδι και αργότερα για Κρακοβία(24-27). Σκέφτομαι να χρησιμοποιήσ τρένο μέχρι Βουδαπέστη και μετά το βραδινό για Κρακοβία. Στην επιστροφή να κάνω το ίδιο, αλλά να φύγω για Θεσσαλονίκη από Βουδαπέστη. Έχεις κάτι να προτείνεις εναλλακτικό; Και βέβαια, αν έχεις καιρό, που μπορώ να σε βρω; Επίσης, αν θέλεις κάτι από Ελλάδα,που μπορώ να σου φέρω... Σε ευχαριστώ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.725
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom