Π.Γ.Δ.Μ. Road trip στην Π.Γ.Δ.Μ

mariaj

Member
Μηνύματα
319
Likes
414
Ονειρεμένο Ταξίδι
Bali
Καλησπέρα σε όλη τη παρέα. Την εβδομάδα που μας έρχεται θα φύγω για ΠΓΔΜ οδικώς από Αθήνα, αυτό που με προβληματίζει και θα ήθελα την βοήθεια όσων γνωρίζουν με σιγουριά είναι με ποιον τρόπο μπορώ να περάσω και το σκυλάκι μου μαζί στα σύνορα. Το ξέρω ακούγεται κάπως γελοία η ερώτηση αλλά δεν έχω ιδέα τι μπορεί να μου ζητήσουν εκεί για να περάσει το σκυλί στην χώρα και δυστυχώς δεν υπάρχει άτομο εδώ για να μπορέσει να μου την κρατήσει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
με ποιον τρόπο μπορώ να περάσω και το σκυλάκι
Πως μπορείς να περάσεις το σκυλάκι μάλλον δεν θα σου απαντήσουμε εδώ, για να ταξιδέψει όμως μαζί σου χρειάζεται διαβατήριο, βιβλιάριο υγείας και εμβόλια.
 

mariaj

Member
Μηνύματα
319
Likes
414
Ονειρεμένο Ταξίδι
Bali
Πως μπορείς να περάσεις το σκυλάκι μάλλον δεν θα σου απαντήσουμε εδώ, για να ταξιδέψει όμως μαζί σου χρειάζεται διαβατήριο, βιβλιάριο υγείας και εμβόλια.
Ευχαριστω για την αμεση απαντηση. Απο εμβολια ειμαστε κομπλε οπως και απο βιβλιαριο υγειας. Αυτο που δεν εχουμε ειναι το διαβατηριο, εχω διαβασει οτι πληροφοριες βρηκα στο ιντερνετ αλλα διαφερουν τα πραγματα σε χωρες εκτος εε οπως η ΠΓΔΜ γι αυτο και δεν γνωριζω στανταρ ας πουμε αν χρειαζεται τσιπακι γιατι δεν της το εχω βαλει ακομα. Στην πρεσβεια τους θα μπορεσουν να με πληροφορησουν αναλυτικα πιστευω, σωστα; αν και το βλεπω δυσκολο να καταφερω να κανω αυτο το ταξιδι με την σκυλιτσα μαζι γιατι ολα εγιναν ξαφνικα και με βρηκαν απροετοιμαστη σε αυτο το θεμα
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
730
Likes
1.851
Επόμενο Ταξίδι
Λάος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Με βανάκι στη Νορβηγία
Καλυτερο δεν ειναι να το αφησεις εδω για μερικες μερες; Εγω το δικο μου το αφηνω σε μια γειτονισσα μου που κραταει ζωακια εναντι μιας μικρης αμοιβης.
 

mariaj

Member
Μηνύματα
319
Likes
414
Ονειρεμένο Ταξίδι
Bali
Σκεφτηκα την λυση του ξενοδοχειου ζωων αλλα τα οικονομικα δεν το επιτρεπουν.. αρα ή θα αποκλεισω το ταξιδι μου προς τα εκει ή αν σταθω τυχερη και βρεθει καποιος θα την αφησω εδω, αλλωστε θα ηταν ταλαιπωρια και για εκεινη ενα ταξιδι τοσων ωρων. ευχαριστω για τις απαντησεις σας
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.412
Likes
4.501
Γιάννη πολύ ωραία η ιστορία σου που περιέχει πολύ καλές πληροφορίες αλλά και φωτογραφίες που σε λίγο καιρό θα είναι και συλλεκτικές μιάς και από ότι φαίνεται τα αστέρια της Βεργίνας και οι Μέγα Αλέξανδροι θα αποτελούν παρελθόν....
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Γιάννη πολύ ωραία η ιστορία σου που περιέχει πολύ καλές πληροφορίες αλλά και φωτογραφίες που σε λίγο καιρό θα είναι και συλλεκτικές μιάς και από ότι φαίνεται τα αστέρια της Βεργίνας και οι Μέγα Αλέξανδροι θα αποτελούν παρελθόν....
Που την ξετρυπωσες:) Σ'ευχαριστω.
Χμ θα γινει αραγε? Θα ξηλωσουν ολα αυτα τα αγαλματα οπως υποσχεθηκαν? Για να δουμε.
Οταν πηγα εγω σκεψου πως ηταν ακομα υπο ανακατασκευη η πλατεια και τα δεκαδες αγαλματα προστεθηκαν τα επομενα χρονια.
 

AngieP

Member
Μηνύματα
16
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Iordania
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru
Πολύ όμορφες φωτογραφίες και ακόμη πιο όμορ΄φη η διήγησή σου! Ευχαριστώ πολύ ειδικά για τις πληροφορίες για Οχρίδα. Θα βρίσκομαι Πρέσπες για κάποιεςμέρες στα τέλη Μάρτη και έλεγα να πάω για ένα διήμερο στην Οχρίδα.
 
Last edited by a moderator:

dkoufo

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Σε ευχαριστω πολυ για την λεπτομερη σου περιγραφη. Σκεφτομαι να το κανω και εγω αυτο το ταξιδι απο Αθηνα. Με συμβουλευεις να "περασω" τα συνορα απο την Νικη ή απο τους Ευζωνους? Τελικος προορισμος η Οχριδα.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Σε ευχαριστω πολυ για την λεπτομερη σου περιγραφη. Σκεφτομαι να το κανω και εγω αυτο το ταξιδι απο Αθηνα. Με συμβουλευεις να "περασω" τα συνορα απο την Νικη ή απο τους Ευζωνους? Τελικος προορισμος η Οχριδα.
Ε από τη Νίκη φυσικά. Εκτός αν έχεις σκοπό να πας Σκόπια. Σ' αυτή την περίπτωση μπορείς να κάνεις κυκλική διαδρομή είτε όταν πάτε είτε στην επιστροφή. Αν όμως έχετε σκοπό να είστε μόνο στην Οχρίδα δεν υπάρχει λόγος να περάσετε από τους Ευζώνους.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.648
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom