Προτάσεις για βιβλία

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Ενός λεπτού σιγή για την Lifo που ανακάλυψε τον τροχό...
Πάρτε άλλα 50.000 δωρεάν e-books από το Project Gutenberg. Έχω κάτι χρόνια να αγοράσω βιβλίο.
http://www.gutenberg.org/wiki/Main_Page
χαχαχα και εγώ το ίδιο.Ούτως η άλλως τα περισσότερα κλασικά αριστουργήματα υπάρχουν και στις δημοτικές βιβλιοθήκες για τους εραστές του χαρτιού και αυτούς που δεν θέλουν να κουράζουν τα μάτια τους μπροστά στις οθόνες.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Έχω κάτι χρόνια να αγοράσω βιβλίο.
Ενα καλοπροαιρετο φλειμ σχολιο...θα μπορουσε να ηταν αφορμη για δημιουργικο war,η δημοσκοπηση η αλλο θεμα τεσπα..
Ελπιζω να μην περηφανευεσαι κιολας..το ηλεκτρονικο ειναι για ανθρωπους που αρεσκονται σε μια αισθηση. Οσοι χρηαιμοποιουν 4 απο τις 5 αισθησεις τους διαβαζοντας, διαβαζουν μονο βιβλια. Πιο ανθρωπινο δηλ. Αργουμε να γίνουμε ρομποτ ακομα...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Καθόλου φλέιμ δεν είναι. Το ηλεκτρονικό βιβλίο εξυπηρετεί τις προσωπικές μου ανάγκες τα τελευταία χρόνια που τις περισσότερες φορές δεν είναι η αναγνωση λογοτεχνίας, οπότε χρειάζομαι μέρος του βιβλίου και είναι βιβλία που δεν καίγομαι να έχω στη βιβλιοθήκη μου- εν μέρει για οικονομικούς λόγους και εν μέρει χωροταξικούς, δεν χωράνε.
Στη λογοτεχνία, το χαρτί πάντα θα είναι αξεπέραστο....Η λογοτεχνική μου βιβλιοθήκη είναι από χαρτί :)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Έχω κάτι χρόνια να αγοράσω βιβλίο.
...Η λογοτεχνική μου βιβλιοθήκη είναι από χαρτί :)
δηλ έχει μείνει ανενημέρωτη τα τελευταια χρόνια..

Καθόλου φλέιμ δεν είναι.
φλειμ φλειμ...τεοια φλειμ καλοπροαιρετα που εγειρουν το temper και οδηγουν σε δημιουργικη αντιπαραθεση αποψεων ειναι καλοδεχουμενα..
χωρο να βρεις, φτηνη δικαιολογια..
 

Attachments

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
δηλ έχει μείνει ανενημέρωτη τα τελευταια χρόνια..
Φυρί φυρί το πας για φλέιμ. Η σπουδαιότερη ιδιωτική βιβλιοθήκη που έχω δει δεν είχε πάνω από 300 βιβλία. Απλά ήταν τα σημαντικότερα που έχουν γραφτεί ποτέ. Θα μπορούσα να περάσω 5 ζωές μόνο με αυτά....
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Κρεβάτι από βιβλία. Μάλιστα. Έχω δει να αξιοποιούνται μέχρι και ντουλάπια της κουζίνας, αλλά όχι κι έτσι, πια...
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Μέρες που είναι, προτείνω ένα εξαιρετικό βιβλίο του Τριβιζά για δώρο σε μικρά και μεγάλα παιδιά και προπαντός στους εαυτούς μας. Τρυφερό, συγκινητικό, ανθρώπινο. Κάθε φορά που το διαβάζω μου 'ρχονται δάκρυα στα μάτια και κόμπος στον λαιμό.

 

Krazykat

Member
Μηνύματα
268
Likes
543
Αααα, ωραία η ιδέα σου, emouli. Θα προτείνω κι εγώ το δικό μου "Ένα δέντρο μια φορά" (μάλλον για μεγάλους) των εκδόσεων Κόκκινο, όμως:



Μεγαλώνουμε.
Βρίσκουμε το ταίρι μας.
Φτιάχνουμε τη φωλιά μας.
Χαιρόμαστε τη ζωή.
Αποθηκεύουμε προμήθειες.
Αποδημούμε.
Επιβιώνουμε.
Αρχίζουμε ξανά…


και θα συνεχίσω με ένα ακόμη, της εξαιρετικής Beatrice Alemagna:



...Κάποιοι το βρίσκουν στις μυρωδιές,
στα βλέμματα, στις αγκαλιές των άλλων.
Οι άνθρωποι το κηνυγούν χωρίς σταματημό.
Άλλοτε, πάλι, προσπαθούν να το αποκτήσουν
με χρήματα ή να το κλείσουν σε ένα κουτί.
Όμως, αδύνατον να το κρατήσεις. Πάντα ξεγλυστρά...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom