Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

zouzou92

Member
Μηνύματα
114
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Παιδια τι εχετε να πείτε για αυτο;

https://www.booking.com/hotel/it/so...=0&no_rooms=1&sb_price_type=total&type=total&

Εκλεισα με την παρέα μου που ειμαστε 4 ατομα (φοιτητές). Ειναι πιστεύετε καλη επιλογή; Να ψάξω για κατι καλύτερο; καπου αλλου;
Φαινεται παρα πολυ καλο και ειναο και στο κεντρο νομιζω εκανες καλη επιλογη
 

efipoly

Member
Μηνύματα
104
Likes
38
Επόμενο Ταξίδι
Μαδριτη
Ταξίδι-Όνειρο
Αίγυπτο
Πολυ ωραιο το βλεπω, πολυ καλες κριτικες, κεντρικο αλλα ετσι για καμμια τυχον προσφορα κοιταξε και περιοχή piazza di spagna και navona
 

ΑΥΓΗ

New Member
Μηνύματα
1
Likes
1
Παιδια καλησπερα .Θελω να κλεισω εισητηρια για Βατικανο και Κολοσαιο για δυο ατομα. Θε εκτυπωσω το mail που θα λαβω και μετα? Θα παω μεσα πχ στο Βατικανο χωρις να περιμενω σε ουρα και θα το δειξω και οκ ολα?
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Παιδια καλησπερα .Θελω να κλεισω εισητηρια για Βατικανο και Κολοσαιο για δυο ατομα. Θε εκτυπωσω το mail που θα λαβω και μετα? Θα παω μεσα πχ στο Βατικανο χωρις να περιμενω σε ουρα και θα το δειξω και οκ ολα?
ακριβώς θα προσπερασεις ολη την ουρα που θα δεις στα αριστερα σου και θα πας στην εισοδο ,ισως να υπαρχει κοσμος μπροστα σου 10-15 ατομα αλλα δεν ειναι τιποτα στα 100 που θα ειναι αριστερα..:) θα το δειξεις στους σεκιουριταδες θα μπεις μεσα και θα πας στα κισσε αριστερα να σου δωσουν το εισιτήριο εισοδου
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Και οπως ειπαμε σε αλλο θεμα μην δινεις πολυ βαση στην ωρα εισοδου. Θα σε αφησουν και νωριτερα να μπεις.
 

Konkon

Member
Μηνύματα
20
Likes
2
25/11 με 30/11 έχω κλείσει για Ρώμη... Δεν έχω βρει ξενοδοχείο ακόμα έχετε να μου προτείνετε κάποιο στο οποίο να έχετε προσωπική εμπειρία;; Δεν έχουμε πρόβλημα με περπάτημα.... Απλά θέλουμε Μετρό κοντά για να πάμε Τερμινι, που απο οτι καταλαβα ειναι σταθμός αναχώρησης για τα ΜΜΜ

Επίσης κάποιες απορίες:
α) Από το αεροδρόμιο FCO στο κέντρο ποιο λεωφορείο παίρνουμε;
β) Στη Φλωρεντία πας από το Termini; Ποιο τρένο παίρνουμε πόσο κοστίζει;
γ) 29/11 έχει αγώνα στο Ολίμπικο, πάλι από το Τέρμινι πάμε στο γήπεδο;
 

olympialag

Member
Μηνύματα
13
Likes
4
καλημερα και απο μενα....θα παμε ρωμη με την παρεα μου τελη νοεμβριου.θα ηθελα καποιες απαντησεις απο οποιον γνωριζει κατι...λοιπον:
1)το φερβρουαριο που ειχα ξαναπαει ρωμη εμεινα στη via cavour πολυ κοντα στο termini και αν και ειχα ακουσει ασχημα σχολια τελικα ηταν ολα πολυ ωραια και καθολου επικινδυνη περιοχη ισα ισα πολυ κοντα σε ολα.τωρα ομως ειπα να κοιταξω και σε καποια αλλη πριοχη για ξενοδοχειο,εχετε να προτεινετε κατι καλο;
2)θελουμε να παμε απο ρωμη φλωρεντια ξερει καποιος να μουπει πως μπορω να κανω κρατηση και απο που;
Σας ευχαριστω πολυ....
 

werip

Member
Μηνύματα
280
Likes
126
Πολυ ωραιο το βλεπω, πολυ καλες κριτικες, κεντρικο αλλα ετσι για καμμια τυχον προσφορα κοιταξε και περιοχή piazza di spagna και navona
Φαινεται παρα πολυ καλο και ειναο και στο κεντρο νομιζω εκανες καλη επιλογη
Thanks a lot guys! Και αφου μεσω booking μας απέρριψαν την καρτα, κλείσαμε απευθείας με το ξενοδοχειο-apartments και μας κανανε έκπτωση 15%. Δηλαδη θα μας βγει 238 ευρω για 3 βραδια στη Ρώμη. Κατι λιγότερο απο 60 ευρω στο άτομο (ειμαστε 4)
:clap:
 

Konkon

Member
Μηνύματα
20
Likes
2
Τελικά έκλεισα στην περιοχή Via Veneto.. Είναι οκ η περιοχή; Ο σταθμός Barberini του μετρό απέχει μόλις 400 μέτρα γράφουν.
 

antigoni_fl

Member
Μηνύματα
5
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος σε ποια περιοχή της Ρώμης θα ήταν καλά να κάνω αναζήτηση για ξενοδοχεία? Αυτό που θέλω είναι να έχει ασφάλεια γιατί είμαστε γυναίκες κ να μπορούμε να είμαστε κοντά κυρίως για βραδινή βόλτα , όσο για τα αξιοθέατα δεν υπάρχει πρόβλημα γιατί θέλουμε να περπατήσουμε. Το μόνο που γνωρίζω είναι ότι δεν είναι καλά στο termini. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
εγώ πήγα τον μαιο στην ρωμη κ έμεινα εδώ http://www.booking.com/hotel/it/firenze-roma.el.html η τοποθεσία είναι εξαιρετική (Φοντάνα ντι Τρέβι και Ισπανικά Σκαλοπάτια απέχουν μόνο λίγα λεπτά με τα πόδια) Το κτίριο αν και παλιό ευτυχώς ήταν πολύ καθαρό και το προσωπικό ήταν ευγενικό. Είχαμε διαβάσει κάποιες κακές κρητικές άλλα εμάς δε μας ενόχλησε τίποτα. Ακόμη κ αν δεν αποφασίσεις να πας σ αυτό σου προτείνω ανεπιφύλακτα την περιοχή . Συμφωνώ για το Τερμινι, καλύτερα να το αποφύγεις . Καλά να περάσεις :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.170
Μηνύματα
882.795
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom