Λευκάδα Πληροφορίες για Λευκάδα

tziminhio

Member
Μηνύματα
192
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Καλημέρα!!! Το πρόγραμμα φέτος λέει Λευκαδα με την κοπέλα!!! Ακούω όμως για έναν μικρό χαμό όσο αφορά τις παραλίες....να ανησύχησω?μήπως δεν θα με βολεψει το αυτοκίνητο? Ή είναι πολύ συγκεκριμενες παραλίες που έπαθαν ζημιά? Επίσης μία ερώτηση...σκεφτόμουν να κλείσω για Αγ.Νικητα...είναι καλά εκεί?πόσο απέχει ή Λευκαδα?γιατί δεν τους πολυεμπιστευομαι αυτούς με τα δωμάτια...την δουλεια τους κάνουν οι άνθρωποι...αλλά καλό θα ήταν να ήξερα ακριβώς :) ευχαριστώ εκ των προτέρων!


Υγ:δεν βλέπω να βρίσκω δωμάτιο για Αγ.Νικητα..καμιά καλή πρόταση? :)
Φίλε η επιλογη για Άγιο Νικήτα είναι πολύ καλή. Μπες εδώ http://www.greekhotels.gr/gr/greek_...fkada_hotels/agios_nikitas_hotels.asp?id=1179 . Εγώ πέρυσι έμεινα στο green view με 40€ κ ήταν πολύ καλό και πεντακάθαρο. Μείναμε πολύ ευχαριστημένοι.

Υ.Γ: Γενικά ρε παιδιά να κοιτάτε και τα προηγούμενα ποστ. Μην επαναλαμβάνουμε συνεχώς τα ίδια. Έχω δώσει και κάποια τιπς σχετικά με το περσινο μου ταξίδι 2-3 σελίδες πριν. Μπορείς να τα δείς.

Ότι άλλο χρειαστείς ρώτα..
 
Last edited by a moderator:

Biologos

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Σκύρος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα
Καλησπέρα παιδιά και καλώς σας βρήκα!!! Σκεφτόμαστε με την κοπέλα μου να πάμε Λευκάδα αρχές Σεπτέμβρη και θα ήθελα αν ξέρει κάποιος να μου πεί αν έχει πάει Λευκάδα εκείνη την περίοδο και ξέρει αν αξίζει και τι παίζει από κόσμο. Επίσης ξερει κανείς τίποτα για τους δρόμους γιατί άκουσα ότι δεν υπάρχει πια πρόσβαση σε Εγκρεμνούς, μόνο με καραβάκι..
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
Καλησπέρα παιδιά και καλώς σας βρήκα!!! Σκεφτόμαστε με την κοπέλα μου να πάμε Λευκάδα αρχές Σεπτέμβρη και θα ήθελα αν ξέρει κάποιος να μου πεί αν έχει πάει Λευκάδα εκείνη την περίοδο και ξέρει αν αξίζει και τι παίζει από κόσμο. Επίσης ξερει κανείς τίποτα για τους δρόμους γιατί άκουσα ότι δεν υπάρχει πια πρόσβαση σε Εγκρεμνούς, μόνο με καραβάκι..

άν διαβάσεις τήν παραπάνω συζήτηση θα πάρεις απαντήσεις στα ερωτήματα σου.
 

filippia

Member
Μηνύματα
356
Likes
372
Επόμενο Ταξίδι
Μπρατισλάβα-Βιέννη-Τσεχία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Καλησπέρα παιδιά και καλώς σας βρήκα!!! Σκεφτόμαστε με την κοπέλα μου να πάμε Λευκάδα αρχές Σεπτέμβρη και θα ήθελα αν ξέρει κάποιος να μου πεί αν έχει πάει Λευκάδα εκείνη την περίοδο και ξέρει αν αξίζει και τι παίζει από κόσμο. Επίσης ξερει κανείς τίποτα για τους δρόμους γιατί άκουσα ότι δεν υπάρχει πια πρόσβαση σε Εγκρεμνούς, μόνο με καραβάκι..
Για το πρώτο σκέλος της ερώτησης σου να σου πω ότι γενικά η Λευκάδα κρατάει κόσμο μέχρι τέλη Αυγούστου, αρχές Σεπτέμβρη χωρίς να γίνεται ο κακός χαμός που γίνεται το προηγούμενο διάστημα. Αυτό είναι θετικό για τις παραλίες και το παρκάρισμα. Τώρα ο καιρός είναι πάντα ένα ρίσκο. Πέρσι απ ότι θυμάμαι το Σεπτέμβρη είχε τρελλές ζέστες.
Για το 2ο σκέλος έχει απαντηθεί παραπάνω.
 

Biologos

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Σκύρος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα
Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!!Καλές διακοπές να έχουμε!!
 

filippia

Member
Μηνύματα
356
Likes
372
Επόμενο Ταξίδι
Μπρατισλάβα-Βιέννη-Τσεχία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Επίσης. Καλά να περάσετε.
 

Elli92

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Kαλησπέρα παιδιά. Στις 3 Αυγούστου θα πάμε Λευκάδα με το αγόρι μου για 6 νύχτες. Έχω διαβάσει τα πάντα στο ιντερνετ και ανυπομονώ ακόμα περισσότερο. Δε περνάν οι μέρες χααχα. Ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος ξέρει κάτι για ένα καράβι που πηγαίνει τα βράδια σε μια παραλία και εκεί γίνεται πάρτι με πυροτεχνήματα κλπ. Η αλήθεια είναι ότι περισσότερο για παραλίες (που ελπίζω να είναι προσβάσιμες έστω και με καραβάκι) και χαλάρωση πηγαίνουμε, αλλά ένα τέτοιο πάρτυ δε θα μας χαλούσε κιόλας. Και ακόμα κάτι ξέρει κάποιος τιμή για το παρα πέντε? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
678
Likes
850
Kαλησπέρα παιδιά. Στις 3 Αυγούστου θα πάμε Λευκάδα με το αγόρι μου για 6 νύχτες. Έχω διαβάσει τα πάντα στο ιντερνετ και ανυπομονώ ακόμα περισσότερο. Δε περνάν οι μέρες χααχα. Ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος ξέρει κάτι για ένα καράβι που πηγαίνει τα βράδια σε μια παραλία και εκεί γίνεται πάρτι με πυροτεχνήματα κλπ. Η αλήθεια είναι ότι περισσότερο για παραλίες (που ελπίζω να είναι προσβάσιμες έστω και με καραβάκι) και χαλάρωση πηγαίνουμε, αλλά ένα τέτοιο πάρτυ δε θα μας χαλούσε κιόλας. Και ακόμα κάτι ξέρει κάποιος τιμή για το παρα πέντε? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Αυτά τα καραβάκια που κάνουν πάρτι θα τα βρεις άνετα αν κάνεις μια βόλτα το βράδυ στο Νυδρί, για να ρωτήσεις λεπτομέρειες ή να κλείσεις. Πάντως να ξέρεις ότι κυρίως κλείνουν και πάνε ξένοι, Άγγλοι κτλ. και όσο να 'ναι ψιλομεθάνε..
Δες μια φώτο που είχα τραβήξει πέρσι στο Πόρτο Κατσίκι από τέτοιο έξαλλο πάρτι αλλά μες το καταμεσήμερο!
 

Attachments

  • 207,5 KB Προβολές: 0
  • 220,8 KB Προβολές: 0

evhamoni

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Για το πρώτο σκέλος της ερώτησης σου να σου πω ότι γενικά η Λευκάδα κρατάει κόσμο μέχρι τέλη Αυγούστου, αρχές Σεπτέμβρη χωρίς να γίνεται ο κακός χαμός που γίνεται το προηγούμενο διάστημα. Αυτό είναι θετικό για τις παραλίες και το παρκάρισμα. Τώρα ο καιρός είναι πάντα ένα ρίσκο. Πέρσι απ ότι θυμάμαι το Σεπτέμβρη είχε τρελλές ζέστες.
Για το 2ο σκέλος έχει απαντηθεί παραπάνω.
Καλησπέρα! Εκλεισα για την περιοδο του 15αυγουστου στο μικρο γυαλο..Ξερετε αν ειναι καλή η επιλογή;
 

filippia

Member
Μηνύματα
356
Likes
372
Επόμενο Ταξίδι
Μπρατισλάβα-Βιέννη-Τσεχία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Καλησπέρα! Εκλεισα για την περιοδο του 15αυγουστου στο μικρο γυαλο..Ξερετε αν ειναι καλή η επιλογή;
Καλημέρα. Από ποια άποψη αν είναι καλή;
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.559
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
ελα ρε παιδια, ελπιζω να φτιαξουν συντομα τους δρομους και ελεγα να κανω φετος ενα περασμα απο λευκαδα, αλλα θα το ξανασκεφτω.:rolleyes-80:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom