Καλοκαιρινες διακοπες 2016

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Μηλο πηγα περσι. Οι τιμες δεν συγκρινονται με τη Σαρδηνια ουτε με της Μυκονου η Σαντορινης. Βρισκεις καταλυματα κ εστιατορια για ολα τα γουστα. Μην τη φοβασαι τη Μηλο. Τωρα αν θες να μεινεις σε υπερπολυτελη δωματια σιγουρα αλλαζει η τιμη.
 

nasiapap

Member
Μηνύματα
105
Likes
130
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Μήλο πηγα και εγώ πέρσυ και πέρασα φανταστικά. Οι παραλίες της δεν συγκρίνονται. Αν καταφέρεις να πας και Κίμωλο θα μαγευτείς!!! Θα σου προτείνω όμως να κοιτάξεις και Αμοργό. Η χώρα είναι πανέμορφη, έχει ωραίο φαγητό, ωραια γλυκα και αρκετά ωραίες παραλίες ( βεβαια καμια σχεση με της Μηλου)! Προσφέρει όμως θέα που σου κόβει την ανάσα! Και θα μπορούσες να το συνδυάσεις και με Κουφονήσια!
 

eve.k.

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Με βλέπω να καταλήγω Μήλο στο τέλος, χαχα. Από αυτά που μου λέτε εχω αρχίσει να το σκέφτομαι πολύ σοβαρά παρόλο που δεν ήταν στις αρχικές μου επιλογές. Ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια!!! :);)
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ονειρεμένο Ταξίδι
παντου
Ωραίες παραλίες, πολύ ήσυχη τις νύχτες, πραγματικά ωραίο φαγητό, απλό αλλά όλα τοπικά προϊόντα, οικονιμική διαμονή, Μήλος αλλά και Κύθνος.
 

Demetrax

Member
Μηνύματα
14
Likes
1
Ονειρεμένο Ταξίδι
το επόμενο
Εδώ είμαστε πάλι, ένα "Χριστός Ανέστη" μας έμεινε και το καλοκαιράκι ήρθε!! άρε ετοιμαζόμαστε για το που και θέλω για άλλη μια φορα τη βοήθεια σας!! Λοιπον ξανα παραθέτω τις ανάγκες μου :)
  • Καλό φαγητό (φρέσκο ψαράκι και αστακομακαρονάδα)
  • Πανέμορφες παραλίες για εξερέυνηση (τέλεια νερά, όχι βαβούρα)
  • γραφικοί οικισμοί (ψαροχώρια)
  • θα ήθελα να υπάρχει ευχέρια ενοικίασης μιας βαρκούλας για εξερεύνηση απο θαλάσσις
είμαστε ζευγάρι στα 27 κ 31 (ναι δεν λεω στα 30 μην με πάρει η μπάλα) και κάθε καλοκαίρι (αλλιως δεν ειναι καλοκαίρι) αφιερώνουμε 10 μερούλες σε ένα ελληνικό νησί με στόχο να το μάθουμε, να μας μάθει και να το εξερευνήσουμε όσο γίνετε. οι μέρες μας είναι μάλλον 16-27 Αυγούστου. έχουμε ήδη πάει και κατενθουσιαστεί σε Σκιάθο, Μήλο και Λευκάδα και θα ήθελα τη γνώμη σας για φέτος.

για μια μικρή βοήθεια έχω ήδη δει Αλλόνησο, Νάξο, Κεφαλονιά-Ιθάκη αλλά δεν έχω καταλήξει και είμαι ανοιχτή και για άλλες προτάσεις που δεν έχω σκεφτεί :) Ευχαριστώωωωωω!!!:)
 

koni

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μεξικο
Εδώ είμαστε πάλι, ένα "Χριστός Ανέστη" μας έμεινε και το καλοκαιράκι ήρθε!! άρε ετοιμαζόμαστε για το που και θέλω για άλλη μια φορα τη βοήθεια σας!! Λοιπον ξανα παραθέτω τις ανάγκες μου :)
  • Καλό φαγητό (φρέσκο ψαράκι και αστακομακαρονάδα)
  • Πανέμορφες παραλίες για εξερέυνηση (τέλεια νερά, όχι βαβούρα)
  • γραφικοί οικισμοί (ψαροχώρια)
  • θα ήθελα να υπάρχει ευχέρια ενοικίασης μιας βαρκούλας για εξερεύνηση απο θαλάσσις
είμαστε ζευγάρι στα 27 κ 31 (ναι δεν λεω στα 30 μην με πάρει η μπάλα) και κάθε καλοκαίρι (αλλιως δεν ειναι καλοκαίρι) αφιερώνουμε 10 μερούλες σε ένα ελληνικό νησί με στόχο να το μάθουμε, να μας μάθει και να το εξερευνήσουμε όσο γίνετε. οι μέρες μας είναι μάλλον 16-27 Αυγούστου. έχουμε ήδη πάει και κατενθουσιαστεί σε Σκιάθο, Μήλο και Λευκάδα και θα ήθελα τη γνώμη σας για φέτος.

για μια μικρή βοήθεια έχω ήδη δει Αλλόνησο, Νάξο, Κεφαλονιά-Ιθάκη αλλά δεν έχω καταλήξει και είμαι ανοιχτή και για άλλες προτάσεις που δεν έχω σκεφτεί :) Ευχαριστώωωωωω!!!:)
Θα σου προτεινα με κλειστα ματια την καρπαθο αλλα εκει δεν θα βρεις τον αστακο να χαροπαλευει σε ενυδρειο...(αυρα μονο στην αλοννησο κατα βαση),ολα τα υπολοιπα ομως θα τα βρεις και σε υπερθετικο βαθμο!οι παραλιες ειναι μαγεια το φαγητο επισης...α θα πας και μια βολτα στην διπλανη κασο!οτι πληροριες θες ειμ'εδω!καινουργια στο forum ....ευχομαι να λαβεις την απαντηση μου!
 

Georgiam7

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλως σας βρήκα! Θα ηθελα να ζητησω τη βοηθεια σας καθως το ψαχνω καιρο τωρα και δεν μπορω να καταληξω! Ψαχνω να βρω νησακι για διακοπες 3-4 μερες τελη ιουνιου για εμενα και τον συντροφο μου. Ειμαστε μικροι σε ηλικια αλλα δεν ψαχνουμε για τιποτα το ιδιαιτερο σε θεματα νυχτερινης ζωης. Αυτο που θελουμε ειναι καθαρες παραλιες με αμμο και οχι βοτσαλα, λογικες τιμες και ομορφη χωρα για βολτες. Το θεμα ειναι δεν θα εχουμε αυτοκινητο και για αυτον τον λογο ισως ενα μικρο νησακι θα ηταν το καλυτερο. Σας ευχαριστω εκ των προτερων για ο,τι εχετε να προτεινετε!
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Καλως σας βρήκα! Θα ηθελα να ζητησω τη βοηθεια σας καθως το ψαχνω καιρο τωρα και δεν μπορω να καταληξω! Ψαχνω να βρω νησακι για διακοπες 3-4 μερες τελη ιουνιου για εμενα και τον συντροφο μου. Ειμαστε μικροι σε ηλικια αλλα δεν ψαχνουμε για τιποτα το ιδιαιτερο σε θεματα νυχτερινης ζωης. Αυτο που θελουμε ειναι καθαρες παραλιες με αμμο και οχι βοτσαλα, λογικες τιμες και ομορφη χωρα για βολτες. Το θεμα ειναι δεν θα εχουμε αυτοκινητο και για αυτον τον λογο ισως ενα μικρο νησακι θα ηταν το καλυτερο. Σας ευχαριστω εκ των προτερων για ο,τι εχετε να προτεινετε!
Καλύτερα προσανατολιστείτε σε κάποιο κοντινό και μικρό σε έκταση κυκλαδονήσι (επί ευκαιρία Αθήνα μένετε?) που να μην απαιτεί αυτοκίνητο. Σκέψου τη Σύρο...νομίζω πως συνδυάζει όλα όσα ζητάς (και super πανέμορφη χώρα, και λογικές τιμές, και αμμουδερές παραλίες)...και επιπλέον έχει αρκετό κόσμο και τον Ιούνιο χωρίς να είναι βέβαια πήχτρα (κάποια μικρά νησιά των Κυκλάδων στα τέλη Ιουνίου είναι ακόμα κάπως άδεια). Εναλλακτικά δείτε και την περίπτωση της Κύθνου ή της Σερίφου
 

Georgiam7

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλύτερα προσανατολιστείτε σε κάποιο κοντινό και μικρό σε έκταση κυκλαδονήσι (επί ευκαιρία Αθήνα μένετε?) που να μην απαιτεί αυτοκίνητο. Σκέψου τη Σύρο...νομίζω πως συνδυάζει όλα όσα ζητάς (και super πανέμορφη χώρα, και λογικές τιμές, και αμμουδερές παραλίες)...και επιπλέον έχει αρκετό κόσμο και τον Ιούνιο χωρίς να είναι βέβαια πήχτρα (κάποια μικρά νησιά των Κυκλάδων στα τέλη Ιουνίου είναι ακόμα κάπως άδεια). Εναλλακτικά δείτε και την περίπτωση της Κύθνου ή της Σερίφου
Να σου πω την αληθεια απο Νεα Υορκη ερχομαι, αλλα μεγαλωσα Ελλαδα! Βεβαια απο Αθηνα θα ξεκινησουμε! Οντως ομορφη η χωρα της Συρου ομως σε παραλιες προτιμω τη Σέριφο :rolleyes-80: Στην αρχη για Λευκαδα το σκεφτομουν αλλα οι αποστασεις στο νησι απαιτουν αυτοκινητο:( Τωρα σκεφτομαι και τη Μηλο!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.696
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom