Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

ELGEO2

Member
Μηνύματα
732
Likes
693
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
πέρασμα καρακορουμ
μπορω να μεταφερω ενα μερος απο ποντους που υπαρχουν στην πιστωτικη καρτα aegean bonus στα μιλια ??? εαν ναι τι πρεπει να κανω ??
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
O @jimp , λεει, θα κλείσει εισιτήρια για Μάλτα με 11.200 μίλια αν βρει προσφορά Happy Miles :bleh:. Με πόντους θα ήθελε 28.000. Χαώδης διαφορά, όντως.
Το καλυτερο παραδειγμα για να καταλαβεις τη διαφορα σου εδωσε η paefstra.
Βεβαια να ξερεις πως με τα μιλια αυτα ειναι μονο με χειραποσκευη.
 

StamatisK

Member
Μηνύματα
38
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
Λισσαβωνα
Ταξίδι-Όνειρο
Αγια Περουπολη
Είμαι σίγουρος οτι έχει απαντηθεί ήδη αλλά αν έχετε την καλοσύνη απαντήστε μου σε αυτή την ερώτηση :
Αν πάρω εισιτήριο με εξαργύρωση πόντων, απο το ταξίδι που θα κάνω με το εισιτήριο αυτο παίρνω μίλια (αναβάθμισης , εξαργύρωσης) ή οχι ?

Ευχαριστώ
 

Panos_65

Member
Μηνύματα
506
Likes
1.170
Χαωδης η διαφορα.
Το καλυτερο παραδειγμα για να καταλαβεις τη διαφορα σου εδωσε η paefstra.
Ίσως δεν έγινα κατανοητός, το βλέπω ότι υπάρχει διαφορά και συμφωνώ ότι είναι "χαώδης". Αυτό που ρωτάω είναι ΓΙΑΤΙ υπάρχει αυτή η διαφορά.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.013
Likes
40.960
Γιατί είπαμε όπως είπαμε επιβραβεύονται οι πελάτες της Aegean περισσότερο από τους πελατες της τράπεζας.
Η "δεξαμενή" των δωρεάν εισιτηρίων είναι σταθερή (νομίζω καμιά δεκαριά σε καθε πτήση) αλλά προσφέρονται περισσότεροι πόντοι πλέον από την τράπεζα μέσω διαφόρων αποταμιευτικών προγραμμάτων. Οπότε υπήρχε φόβος να μείνουν στην απ' έξω οι πελάτες της αεροπορικής αφού παίρνουν περισσότερους πόντους πλέον οι (καλοί) πελάτες της τράπεζας. Έτσι μάλλον έγινε μια εξισσορρόπηση.
 

nikko

Member
Μηνύματα
32
Likes
50
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
Είμαι σίγουρος οτι έχει απαντηθεί ήδη αλλά αν έχετε την καλοσύνη απαντήστε μου σε αυτή την ερώτηση :
Αν πάρω εισιτήριο με εξαργύρωση πόντων, απο το ταξίδι που θα κάνω με το εισιτήριο αυτο παίρνω μίλια (αναβάθμισης , εξαργύρωσης) ή οχι ?

Ευχαριστώ
Όχι.

Τηλέφωνο στην τράπεζα.
Ή στην Aegean 210-6261000
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Αυτό που ρωτάω είναι ΓΙΑΤΙ υπάρχει αυτή η διαφορά.
Πριν ρωτησες "ποια η διαφορα" παντως. Και σου εξηγησαμε.
υπήρχε φόβος να μείνουν στην απ' έξω οι πελάτες της αεροπορικής αφού παίρνουν περισσότερους πόντους πλέον οι (καλοί) πελάτες της τράπεζας.
Καπου σε εχασα. Οι πελατες ομως που μετατρεπουν αυτοματα ποντους σε μιλια, σαν εμενα, εχουν πλεονεκτημα εναντι αυτων που δεν το κανουν. Επομενως δεν ειναι ολοι οι πελατες της τραπεζας το ιδιο για την Aegean...σωστα?
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Πριν ρωτησες "ποια η διαφορα" παντως. Και σου εξηγησαμε.

Καπου σε εχασα. Οι πελατες ομως που μετατρεπουν αυτοματα ποντους σε μιλια, σαν εμενα, εχουν πλεονεκτημα εναντι αυτων που δεν το κανουν. Επομενως δεν ειναι ολοι οι πελατες της τραπεζας το ιδιο για την Aegean...σωστα?
Μα γενικοτερα δεν ειναι ολοι οι πελατες ιδιοι και δεν το κανουν ολοι αυτο γιατι δεν το ξερουν κιολας.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.013
Likes
40.960
Οι πελατες ομως που μετατρεπουν αυτοματα ποντους σε μιλια, σαν εμενα, εχουν πλεονεκτημα εναντι αυτων που δεν το κανουν. Επομενως δεν ειναι ολοι οι πελατες της τραπεζας το ιδιο για την Aegean...σωστα?
Το ίδιο κάνω κι εγώ. Δεν είμαστε το ίδιο, γιατί είμαστε "κυνηγοί μιλίων" εκτός από πελάτες της τράπεζας και έχουμε πλεονέκτημα.
Είμαι βέβαιη ότι και ο κάτοχος της Notos Bonus American Express έχει πλεονέκτημα στην εξαργύρωση πόντων σε αρώματα. Και άριστα κάνει, αν αυτό τον ενδιαφέρει. Γιατί να είναι ίδια η μεταχείρισή του από την Aegean; Ζήτησα εγώ να έχω και δωρεάν εισιτήρια και δωρεάν αρώματα; :haha: Όλα μίλια τα κάνω, χάνω σε αρώματα και Κωτσόβολους όμως....
 
Μηνύματα
64
Likes
26
Ταξίδι-Όνειρο
Kashmir
Έχουν συνδρομη αυτές οι κάρτες ;;Λέω να επωφεληθώ από τα προνόμια που προσφερουν καθώς θα ταξιδευω συχνα προς Μυτιλήνη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.196
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom