Γαλλία Απορίες για Παρίσι

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.280
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ονειρεμένο Ταξίδι
ρωσια
αν το προβλημα ειναι η μετακινηση,μια λυση ειναι τα διαφορα τουριστικα τουρ που κανουν ημερησιες.Περιπου τα ιδια θα σας ερθει με αυτοκινητο και αποφευγετε το αχγος του παρκινγ.τουλαχιστον στις βερσαλλιες ειναι σχεδον αδυνατο να βρεις παρκινγ κοντα,εστω και πληρωτικο..
 

Snoopdog

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα..παω παρισι απο μποβε το σαββατο και επιστρέφω πεμπτη...εκλεισα διαμονη κοντα στο πανθεον και στους κηπους του Λουξεμβούργου.
1.Ειναι καλη η περιοχη για να γυρισουμε το παρισι?
2.Να βγαλουμε καρτα για τα μεσα θα μας συμφερε η οχι εκει που θα μεινουμε?
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Καλησπέρα..παω παρισι απο μποβε το σαββατο και επιστρέφω πεμπτη...εκλεισα διαμονη κοντα στο πανθεον και στους κηπους του Λουξεμβούργου.
1.Ειναι καλη η περιοχη για να γυρισουμε το παρισι?
2.Να βγαλουμε καρτα για τα μεσα θα μας συμφερε η οχι εκει που θα μεινουμε?
1. Μια χαρά είναι
2. Για να είσαι ξένοιαστος καλύτερα να βγάλεις... Οι αποστάσεις στο Παρίσι εξάλλου είναι αρκετά μεγάλες...
 

Snoopdog

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
1. Μια χαρά είναι
2. Για να είσαι ξένοιαστος καλύτερα να βγάλεις... Οι αποστάσεις στο Παρίσι εξάλλου είναι αρκετά μεγάλες...
Γενικα καποιες περιοχες περπατιουνται μου εχουν πει..τωρα για καρτα διαβασα σε αλλο θεμα..εχει διαφορες απ οτι καταλαβα ε?
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409

Liana16

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Γεια σας παιδια και απο μενα! 15/3 με 19/3 θα ειμαστε 2 ατομα Παρισι. Φτανουμε και φευγουμε απο το Μποβε, οποτε ψαχνω κατι οικονομικο κοντα στη γραμμη 1 του μετρο η στη rer c του προαστιακου για να ειμαστε εγκαιρως στο αεροδρομιο στην επιστροφη. Ας ειναι και διαμερισμα, γυρω στα 300€με 350€....Εχετε να προτεινετε κατι; Πολλοι μιλανε για καρτα απεριοριστων διαδρομων, για 4 μερες να βγαλουμε;
 

Fanula

Member
Μηνύματα
89
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
NYC
Ονειρεμένο Ταξίδι
USA roadtrip
Γεια σας παιδια και απο μενα! 15/3 με 19/3 θα ειμαστε 2 ατομα Παρισι. Φτανουμε και φευγουμε απο το Μποβε, οποτε ψαχνω κατι οικονομικο κοντα στη γραμμη 1 του μετρο η στη rer c του προαστιακου για να ειμαστε εγκαιρως στο αεροδρομιο στην επιστροφη. Ας ειναι και διαμερισμα, γυρω στα 300€με 350€....Εχετε να προτεινετε κατι; Πολλοι μιλανε για καρτα απεριοριστων διαδρομων, για 4 μερες να βγαλουμε;
εχεις κοιταξει στο airbnb; βρηκα αυτο
https://www.airbnb.gr/rooms/3393864?checkin=15/03/2016&checkout=19/03/2016&guests=2&s=Wf3kk1uc
αλλα εχε υπ'οψην σου οτι τα περισσοτερα διαμερισματα περαν της τιμης που εμφανιζει δεξια, απαιτουν και καποια επιπλεον χρηματα ως εγγυηση. στη δεσμευουν οταν κανεις την κρατηση και μετα το check out και εφοσον ολα ειναι οκ στο διαμερισμα, στα επιστρεφουν. τουλαχιστον ετσι εχω καταλαβει, δεν εχω κλεισει ποτε διαμερισμα με εγγυηση οποτε αν καποιος ξερει κατι παραπανω ας μας πει
 

Liana16

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
εχεις κοιταξει στο airbnb; βρηκα αυτο
https://www.airbnb.gr/rooms/3393864?checkin=15/03/2016&checkout=19/03/2016&guests=2&s=Wf3kk1uc
αλλα εχε υπ'οψην σου οτι τα περισσοτερα διαμερισματα περαν της τιμης που εμφανιζει δεξια, απαιτουν και καποια επιπλεον χρηματα ως εγγυηση. στη δεσμευουν οταν κανεις την κρατηση και μετα το check out και εφοσον ολα ειναι οκ στο διαμερισμα, στα επιστρεφουν. τουλαχιστον ετσι εχω καταλαβει, δεν εχω κλεισει ποτε διαμερισμα με εγγυηση οποτε αν καποιος ξερει κατι παραπανω ας μας πει
Ευχαριστω πολυ! Να σαι καλα, θα το κοιταξω!
 
Last edited by a moderator:

Evangeliaeva

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Καλημερα, την αλλη εβδομαδα ταξιδευω για Παρισι και εχω καποιες αποριες 1) απο που παιρνουμε εισητηρια για μετρο και για rer , το εισητηριο του rer μπορουμε να το ζητησουμε ως εισητηριο τρενου;; 2) για τις βερσαλλιες και για τη disneyland χρειαζεται διαγορετιξο εισητητιο στο rer; 3) θα παμε στη disneyland, το παρκο ειναι ανοιχτο μεχρι τις 8 και μετα εχει ενα show που θελουμε να παρακολουθησουμε.. Ξερετε τι ωρα φευγει το τελευταιο rer απ τη disneyland για το Παρισι; 4) ειμαστε κατω των 26 και σε πολλα μουσεια εχουμε δωρεαν εισοδο, γνωριζετε σε ποια μπορουμε να πραλειψουμε την ουρα;
Οποιος γνωριζει ας απαντησει ευχαριστω πολυ!!
 

Evangeliaeva

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Καλησπερα, την αλλη εβδομαδα ταξιδευω για Παρισι και εχω καποιες αποριες 1) απο που παιρνουμε εισητηρια για μετρο και για rer , το εισητηριο του rer μπορουμε να το ζητησουμε ως εισητηριο τρενου;; 2) για τις βερσαλλιες και για τη disneyland χρειαζεται διαφορετικο εισητητιο στο rer; 3) θα παμε στη disneyland, το παρκο ειναι ανοιχτο μεχρι τις 8 και μετα εχει ενα show που θελουμε να παρακολουθησουμε.. Ξερετε τι ωρα φευγει το τελευταιο rer απ τη disneyland για το Παρισι; 4) ειμαστε κατω των 26 και σε πολλα μουσεια εχουμε δωρεαν εισοδο, γνωριζετε σε ποια μπορουμε να πραλειψουμε την ουρα;
Οποιος γνωριζει ας απαντησει ευχαριστω πολυ!!
 

litsa-aris

Member
Μηνύματα
17
Likes
6
Καλησπερα, ειμαστε στο Παρισι απο την Κυριακη!
Εισητηριο για το μετρο κ το RER θα βγαλεις απο τις στασεις του μετρο.
Το τελευταιο RER ειναι περιπου στις 12.
 

litsa-aris

Member
Μηνύματα
17
Likes
6
Καλησπερα, την αλλη εβδομαδα ταξιδευω για Παρισι και εχω καποιες αποριες 1) απο που παιρνουμε εισητηρια για μετρο και για rer , το εισητηριο του rer μπορουμε να το ζητησουμε ως εισητηριο τρενου;; 2) για τις βερσαλλιες και για τη disneyland χρειαζεται διαφορετικο εισητητιο στο rer; 3) θα παμε στη disneyland, το παρκο ειναι ανοιχτο μεχρι τις 8 και μετα εχει ενα show που θελουμε να παρακολουθησουμε.. Ξερετε τι ωρα φευγει το τελευταιο rer απ τη disneyland για το Παρισι; 4) ειμαστε κατω των 26 και σε πολλα μουσεια εχουμε δωρεαν εισοδο, γνωριζετε σε ποια μπορουμε να πραλειψουμε την ουρα;
Οποιος γνωριζει ας απαντησει ευχαριστω πολυ!!
Καλησπερα, ειμαστε στο Παρισι απο την Κυριακη!
Εισητηριο για το μετρο κ το RER θα βγαλεις απο τις στασεις του μετρο.
Το τελευταιο RER ειναι περιπου στις 12.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.740
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom